Zavrieť

Porady

Predaj plechovych stresnych krytin - prenos danovej povinnosti

Ak ja ako platca DPH predavam plechovu stresnu krytinu ( trapezove plechy, vlnite plechy a hladke plechy) platcovi DPH spadam do niektorej z kapitol 72 alebo 7308 ? Pretoze ja uz naozaj neviem. Tovar iba nakupujem a nasledne predavam. Ziadna vyroba.
Mila123 určite áno, nič to nemá spoločné s výrobou......kukni si colný sadzobník a preštuduj materiál z FS SR
https://www.financnasprava.sk/_img/p..._T_cez_ERP.pdf
Eva s.r.o. Dakujem, za odpoved. Studujem to uz druhy den, ale naozaj neviem. Pretoze podla vysvetliviek ide o zelezo, nelegovanu ocel a vyrobky zo zeleza a ocele na konstrukcie.Ocelove jadro pri stresnych plechoch je z konstrukcnej ocele s povrchovymi upravami. V kapitole 72 by som to zaradila, pod ploche valcovane vyrobky, ibaze tam je zasa napisane z nelegovanej ocele a v kapitole 7308 su zahrnute vyrobky z ocele ale ide o konstrukcne teda sucasti konstrukcii. Takze uprimne mam z toho uz gulas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pravdepodobne ide o kódy zo skupiny 7210. Prever to u dodávateľa. Veď aj on musí mať zatriedené
    Eva s.r.o. Ďakujem za odpoveď, skúšala som aj to, ale tak sám dodávateľ neviem aké kody má použiť. Jeho odpoveď bola doslova : 72.. .... a na odpoveď od ďalšieho dodávateľa už čakám niekoľko dní. Takže evidentne všetci "vedia" aké kódy použiť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    platcom DPH to predávaš úplne rovnako ako tvoj dodávateľ predáva tebe (predpokladáme, že je platcom DPH). To, čo on tebe predáva s prenosom, tak aj ty budeš platcom DPH predávať s prenosom.
    Eva s.r.o. Ďakujem za koment. Toto mi je však jasné od začiatku. Mne ide o kódy k tovaru

    Predaj plechovych stresnych krytin - prenos danovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.