Zavrieť

Porady

má nárok na nezd. časť na manželku za r. 2017 , ak je invalid 45% ?

Má zamestnanec nárok na nezd. časť na manželku za r. 2017 , ak je invalidka na 45% ? Prosím Vás o radu, dakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata46 je offline (nepripojený) Zlata46

    Zlata46
    Ak je invalidka podľa zákona o sociálnom poistení(pravdepodobne poberá aj invalidný dôchodok), tak áno, ale tento invalidný dôchodk sa započítava do vlastného príjmu manželky:
    § 71
    Pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť a miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť
    (1)
    Poistenec je invalidný, ak pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav má pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 40 % v porovnaní so zdravou fyzickou osobou.

    Podľa Zákona 447/20018(par2ods.3) by nebola(to sú tí, ktorí majú preukazy ZŤPS z Úradov práce soc.vecí a rodiny)
    beh dakujeme
    beh dakujem, precital som vsetko, ale nedozvedel som sa ODPOVED, vite mi poradiť?
    beh prosím viete mi niekto poradiť? osoba so zdrav. postihnutím je invalid ale je to aj limitované tými 50% ami?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Splňa jednu zo zákonom stanovených podmienok, takže má. Samozrejme , že uplatnenie je možné len z aktívneho príjmu.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Veď Ti kn-alka dala link...

    spĺňa manželka aspoň jednu z podmienok ??? Stará sa o dieťa do 3 rokov ? Je nezamestnaná ?....
    Mila123 je predsa invalidná......nestačí????
    evuš Pre mňa stačí, len niektorí by mali aj "čítať" priložené linky...

    má nárok na nezd. časť na manželku za r. 2017 , ak je invalid 45% ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.