Zavrieť

Porady

Pozicka konatela vlastnej sro

Dobry vecer,

konatel este v minulosti r.2013 poskytol bezurocnu pozicku svojej sro v sume 10.000 EUR / bolo dohodnute v zmluve. 211/479 (zrejme nemal dostatok penazi v pokladni)
Pri prebrati uctovnictva som si vsimla, ze mu este nebola vratena. Mozem mu ju teraz vratit z pokladne v celej ciastke resp. ako postupovat dalej?
Viem, ze od r.2016 je zakaz poskytovania hotovostnych a bezurocnych poziciek, ale ked toto sa odohralo este ked to zakazane nebolo?

Tiez som si vsimla, ze su hotovostne obmedzenia len do vysky 5.000 EUR a ona bola vo vyske 10.000 EUR, co s tym a ako to spravne zauctovat?

Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    etuliacik Dakujem. To som aj chcela, ale v pokladni budem mať zbytocne veľa penazi, on je jednoosobova sro a nemá veľké výdaje. Mohla by firma dostat pokutu ak by vrátila celú sumu v hotovosti? Alebo je to ok ak vrati časť teda 5tis.v r.2017 a zvysnych 5tis.v r.2018?

    Len uvažujem....Ďakujem
    Žabinka preveď hotovosť z pokladne na účet a pôžičku vyplať bezhotovostne..
    etuliacik Vidis, vy ste hlavicky, tento spôsob mi akosi ušiel
    Tweety No vidíš a aké jednoduché.
    etuliacik Prepáčte, ze mam stále nejaké pripomienky, len informativne, z pokladne to vrátenie teda nie je vôbec možné?
    Tweety Nie je.
    jslancik Že aké geniálne riešenie za poradenské služby pošleme faktúru kam?
    Tweety Veď si neporadil, tak aká faktrúra, za čo? K dodaniu služby nedošlo.
    Jarka 1 veru tak, k dodaniu služby nedošlo, tak môže vystornovať faktúru
    jslancik reny, nejaký problém? povedal by som (podľa otázok tu na porade), že množstvo s. r. o. "má" ďaleko viac peňazí v pokladni. nie je to nijako obmedzené či postihovateľné.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    od r. 2013 plati zakon o obmedzeni platieb v hotovosti - ak to bola jedna pozicka v sume 10000 eur, tak bol poruseny zakon ... a ani vratenie teda nemoze byt v hotovosti ... takze vratenie bezhotovostne

    Pozicka konatela vlastnej sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.