Zavrieť

Porady

Vrátenie tovaru do 3tích krajín a DPH

Dobrý deň,
prosím viete mi poradiť čo v prípade, že sme si objednali tovar z Číny, ale časť tovaru vraciame späť ako reklamáciu? JCD sme už uhradili. Ako sa rieši takýto problém? Číňania by nám mali poslať späť v rovnakej sume kvalitatívne lepší tovar + nejaký ešte doobjednaný. Ale netuším ako je to potom na colnici, keďže DPH sme už vlastne z reklamovaného tovaru zaplatili. Prosím, ak máte niekto skúsenosti, poraďte.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mame skusenosti. Legislativa toto neriesi, alebo stat sa potichucky tesi, ako na tom zaraba. Poznam kameramana, ktory ma 3 x zaplatenu DPH aj clo na jednu a tu istu kameru s tovnakym vyrobnym cislom, lebo bola 2 x v oprave v USA.
    Katrina13 Ďakujem, nieže by ma to potešilo :-), ale aspoň viem.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Pri objednávaní tovaru si vždy zvoľ možnosť, reklamovať tovar bez jeho zaslania naspäť do Číny. Vtedy ti predávajúci vráti peniaze, či zašle nový tovar iba na základe tvojej korešpondencie s ním, prípadne foto dokumentácie. Tak to funguje na aliExpress - e

    Vrátenie tovaru do 3tích krajín a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.