Zavrieť

Porady

Pracovný fond

Chcem sa spýtať ako presne je to s týždenným respektívne s mesačným pracovným fondom. Do konca mája pracujem v 2 zmennej prevádzke - denná a nočná. Ale od prvého júna prechádzáme na rannú a poobednú zmenu, a nočné sa rušia. Budeme mať zmeny rozdelené následovne:
Zamestnankyňa A.: Ranná, Ranná, Poobedná, Poobedná, Voľno, Voľno
Zamestnankyňa B.: Poobedná, Poobedná, Voľno, Voľno, Ranná, Ranná
Zamestnankyňa C.: Voľno, Voľno, Ranná, Ranná, Poobedná, Poobedná

tieto 4 dňové cykly sa budú opakovať.

Ale keď si spočítam zmeny, nevychádza mi počet hodín, lebo v niektoré mesiace odpracujem menej dní.
A ja sa chcem spýtať, či sa dá nejako zmeniť pracovný fond, respektíve pracovná zmluva, aby som nemusela chýbajúce hodiny nadrábať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V zmluve musis byt urceny tyzdenny pracovny cas. Ten sa da znizit, ak s tym obe strany suhlasia.
    Tento musi byt pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case dodrzany priemerne za 4 mesiace, nie kazdy mesiac.
    Ak zamestnavatel nenaplanuje dostpracovnych zmien tak, aby to priemerne sedelo, ide na dalsie hodiny o prekazku v praci na strane zamestnavatela - platenu priemernou mzdou.
    LenkaAd ďakujem za odpoveď
    LenkaAd Chcem sa ešte opýtať či mi konkrétne neviete napísať nejaký príklad ako by to v praxi vyzeralo. Aby som vedela ako to môžem predostrieť zamestnávateľovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.