Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Viem mi niekto poradit?

Som zivnostnik (4 mesiace). Do konca roka budem mat 2x prijem za odvedenu pracu (spolu cca 550tis). Nemam vlastne ziadne naklady, okrem cestovania a stravy, co je do konca roka asi 50tis (a to sa neda dat do nakladov v plnej vyske).

Ktosi mi poradil, ze je pre mna vyhodnejsia pausalna dan, pretoze tak zaplatiom ovela menej dane, akokeby som si odcital z nakladov tych par tisic.

Ako to vlastne je?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maňuša Pozri príspevok
Ďakujem,preštudovala som si to a chcem sa opýtať , v mojom prípade de o daň do 500,- sk,sankcia je taká istá ako keď podám DDP a nepodám ho ?
Nie nie je. ak podá daňový subjekt sám DDP delí sa pokuta dvoma. takže platí polovicu. ak chybu zistí DÚ platí sa pokuta celá.
V prípade rozdielu na dani 500 SK sa pokuta nevyrubuje. lebo dosahuje výšku 72 SK a polovica je 36 SK..
0 0
jasmet jasmet

jasmet je offline (nepripojený) jasmet

Prosim, teraz som zistil chybne podane DP za r.2005 môžem ešte podať
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jasmet Pozri príspevok
Prosim, teraz som zistil chybne podane DP za r.2005 môžem ešte podať
Môžeš podať, bude to dodatočné DP.
0 0
jasmet jasmet

jasmet je offline (nepripojený) jasmet

Prosim, teraz som zistil chybne podane DP za r.2005 môžem ešte podať opravne DP a do kedy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jasmet Pozri príspevok
Prosim, teraz som zistil chybne podane DP za r.2005 môžem ešte podať opravne DP a do kedy?
Odpoveď na pôvodnú otázku si už dostal.
0 0
jasmet jasmet

jasmet je offline (nepripojený) jasmet

Ake budu zato sankcie?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

jasmet, závisí od toho, či sa daňová povinnosť zvýšila, alebo znížila. Vypočítaš na stránke www.drsr.sk
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

sprostredkovateľ poistenia sa rozhodol uplatniť 40% pušálne výdavky. Do DP sa uvedú príjmy.
Otázka: Do výdavkov vypočítam 40% z príjmov + zaplatené poistné a jednou sumou sa to uvedie v stl.2 riadok 8 ?
Dodatočné DP nepodáva, lebo v 2005 nemal vo výkaze žiadne pohľadávky ani záväzky.
Podotázka: ráta sa do výdavkov aj poistné zaplatené z titulu RZZP, tak ako v JÚ? Ďakujem a pekný deň
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Maya1 Pozri príspevok
sprostredkovateľ poistenia sa rozhodol uplatniť 40% pušálne výdavky. Do DP sa uvedú príjmy.
Otázka: Do výdavkov vypočítam 40% z príjmov + zaplatené poistné a jednou sumou sa to uvedie v stl.2 riadok 8 ? áno
Dodatočné DP nepodáva, lebo v 2005 nemal vo výkaze žiadne pohľadávky ani záväzky.
Podotázka: ráta sa do výdavkov aj poistné zaplatené z titulu RZZP, tak ako v JÚ áno? Ďakujem a pekný deň
v texte...
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Muška Pozri príspevok
v texte...
ešte raz vďaka
0 0
nina26 nina26

nina26 je offline (nepripojený) nina26

Živnostník, ktorý podniká od r. 2001 si do roku 2005 vrátane, uplatňoval paušálne výdaje. V roku 2001 dostal fin. príspevok z ÚP na zakúpenie traktora. V roku 2006 tento traktor predal za 270.000,-- Sk a kúpil LKT za 800.000,-- Sk. Za rok 2006 účtuje v JÚ, nemal žiadne pohľadávky ani nespotrebované zásoby, takže ZD netreba upraviť? 270.000,-- treba zaúčtovať ako príjem ovplyvňujúci ZD, 800.00,-- odpisujem do nákladov ovplyvňujúcich ZD 1/6? Prosím o vyjadrenie, či je to takto správne. Ďakujem.
0 0
mahagon mahagon

mahagon je offline (nepripojený) mahagon

Dobry den,
chcel by som vediet, pri pausalnych vydavkoch 40percent, ak chcem uplatnit odpocit. polozku 90800 aj na manzelku na materskej, musim dokladovat poberanie rodicovskeho prispevku zo SP, alebo staci rodny list dietata, a co ked nemame trvale bydlisko zapisane na 1 adrese, treba cestne prehlasenie o ziti v spolocnej domacnosti-niekde som to cital?
K pausalnym 40percent, mam dolozit aj prijem-faktury, zmluvy o dielo, a su este dalsie pozadovane "papiere"?
Minuly rok mi robila DP uctovnicka-"velmi dobre" to asi spravila, potom mi volali z DU, robil som este mesiac potom opravy, radsej si to spravim sam, nemam az tolko poloziek.
V tomto Vam vsetkym velmi pekne dakujem, velmi pomahate v takychto pripadoch.
Dakujem
0 0
mahagon mahagon

mahagon je offline (nepripojený) mahagon

Este sa chcem opytat, ak mam prijem v decembri-zmluva o dieeo, ale splatnost je az v januari 2007, mozem dat tento prijem az za rok 2007, a zdanovat ho za 2007, alebo to musi byt uvedene ako pohladavka?
Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mahagon Pozri príspevok
Este sa chcem opytat, ak mam prijem v decembri-zmluva o dieeo, ale splatnost je az v januari 2007, mozem dat tento prijem az za rok 2007, a zdanovat ho za 2007, alebo to musi byt uvedene ako pohladavka?
Dakujem

Príjem vyplatený až v januári 2007 zahŕňaš do roku 2007
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mahagon Pozri príspevok
Dobry den,
chcel by som vediet, pri pausalnych vydavkoch 40percent, ak chcem uplatnit odpocit. polozku 90800 aj na manzelku na materskej, musim dokladovat poberanie rodicovskeho prispevku zo SP, alebo staci rodny list dietata, a co ked nemame trvale bydlisko zapisane na 1 adrese, treba cestne prehlasenie o ziti v spolocnej domacnosti-niekde som to cital?
K pausalnym 40percent, mam dolozit aj prijem-faktury, zmluvy o dielo, a su este dalsie pozadovane "papiere"?
Minuly rok mi robila DP uctovnicka-"velmi dobre" to asi spravila, potom mi volali z DU, robil som este mesiac potom opravy, radsej si to spravim sam, nemam az tolko poloziek.
V tomto Vam vsetkym velmi pekne dakujem, velmi pomahate v takychto pripadoch.
Dakujem
1. Pre uznanie NČ na manželku sú rozhodujúce dve veci, a to jej príjem (rodičovský príspevok sa do neho nepočíta materská áno/ a spoločná domácnosť podľa § 115 Občianskeho zákonníka:

Domácnosť § 115 Domácnosť tvoria fyzické osoby, ktorí spolu trvale žijú a spoločne uhradzujú náklady na svoje potreby.

Tu by som to čestné Prehlásenie priložila.

Ináč nepotrebuješ žiadne iné doklady prikladať. V prípade uplatňovania DB na dieťa priložíš jeden z dokladov:
- rodný list
- Potvrdenie z ÚPRaSV o poberaní rodinných prídavkov
- Potvrdenie o návšteve školy
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mahagon Pozri príspevok
Este sa chcem opytat, ak mam prijem v decembri-zmluva o dieeo, ale splatnost je az v januari 2007, mozem dat tento prijem az za rok 2007, a zdanovat ho za 2007, alebo to musi byt uvedene ako pohladavka?
Dakujem
Príjem zdaníš, kedy bude uhradený, t.j. r . 2007 , ale uvádzaš do pohľadávok r. 2006-
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
nina26 Pozri príspevok
Živnostník, ktorý podniká od r. 2001 si do roku 2005 vrátane, uplatňoval paušálne výdaje. V roku 2001 dostal fin. príspevok z ÚP na zakúpenie traktora. V roku 2006 tento traktor predal za 270.000,-- Sk a kúpil LKT za 800.000,-- Sk. Za rok 2006 účtuje v JÚ, nemal žiadne pohľadávky ani nespotrebované zásoby, takže ZD netreba upraviť?
nemá povinnosť podávať DDP.


nina26
270.000,-- treba zaúčtovať ako príjem ovplyvňujúci ZD
V čase predaja treba zaúčtovať do príjmu ovplyv.základ dane.Ak predaný traktor mal ZC, tak ZC sa pri predaji cez uzavier.operácie naúčtuje do PR a bude to daňovo uznaný výdavok.

nina26
, 800.00,-- odpisujem do nákladov ovplyvňujúcich ZD 1/6? Prosím o vyjadrenie, či je to takto správne. Ďakujem.
Čo je to LKT???
0 0
nina26 nina26

nina26 je offline (nepripojený) nina26

LKT je Lesný kolesový traktor . Ďakujem za odpoveď
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Živnostník si platil od 1.7.2005 odvody do SP.
V roku 2006 v SP zistili, že nemajú jeho prihlášku a poistné vrátili.
Teraz si uplatňuje paušálne výdavky a ja sa pýtam, či vrátené poistné je storno VOZD, alebo ostatný príjem?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Daň z príjmu v tomto prípade nebude tak či tak, ani odvody to neovplyvní, akurát budú iné cifry v DP, ale aj tak by ma zaujímali vaše názory. Ja sa prikláňam k zníženiu VOZD.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať