Zavrieť

Porady

Vydavkovy pokladnicny doklad - VPD

prosiiiiiim....
existuje niekde nejake usmernenie, na zaklade ktoreho je urcene, ze na VPD sa do kolonky "Vydane komu" pise osoba, ktorej boli peniaze skutocne vydane do ruky a nie nazov obchodu, v ktorom za tie peniaze nakupuje.
Lebo sef firmy, ktoru uctujem je presvedceny, ze tam ma byt ten u koho kupuju tovar/sluzbu.

POMOOOOOC !!!!!!!!!!!
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška pravdupovediac, nepripla som ten link s tým, že jedine to je správne, ako je uvedené v stanovisku DR. Uviedla som ten link s tým, že tento problém sme tu už riešili a názory sú ....
Ja osobne súhlasím s príspevkami 13 a 16 od Mudroša a Jany Acsovej, a aj na rozdielny pohľad na problematiku z hľadiska účtovného a z hľadiska DPH.

P.s. Napr. PHM účtujem tak ako Ty s tým, že mne soft umožní udať pri každom bločku dátum daňovej povinnosti pre účely DPH, takže zaúčtované napr. 31.1. a daňová povinnosľ = dátum nákupu
Naposledy upravil evina : 14.01.07 at 15:59
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

evina
Muška pravdupovediac, nepripla som ten link s tým, že jedine to je správne, ako je uvedené v stanovisku DR. Uviedla som ten link s tým, že tento problém sme tu už riešili a názory sú ....
Ja osobne súhlasím s príspevkami 13 a 16 od Mudroša a Jany Acsovej, a aj na rozdielny pohľad na problematiku z hľadiska účtovného a z hľadiska DPH.

P.s. Napr. PHM účtujem tak ako Ty s tým, že mne soft umožní udať pri každom bločku dátum daňovej povinnosti pre účely DPH, takže zaúčtované napr. 31.1. a daňová povinnosľ = dátum nákupu
Evka, to mi odľahlo.
Ja dávam iba sumár aj pre účel DPH - veď keď mi zákon umožňuje odpočítanie aj v nasledujúcom zdaňovacom období - tak nie je "snáď" dôležité, ak je na výdavkových blokoch z RP - 15.1., 20.1..... že ho uvediem v záznamoch v spoločnej úhrade 31.1.? K výdavkovému bloku na priloženej tabuľke presne rozpíšem z každého bloku - dátum, základ, dph, spolu.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
Alena
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška
Evka, to mi odľahlo.
Ja dávam iba sumár aj pre účel DPH - veď keď mi zákon umožňuje odpočítanie aj v nasledujúcom zdaňovacom období - tak nie je "snáď" dôležité, ak je na výdavkových blokoch z RP - 15.1., 20.1..... že ho uvediem v záznamoch v spoločnej úhrade 31.1.? K výdavkovému bloku na priloženej tabuľke presne rozpíšem z každého bloku - dátum, základ, dph, spolu.
Muši neboj

§ 70
Vedenie záznamov
1/ Platiteľ je povinný viesť podrobné záznamy podľa jednotlivých zdaňovacích období o dodaných tovaroch a službách a o prijatých tovaroch a službách;
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

Johanka Pozri príspevok
O tomto sa môžeme baviť aj sto rokov a nič nevyriešime ....
Keby som nad týmto rozmýšľala keď vysypem na stôl igelitku , ako by som zistila ako to bolo v reále ....
Ja som si tento dotaz v novembri 2005 poslala na drsr a tu je reakcia:

Dopyt:
Pri účtovaní výdavkov v hotovosti na základe bločkov z registračnej pokladne treba vypisovať na výdavkové pokladničné doklady do kolkonky "príjemca" - meno konkrétneho človeka, ktorý výdavok platil (zamestnanec, konateľ), alebo názov, adresu, IČO, IČ DPH firmy uvedenej na bločku z registračnej pokladne?

Odpoveď:
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Podľa § 10 zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve, je účtovný doklad preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať označenie účastníkov konania. Účastníkom konania, môže byť spoločnosť, ako aj fyzická osoba poverená konať v mene firmy.

Takže ... vyberme si Ja osobne celú moju prax píšem firmu z bločku. Auditor chcel odo mňa opak, preto som požiadala daňové riaditeľstvo o vyjadrenie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja píšem vždy osobu z jedného prostého dôvodu, ktorý mi vysvetlil už ani neviem kto pred mnohými rokmi - firma nemôže vydať ani prevziať peniaze, peniaze vydá alebo preberie len konkrétny človek. Údaje firmy sú na bločku a niekto konkrétny tie peniaze tej firme vyplatil
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
V prípade SZČO na VPD do kolónky "vyplatené komu" píšem tú SZČO........tá si zobrala peniaze z pokladne, teda je príjemcom a ide nakupovať (účel podľa bločka, dátum podľa bločka a podpis príjemcu SZČO).
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Vedel by mi niekto, prosím, napísať, či je mojou povinnosťou, ako spoločnosti, ktorá nakupovala od inej spoločnosti tovar zaslať predávajúcemu môj výdavkový doklad?
Ja od nich mám príjmový doklad ako prijatie zálohy v hotovosti na tovar vo výške sumy, na ktorú mi prišla faktúra, ako daňový doklad a teraz odo mňa pýtajú ešte zaslať náš výdavkový doklad.
Naposledy upravil vieroslava : 12.11.08 at 10:52 Dôvod: doplnenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vieroslava Pozri príspevok
Vedel by mi niekto, prosím, napísať, či je mojou povinnosťou, ako spoločnosti, ktorá nakupovala od inej spoločnosti tovar zaslať predávajúcemu môj výdavkový doklad?
Ja od nich mám príjmový doklad ako prijatie zálohy v hotovosti na tovar vo výške sumy, na ktorú mi prišla faktúra, ako daňový doklad a teraz odo mňa pýtajú ešte zaslať náš výdavkový doklad.
Nie, tvoj VPD nie je potrebné im dať.
0 0
sihl sihl

sihl je offline (nepripojený) sihl

ahoj, podľa zákona o účtovníctve č. 431/2002 Zb. z. musia byť na VPD, PPD uvedení účastníci, ja písem do riadku "vyplatené komu" kolegov ktorým vyplácam, tí sa dole do kolonky " prijal" podpíšu. Vedla VPD poznačím číslo dodávateľa od kt. sa kupovalo podla evidencie kt. vedieme v programe. ak vyplácame obch. partnerovi píšem do "vyplatené komu" názov fi, adresu, príp. meno niekoho z danej fi, ten sa potom dole podpíše do prijal. oproti im vystavím PPD, do riadku "prijaté od" dám našu pečiatku, podpis prijal je ich a dám im orig. PPD a kópiu nášho VPD. musí byť v tom systém, prajem veľa šťastia
0 0
Zuzana30 Zuzana30

Zuzana30 je offline (nepripojený) Zuzana30

Ja dávam bločky každý zvlášť lebo viem že kontroly nemajú radi ked si majú načítavať bločky. Alebo dá sa dať pod jeden vydavkový ale zúčtovať náklad a dph každého bločku zvlášt. Asi tak
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať