Zavrieť

Porady

Prenesená daňová povinnosť - manuál

Dobrý deň, prosím pomôžete?
Dodávateľ "A" fakturuje odberateľovi "B" sumu: 3696,00 eur
Základ dane: 3.000 (0% DPH), 580 (20%DPH)
DPH: 116 Eur
Základ dane pre režim PDP: 3.000 eur.
Otázka: V akej výške má odviesť odberateľ "B" DPH?
Prerábam byt a mne je uvedená faktúra nanič, chcela by som takto pomôcť synovi, aj keď viem, že to nie je "kóšer" , ale skúsenosť s prenesením daňovej povinnosti nemám žiadnu, tak chcem vedieť, akú sumu vyplatiť synovi, aby "neškodoval". Ďakujem.
16 komentárov     zbaliť
jslancik nechápem. veď je tam DPH vyčíslená. a "B" to ďalej nefakturuje, tak?
Kováczová No ani ja nechápem, preto som položila otázku Teda odvedie 600 eur? (20 % z 3.000 eur?) Prepáčte za "blbé" otázky
Žabinka kto je dodávateľ A, kto je odberateľ B? je jedným z nich tvoj syn? sú obaja platitelia DPH? ty si niektorý z A alebo B?
jslancik ja tomu chápem tak, že pani Kováczová je B, je platca DPH a preto dostala faktúru s prenosom.
Žabinka a syn v tom kde môže figurovať? zamotanééé,,
Tweety Ale píše, ze fa nepotrebuje, tak asi nebude daňovníčkou.
Žabinka ja to tiež tak vidím, že fa bude vystavená na syna, ktorý má firmu a je platiteľ DPH.. riadne konšpirácie..
Jarka 1 Riadne zamotané, lebo mne sa to zase javí tak, že odberateľ B je syn a mama ide synovi zaplatiť fa + DPH, ktoré on musí odviesť pri samozdanení, aby neškodoval.
Jarka 1 Kým som to dopísala, tak žabka ma už predbehla
Tweety Až tak bez konšpirácii to asi nebude, keď nevie, koľko mu dať za akože jeho faktúru je to tak trocha nelegálne
Jarka 1 Tweety, dejú sa oveľa horšie veci ako to, že mama chce takto pomôcť synovi.
Tweety Šak hej, najviac tam, kde by sme to ani nečakali.
Kováczová Takže:
Firma A (KOVO) firma B (Syn). Kovo fakturuje Synovi sumu: 3696 eur.
Základ dane s 0%: 3000, 0 DPH
základ dane s 20 %: 580, 116 DPH
Spolu: 696 eur
ZD pre prenos daňovej povinnosti: 3000 eur
Mne je fa nanič, preto som ju "posunula" synovi, aby si aspoň ponížil náklady. Syn celkovú sumu faktúry + odvedie DPH a ja chcem vedieť, koľko vlastne zaplatí (príp. koľko mu vráti daň.úrad), aby ja som mohla spätne zaplatiť synovi všetko, čo s touto faktúrou súvisí. Neviem, ako funguje systém prenosu daňovej povinnosti, preto sa pýtam a zároveň ďakujem.
jslancik navrhujem tému uzavrieť, nakoľko sa otvorene jedná o podvodné konanie, čo je proti kódexu porady...
jslancik a oprav si preklep v časti "spolu". DPH vyčíslenú na faktúre mu daňový úrad vráti. Mimochodom, to je super, že "tebe je nanič" a "dala si mu ju". keby si ju syn nedal do účtovníctva, to by len bolo rošošo...
ivka70 Aby si ju sym mohol uplatnit, musia byt na nej jeho obchodne udaje, co zjavne nie su, takze cela tato diskusia je uplne zbytocna.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

juzek691
B neodvedie žiadnu DPH. Z 3000 vypočíta DPH, ale zároveň di ju bude aj pýtať, takže 0. A tých 116 € je DPH na vstupe, takže B si ju bude žiadať od štátu späť.

Prenesená daňová povinnosť - manuál

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.