Zavrieť

Porady

Je dropshipping legálnou formou zárobku?

Nikde na internete neviem nájsť odpovede ktoré hľadám.

Chcel by som začať s dropshippingom ale neviem čo mi nato treba z právneho hľadiska.

Ako to v praxi funguje? Nájdem si dodávateľa, s ním si dohodnem maržu podmienky odosielania, dám svoj inzerát napríklad na ebay, kde budem predávať jeho produkt.

Treba sa mi niekde zaregistrovať ako žiovnostík? Aké oprávnenia k tomu potrebujem? Čo musím zdaniť? Alebo kde na tieto otázky môžem dostať odpoveď osobne, myslím nejaký úrad alebo niečo v tom zmysle kde by som sa mohol informovať.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    spĺňa to definíciu podnikania - sústavná činnosť za účelom dosiahnutia zisku. možno si myslíš, že to nebude "vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť", ale to by ťa tvoj dropshipper rýchlo vyviedol z omylu. zákazník by dostal faktúru od teba. alebo v určitých prípadoch by si dropshipperovi fakturoval províziu. nerozumiem, prečo si nezisťuješ všetko o tom, čím sa chceš vážne zaoberať... google nenašiel nič o tomto spôsobe predaja?

    Samozrejme, že potrebuješ živnosť, viesť účtovníctvo a pod. S tým sa viažu otázky, ktoré sú aj tu na porade xyz-krát zodpovedané...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Legálne to síce možné je, avšak v podmienkach ako je to nastavené v SR, nemáš šancu byť v súlade s daňovými predpismi. Čiže podnikanie samo o sebe legálne je, ale daňovo sa dostaneš do prúseru. Nakoľko naše daňové právo s takouto formou podnikania nepočíta, resp. čosi z časti upravuje, ale extrémne nevhodne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marek258 Neviete kde presne tieto informácie preštudovať?
    jslancik naštuduj si veci o e-shope. dropshipping je jedna z foriem e-shopu. teda živnosť a všetko s tým súvisiace. informácii nájdeš habadej aj tu na porade.
    Marek258 vďaka
    profesional Dropshipping nie je o eshope. Je to systém trojstranného obchodu. Pri eshope dochádza k nákupu a predaju. Pri dropshippingu posúvaš obchod inému subjektu, ale fakturuješ ty. Tomu sa hovorí trojstranný obchod. Pri tom ako je zákon k DPH nastavený, zaplatíš štátu DPH 2, alebo aj 3 krát, ale na vstupe uplatníš lej raz. Ekonomicky je to proste somarina. Štát na tento typ obchodovania nedospel a v situácii sústavného sprísňovania ochrany spotrebiteľa ani na to nemá dôvod reagovať.

    Skús prosím nezavádzať neskúsených začiatočníkov.
    Marek258 Ďakujem za odpovede. Tu sa ale skôr rieši prípad drop-shippingu vrámci SR. Ale čo ak chcem podnikať pomocou drop-shippingu v zahraničí? napr USA? Čo som počul, tak napr platím dane krajine, v ktorej podnikám, tj. ak si založím doménu, ktorá sprostredkuje obchod (e-shop) v USA, tak platím dane USA....? kde si mám založiť živnosť- v rámci SR? Som študent, živnosť nemám a neviem ako tieto veci fungujú a nechcem robiť niečo mimo zákona.
      zbaliť

    Je dropshipping legálnou formou zárobku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.