Zavrieť

Porady

sukromne auto a zivnost

viete mi prosim poradit? mam starsie auto ktore som si kupil este pred zacatim zivnosti. ako si mozem davat do nahladov najvyhodnejsie benzin? ine naklady .. opravy alebo eventualne odpisy by neboli velke tie ma nezaujimaju. len ten benzin. a este by bolo najlepsie keby som nemusel zaplatit kvoli tomu cestnu dan, kedze nejazdim nejak strasne vela .... chcem vela alebo sa to da? a ako?
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Tu musíš trošku optimalizovať, závisí aj od počtu km..
0 0
yksvaslo yksvaslo

yksvaslo je offline (nepripojený) yksvaslo

Dobry den,

som tu prvy krat a preto sa mozno budem opakovat,ale potreboval by som poradit ohladom auta.
Som spolocnikom v s.r.o. a dal som si priviezt 8-rocne auto z Nemecka. Momentalne uvazujem o tom ci ho prihlasit na sukromnu osobu alebo na s.r.o. Ake su vyhody resp. nevyhody tychto moznosti (odpisy, dan, uplatnovanie PHM, opravy a pod.)

Dakujem velmi pekne
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak auto nebude zaradené v majetku,uplatňuješ paušálnu náhradu t.j.6,20,.Sk za km ,spotrebu PL,daň z MV,pri predaji auta nezaradenom nie povinnosť zdaniť,
ak auto zaradiš do majetku uplatňuješ do nákladov spotrebu PL,opravy,údržby,havar.poist.,odpisy,daň z MV,zml.poist.,pri predaji oslobodenie od dani z príjmu až po 5.rokoch od vyradenia z majetku.
0 0
yksvaslo yksvaslo

yksvaslo je offline (nepripojený) yksvaslo

OK dik za odpoved
este jeden dotaz: mozem ho mat nezaradene v majetku a auto bude prihlasene na sukr. osobu? Na uplatnenie PL, dan v MV a pousalu budem musiet viest Knihu jazd?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak ho nebudeš mať zaradené v majetku, uplatníš si vo výdavkoch iba spomínanú náhradu, daň z MV. Knihu jázd budeš viesť, tá je na preukázanie jázd MV.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať