Zavrieť

Porady

Vyúčtovacia faktúra k splátkam na vecné bremeno

Od firmy, od ktorej sme kúpili budovu a pozemky, sme dostali aj zmluvu na splácanie vecného bremena, každý mesiac po 150.-. Zaúčtovala som to na ID 041/321 a nasledne zaradenie 014/041, nastavila som odpisy. Na konci roka nám tá firma poslala faktúru na zaplatené splátky, navýšenú o DPH. ( Neskoro vraj prišli na to, že to má byť s DPH ). A tu je celý megaproblém : neviem, ako mám zaúčtovať došlú faktúru ( ??? / 321 ) a ako mám vysporiadať tie zaplatené splátky..Úhrady som každý mesiac účtovala na 321 /221, ako úhradu toho ID, kde sa mi znižovala celá suma. Čo sa toho DPH týka, tak to je správne uplatnené v starom roku. Takže s tým netreba robiť nič. Ďakujem za každú radu, ktorá ma niekam posunie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Neskoro prišli ... nie je to náhodou zmena zmluvy ??? Došlú faktúru účtuj 343/321 (iba sumu DPH - len neviem, ako ti soft dokáže vykázať základ dane). Ten ID 041/321 by som opravil minimálne v sume splátok roku 2018 na účet 326. A s ďalšími splátkami by som počkal na faktúru. Ak nepríde do konca roku 2018, potom ostane zvyšok na 326, ak príde faktúra, potom 326/321 (a 343/321)

    Vyúčtovacia faktúra k splátkam na vecné bremeno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.