Zavrieť

Porady

Recept na plnenú papriku

Viete mi niekto, prosím, poslať recept na klasickú plnenú papriku s rajčinovou omáčkou? Mám na ňu obrovskú chuť, len neviem, ako sa robí. Ďakujem.
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridám aj môj recept na túto letnú dobrotu:

2 hrnčeky ( cca 2,5 dl) prebratej ryže, dobre ju vyumývam, kým nie je voda čistá, ryžu dám na 3 PL oleja "popukať", aby začala skackať, pridám 2 ČL soli, zalejem 4 hrnčekmi studenej vody, prikryjem a znížim plameň, dusím cca 18-20 min. Horúcu ryžu vyklopím do misy a pridám 1 kg zomletého pliecka, 2 vajíčka, 1 PL Dobroty ( alebo vegety), 1/2 ČL mletého korenia, lepšie je čerstvo zomleté, 1 lyžičku čubrice - rozmrvím ju medzi prstami, ak nie je dám majoránku. Túto zmes zmiešam ešte zahorúca s ryžou a plním do vyčistených paprík. Počet - ľubovoľné, ja dávam len cca 10 paprík, ostatné robím guľky, obalím ich v strúhanke a uložím piecť aj s pár kúskami pokrájanej pariky do vymasteného pekáča, v horúcej rúre - teplovzdušná 200 st.C na cca 40-50 min., podľa veľkosti guliek, najskôr ich mám prikryté asi 15 min., potom odkryjem a dopekám, aby boli chrumkavé.
Na oleji si urobím zápražku z hladkej múky, najradšej chlebovej ( T650), zalejem studenou vodou ( 1/2 vody dávam čistej a 1/2 vody - najskôr si prevarím asi 30 minút 2 veľké cibule, 6-8 veľkých zrniek nového korenia, 1 bobk.list - ale ten nemusí byť, po uvarení nechám postáť, ocedím a nechám vychladnúť) a vylejem do toho 1 veľký 7 dl pretlak ( vo fľaši ) a asi 2 dl kečupu. Posolím, pridám asi 1 ČL korenia do perníkov ( skúste, neoľutujete - tá chuť!), miešam, až kým nezovrie. Potom vkladám naplnené papriky, ktoré som z ryžovej strany namáčala do strúhanky a vkladám ryžou dole, aby sa mi "nevyprázdnili". Znížim plameň a varím za občasného miešania asi 40 minút. Voľakedy, keď ešte bolo dostať perník na strúhanie, strúhavala som do omáčky asi 10 dag perníku. Preto teraz nahrádzam perníkovým korením.
Smotanu nedávam, naši ľúbia omáčku červenú, so smotanou zružovie.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dahlia
Viete mi niekto, prosím, poslať recept na klasickú plnenú papriku s rajčinovou omáčkou? Mám na ňu obrovskú chuť, len neviem, ako sa robí. Ďakujem.

1,5 kg bravčové pliecko , alebo bravčový bôčik, alebo kombinácia
1 pohár 2 dcl. ryže
15 zelen.paprík
4 ks- 5 ks paradajkového pretlaku /väčšie/
1-2 cibuľa
2 vajíčka
soľ
mleté čierne korenie
nové korenie
bobkový list
kryštáľ.cukor
hladká múka
šľahačková smotana

Mäso a cibuľu pomelieme , pridáme umytú surovú ryžu, vajíčka, soľ, mleté korenie,vajíčka . Všetko dobre spolu premiešame a necháme 1/2 hod. odstáť .
Na paprike skrojíme zvršok , očistíme od zrniečok a plníme zoml.mäsom .

Do hrnca si dáme asi 4 litre vody,soľ,cukor,bobkový list,nové korenie, paradajkový pretlak , necháme zovrieť a naplnenú papriku vložíme do vriaceho paradajkového vývaru .Varíme až pokiaľ paprika nemá sklovitú farbu ,cca 1- 1,5 hod. dôležité je , aby veľmi nevrela .
Na koniec rozhabarkujeme hladkú múku/cca 5-6 lyž./ s vodou a so šľ. smotanou a cez sitko prelejeme , opatrne pomiešame a necháme zovrieť .Na záver dochutíme cukrom , ale aj nemusíme .
Ako prílohu podávame varené zemiaky, knedľu , chlieb .....kto a ako má chuť .


Dobrú chuť prajem .

P.S. Množstvo som uviedla odhadom , možno som sa trafila .Lebo ja všetko varím odhadom .Nuž prax...je prax....
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

Ja ju robím lacnejšie a rýchlejšie, uvarím si vopred ryžu, zmiešam napr. aj s konzervou (mäso brav., alebo aj hyd.mleté mäso), vajcia, korenie soľ, napchám do papriky a varím necelú hodinu, je celkom fajn.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Ja papriku, keď naplním nevarím, ale dám ju zapiecť do rúry. Plech vymastím olejom, uložím naplnené papriky, podlejem trochou vody. Omáčku urobím zvlášť.
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

Katka, ako dlho necháš tú papriku piecť v rúre? Tiež by som to tak skúsila, ale neviem presne ako to robiť - či zakrytú alebo nie a aký čas. Ďakujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Na plnenú papriku odporúčam použiť aj špekačky alebo iné údeniny "čo dom dal". Ja varím. Ale viem, že aj zapekajú aj som jedla, pohoda. Chutné na každý spôsob.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja robím papriku tiež z uvarenej ryže,pridám pomleté mäso,vajcia a koreniny,urobím zásmažku z múky a masti,pridám pretlak a kečup,podlejem vodou a vložím naplnené papriky, po uvarení omáčku dohustím a ochutím okrem iného cukrom a škoricou.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Aj ja ju robím ako Zita, ale vajička nedavam. Davam ju variť naplnenú na sitko a zalievam vodou. Omáčku robím zvlášť v druhom hrnci. Podávam k tomu zemiakové pyré. Dobrá je aj keď nieje mäso ale nadrobno pokrájaný lunchemeat. No mäsko je mäsko. Ale určite nedávam tak veľa na 15 paprík. Možno tak 60 dkg.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jara
Aj ja ju robím ako Zita, ale vajička nedavam. Davam ju variť naplnenú na sitko a zalievam vodou. Omáčku robím zvlášť v druhom hrnci. Podávam k tomu zemiakové pyré. Dobrá je aj keď nieje mäso ale nadrobno pokrájaný lunchemeat. No mäsko je mäsko. Ale určite nedávam tak veľa na 15 paprík. Možno tak 60 dkg.
Väčšinou u mňa treba brať zadané množstvo s rezervou . Ja sa neriadim zadaným množstvom , ale ingrediecie dávam od oka ......to už asi tá prax ,však

Čo sa týka papriky ........dávam toľko , lebo ja mám veľkú rodinu .....z ostatného mäsa ešte robím mäsové guľky , ktoré varím s paprikou .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Do omáčky je výborné pridať aj klinčeky.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Mirka, pečiem ju dovtedy, pokým na povrchu nezhnedne a neprikrývam. Takto sa mi to zdá výhodnejšie, lebo mi to miešanie tej naplnenej papriky v hrnci liezlo na nervy. Väčšinou sa mi stalo, že mi spodok tej omáčky prihorel, keď som to zabudla miešať.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

katarina53
Mirka, pečiem ju dovtedy, pokým na povrchu nezhnedne a neprikrývam. Takto sa mi to zdá výhodnejšie, lebo mi to miešanie tej naplnenej papriky v hrnci liezlo na nervy. Väčšinou sa mi stalo, že mi spodok tej omáčky prihorel, keď som to zabudla miešať.
Aj takáto upečená je asi výborná,vyskúšam,ale ja najprv varím tú plnenú papriku vo vode a keď je uvarená dám pretlak a zásmašku.Tak mi nič neprihorí.To mi tak mamina poradila,ešte keď som bola mladá.Samozrejme papriku vyberiem a tak to dokončím.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

súhlasím a slintám ...
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Vlastička to je hotové paprikové umelecké dielo. Robím papriku roky, ale vidim, že ešte mám čo vylepšiť. Určite vyskúšam aj ten perník. Vďaka.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlasti, tá paprika vyzerá mňamózne. Ja ryžu dávam poloudusenú, takže sa pýtam.
Ty ryžu dávaš úplne udusenú. Nie je mäkká(rozvarená) po cca 90 min. pečení a dusení?

Pri pečení v rúre ich podlievaš? Ak áno, tak vodou alebo vývarom?
Perníkové korenie nepoužívam. Dostať ho kúpiť pod týmto názvom a aká je to značka korenia? Ja som doteraz používala do omáčky len klinček.

Ďakujem a určite vyskúšam. Tvoje recepty sa totiž nedajú nevyskúšať.
Doporučujem vám do plnenej kapusty namiesto listov 1-2 dávky mäsa naplniť paprikou. Dodá to dobrú chuť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína
Vlasti, tá paprika vyzerá mňamózne. Ja ryžu dávam poloudusenú, takže sa pýtam.
Ty ryžu dávaš úplne udusenú. Nie je mäkká(rozvarená) po cca 90 min. pečení a dusení?

Pri pečení v rúre ich podlievaš? Ak áno, tak vodou alebo vývarom?
Perníkové korenie nepoužívam. Dostať ho kúpiť pod týmto názvom a aká je to značka korenia? Ja som doteraz používala do omáčky len klinček.

Ďakujem a určite vyskúšam. Tvoje recepty sa totiž nedajú nevyskúšať.
Doporučujem vám do plnenej kapusty namiesto listov 1-2 dávky mäsa naplniť paprikou. Dodá to dobrú chuť.
Evička,
ryža nie je mäkká, ja používam len ryžu SOS a možno na rozdiel od ostatných nie guľatú, ale dlhú. Papriky nepodlievam, oni pustia tú svoju paprikovskú šťavičku, mäsko je surové, to tiež trošku pustí, pekáč je potretý olejom, vždy ich mám chrumkavé, nie rozvarené. V omáčke varím len pár kvôli chuti, ostatné len zapekám. Perníkové korenie kúpiš,
v obchodoch je uložené medzi vanilínovým cukrom a práškom do pečiva, názov : Korenie do perníkov. V Čechách dostať občas perník na strúhanie, ak máš možnosť daj si ho kúpiť, síce už nemá takú chuť, ako pred pár rokmi (to už je : 40!) ale je dobrý.
Ale ja ich nepečiem 90 minút - ale 40-50 minút! Nesmieš spočítať ale spriemerovať...
0 0
mirka165 mirka165

mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

katarina53
Mirka, pečiem ju dovtedy, pokým na povrchu nezhnedne a neprikrývam. Takto sa mi to zdá výhodnejšie, lebo mi to miešanie tej naplnenej papriky v hrnci liezlo na nervy. Väčšinou sa mi stalo, že mi spodok tej omáčky prihorel, keď som to zabudla miešať.
Ďakujem, skúsim to niekedy, to miešanie ani mňa moc nebaví.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Marína
Vlasti, tá paprika vyzerá mňamózne. Ja ryžu dávam poloudusenú, takže sa pýtam.
Ty ryžu dávaš úplne udusenú. Nie je mäkká(rozvarená) po cca 90 min. pečení a dusení?

Pri pečení v rúre ich podlievaš? Ak áno, tak vodou alebo vývarom?
Perníkové korenie nepoužívam. Dostať ho kúpiť pod týmto názvom a aká je to značka korenia? Ja som doteraz používala do omáčky len klinček.

Ďakujem a určite vyskúšam. Tvoje recepty sa totiž nedajú nevyskúšať.
Doporučujem vám do plnenej kapusty namiesto listov 1-2 dávky mäsa naplniť paprikou. Dodá to dobrú chuť.
Napríklad od Mäspomy Perník, aj na vrecúšku sú odfotené perníčky a nie je to prášok do pečiva, len zmes mletých korenín.

aj v tejto téme sme rozoberali koreniny do paradajkovej polievky

http://www.porada.sk/t17258-paradajk...ht=%B9koric%2A
Naposledy upravil kukučka : 15.09.06 at 00:27
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlastička, ďakujem za podrobné vysvetlenie. Teraz už tomu rozumiem. Ryžu aj ja používam dlhozrnú SOS, alebo Pairboild(voľajako tak sa volá). To je taká trochu priesvitná ryža. Korenie sa mi včera nepodarilo zohnať. Pozriem vo veľkých marketoch. Každý tu píše, že papriky v omáčke musí miešať. Ja ich nikdy nemiešam a neprihoria. Varím ich v ochutenej paradajkovej šťave zmiešanej s vodou a až keď sú uvarené, vyberiem ich a až vtedy šťavu zahustím zápražkou.
Betka, aj Tebe ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marína
Vlastička, ďakujem za podrobné vysvetlenie. Teraz už tomu rozumiem. Ryžu aj ja používam dlhozrnú SOS, alebo Pairboild(voľajako tak sa volá). To je taká trochu priesvitná ryža. Korenie sa mi včera nepodarilo zohnať. Pozriem vo veľkých marketoch. Každý tu píše, že papriky v omáčke musí miešať. Ja ich nikdy nemiešam a neprihoria. Varím ich v ochutenej paradajkovej šťave zmiešanej s vodou a až keď sú uvarené, vyberiem ich a až vtedy šťavu zahustím zápražkou.
Betka, aj Tebe ďakujem.
Presne ako Maríne , ani mne nikdy neprihorela paprika a ani ju nikdy nemiešam počas varenia , jedine úplne na konci ak pridám zátrepku alebo zápražku , ak zovrie omáčka vypnem ........ja som veľmi prekvapená , čo píšete ..... , ale to už je asi rutina ....


P.S.mám namysli paprika včetne omáčky .Doplnené na zákl.príspevku durisovad.
Naposledy upravil Zita5 : 15.09.06 at 09:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať