Zavrieť

Porady

softvér ako tovar alebo služba?

Čaute, mám otázku.. na účely DPH sa softvér považuje vzdy za dodanie služby, že? aj ked ide o dodanie tzv. krabicového softvéru?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evuš Pozri príspevok
    Firma vyvinula softvér /špeciálny na stroje/, predáva ho do zahraničia, fakturuje bez DPH /odberateľ je plátcom DPH v ČR/, ide o službu alebo tovar ? Ďakujem
    Je to služba.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    No neviem, nesúhlasím s tými službami. Pretože sa ma tiež toto týka, podala som dopyt na DR BB a toto mi prišlo:

    Dodávky štandardných programových balíkov sú dodávkou tovaru. Miesto dodania sa určí podľa § 13 zákona o DPH, v prípade že ide o zásielkový predaj (ak ide o predaj tovaru z jedného čl. štátu do iného čl. štátu v prospech osoby, ktorá nemá pridelené ident. číslo pre daň...§ 6 ods. 5 zákona o DPH) miesto dodania tovaru sa určí podľa § 14 zákona o DPH.
    Dodávka sotfwéru vyvinutého na objednávku zákazníka sa považuje za službu. Miesto dodania služby sa v takomto prípade určí podľa § 15 ods. 7 reps. ods. 1 zákona o DPH v závislosti od toho, kto je zákazníkom.

    sara je offline (nepripojený) sara

    sara
    Ja by som povedala, že pokiaľ si kúpiš softvér v "krabici", jedná sa z hľadiska DPH o tovar, ale sú firmy, ktoré ponúkajú programy na stiahnutie cez internet, tak v tom prípade sa jedná o službu / §15 odst.12 / zákona o DPH

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja sa tiež prikláňam k službám. Nakoľko pri kúpe softu platíš za licenciu, resp. oprávnenie používania softu, a nie fyzicky tovar.

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Prosim o radu. Firma kupila cez internet software - z USA. Prislo CD-cko postou zo svedskej korespondencnej adresy. Fakturu nastastie mam, je tam DPH - americka a aj vsetky potrebne nalezitosti, s tym ze ICDPH je tam uvedene nejake cislo EUxxxxxxxxx.
    Do ktoreho riadku v priznani DPH mi to vstupuje? Resp. pod ktory paragraf zakona to spada? Uctujem len vyslednu sumu v USD, ci mozem si uplatnit aj DPH?

    Dakujem vopred vsetkym za radu.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Firma vyvinula softvér /špeciálny na stroje/, predáva ho do zahraničia, fakturuje bez DPH /odberateľ je plátcom DPH v ČR/, ide o službu alebo tovar ? Ďakujem
    Naposledy upravil evuš : 11.10.11 at 05:32 Dôvod: doplnenie

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Tweety Pozri príspevok
    Je to služba.
    Ďakujem. Aj keď je to vlastne program na ovládanie stroja dodaný na CD alebo USB ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evuš Pozri príspevok
    Ďakujem. Aj keď je to vlastne program na ovládanie stroja dodaný na CD alebo USB ?
    No, veď program na nejakom nosiči musí byť, či? Takže odpoveď je áno, aj.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    nechcem zakladať novu temu kvoli jednej otazke, tak to šupnem sem...

    Ked na zákazku vyrábate oznámenia (svadobné, maturitné), považovali by ste to za dodanie služby alebo tovaru? Oznamko sa graficky navrhne, vyrobni, da do tlače a pošle zakaznikovi.

    Dakujem.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    nechcem zakladať novu temu kvoli jednej otazke, tak to šupnem sem...

    Ked na zákazku vyrábate oznámenia (svadobné, maturitné), považovali by ste to za dodanie služby alebo tovaru? Oznamko sa graficky navrhne, vyrobni, da do tlače a pošle zakaznikovi.

    Dakujem.
    Ak si zákazník dodá základný materiál na výrobu oznámení (napr. papier za výrobu príslušných oznámení), považovala by som výrobu oznámení za službu. Ak pri výrobe dodám materiál ja, považovala by som to z pohľadu DPH za dodávku tovaru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.