Zavrieť

Porady

Nesprávne uplat. nezd.časť na manželku

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.
    Manžel ešte stihne urobiť opravné DP a doplatiť daň.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.
    Manžel nech požiada zamestnávateľa o vydanie potvrdenia o vykonanom ročnom zúčtovaní a následne nech podá DP typu A ( do lehoty na podanie DP to bude opravné DP, po nej to bude dodatočné. Lehota končí tohto roku 2.apríla).

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Manžel by mal podať riadne priznanie "A". Ešte ho nepodával - nemá čo opravovať.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.
    Manžel nech si podá daňové priznanie, v ňom uvedie vašu správnu výšku príjmu. Výšku dane zaplatenej na preddavkoch nech uvedie preddavky u zamestnávateľa - preplatok vrátený.
    Nedoplatok, ktorý mu vyjde v DP nech riadne zaplatí.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    STRELEC Pozri príspevok
    Manžel by mal podať riadne priznanie "A". Ešte ho nepodával - nemá čo opravovať.
    Vykonané RZD sa v tomto prípade považuje za podané DP.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Anja111 Pozri príspevok
    Vykonané RZD sa v tomto prípade považuje za podané DP.
    Ja by som podal riadne DP "A". Ale to je ostatne detail.

    PS: Rozhodujúce je, že sme sa zhodli na potrebe podať priznanie A - ako riešenie "problému".

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    STRELEC Pozri príspevok
    Ja by som podal riadne DP "A". Ale to je ostatne detail.

    PS: Rozhodujúce je, že sme sa zhodli na potrebe podať priznanie A - ako riešenie "problému".
    Doporučujem doštudovať §32/9 zák. 595/2003Zz. Vykonané RZ sa v takomto prípade považuje za riadne podané DP.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ďakujem Vám veľmi pekne. Mám z jeho práce tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň...", vypíšem teda daňové priznanie podľa tohto potvrdenia, opravím len výšku sumy nezd. časti na manželku, ale kde uvediem tú daň, ktorú mu už zamestnávateľ vyplatil? Tak ako mi napísla Lydka, však?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Zuzana Ku. Pozri príspevok
    Ďakujem Vám veľmi pekne. Mám z jeho práce tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň...", vypíšem teda daňové priznanie podľa tohto potvrdenia, opravím len výšku sumy nezd. časti na manželku, ale kde uvediem tú daň, ktorú mu už zamestnávateľ vyplatil? Tak ako mi napísla Lydka, však?
    Tú vyplatenú nikde, tú odrátaš od zaplatených preddavkov

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Jasné, chápem a ďakujem.Aké musia byť prílohy k tomuto priznaniu? Potvrdenie o ročnom zúčt, manželkine príjmy, rodný list dieťata? Treba to doložiť?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Stačí ročné zúčtovanie, príjmy manželky len v prípade kontroly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.