Zavrieť

Porady

Dochodca k 1.1. a RZD

Dobry den, aky postih moze mat firma za to, ze zamestnancovi dochodcovi kt. je dochodcom k 1.1.2015 mu bolo vykonane RZD este za rok 2016. Vsimla som si to az teraz ze sa mu urobilo RZD. A taktiez bolo urobene RZD aj zamestnancovi, kt si u zamestnavatela mesacne neuplatnoval NCZD pretoze ma vysoky prijem.
kn-alka však ak požiadal, tak sa mu spravilo RZD, kde vidíš problém?
veronikasad Aký bol príjem starobného dôchodcu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A kde je problém? Veď RZD je možné urobiť aj dôchodcom aj tým, čo majú vysoký príjem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka45 Som pomylena z toho dovodu, ze ked niekto robil u viacerych zamestnavatelov a u mna si neuplatnoval NC ale uplat si ju u zamestnavatela predomnou,tak mu nemozem urobit RZD. A tak som si myslela ze aj v tomto pripaddm to tak plati. Ale budem uz vediet. Dakujem
    veronikasad Dopln výšku príjmov. Ak má SD príjem do polovice ročnej NCZD a urobíš mu RZD, zrazená daň sa mu nevráti. Musí si sám urobiť DP typu A.
    Janka45 Nie, ma ho vyssi ako 1901..€
      zbaliť

    Dochodca k 1.1. a RZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.