Zavrieť

Porady

Výpoveď po skončení RD

29.8.2018 mi končí RD. 30.8.2018 by som mala nastúpiť späť do zamestnania o čom som upovedomila aj riaditeľstvo zariadenia. Mám trvalé pracovné miesto, avšak som bola zaradená na výkon práce na miesto s ktorým nesúhlasím. Aké sú moje možnosti? Ak dám výpoveď budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, ak máš v posledných 4 rokoch pred zaradením do evidencie 730 dní poistenia, nárok na podporu v nezamestnanosti po skončení zamestnania vznikne.

    Ale mohla si použiť vyhľadávaš, tieto otázky sú tú kladené ( aj zodpovedané)permanentne.
    Zo stránky SP:
    Základnou podmienkou nároku na dávku v nezamestnanosti je, aby poistenec v posledných troch rokoch (do konca roku 2017), resp. štyroch rokoch (od januára 2018) pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený obdobím účasti na poistení v nezamestnanosti.

    Výpoveď po skončení RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.