Zavrieť

Porady

Pôžička konateľa - súrne

Ahojte milí ľudkovia,
potrebujem súúúrne poradiť.

Konateľ spoločnosti vybral z pokladne svojej spoločnosti 1000000 Sk v hotovosti, vložil ich na svoj súkromný účet, kde ich zamenil za EURá a potom tieto EURá vložil do valutovej pokladne spoločnosti. Ako to mám zaúčtovať? A aké doklady treba k tomu vystaviť?

Veľmi pekne ďakujééééééééém
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Dala by som to prevod z účtu podnikateľského na osobný ako záväzok voči konateľovi 365/221. Pri vrátení do pokladne v EUR by som použila kurz NBS podľa dátumu, kedy ich vložil. Zaúčtovanie splatenie záväzku konateľa 211/365. Na to vystav príjmový pokl. doklad.

    honeyflower je offline (nepripojený) honeyflower

    honeyflower
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Len si myslím, že tam vznikne pohľadávka voči konateľovi 355/211 a po splatení 211/355.

    Ešte ma k tomu napadlo, že či by som nemohla použiť kurz banky za ktorý si zamenil Eurá na súkromnom účte. Aby mu potom nevznikol žiadny kurzový rozdiel. Tak by potom nakúpil a predal eurá za tú istu cenu.

    Pôžička konateľa - súrne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.