Zavrieť

Porady

excel - vzorec

Prosím o radu......:

zjednodušene

v stlpci A je číslo 10
v stlpci B je číslo 10
v stlpci C mam súčin týchto čísiel ako vzorec - A*B=100

Ak vymažem číslo 10 v stlpciA a v stlpci B, je nejaká finta na to, aby mi ten výsledok zostal??
viem že nezostane iba tak, ale napríklad po nejakom nakopírovaní bunky, alebo čo, ..........nejjednoduchšie je prepísať výsledky do stlpca D, ale to je velmi vela.
Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    bazalka
    ...a zamknuť iba bunku sa nedá asi čo?
    ani netuším?? vyskúšam ... kde su prosím ťa klúče?

    bazalka je offline (nepripojený) bazalka

    bazalka
    skús Nástroje/Zabezpečenie
    alebo pravým tl.klik na prázne miesto lišty zobrazí sa ponuka a vyberieš Ochrana, objavia sa Ti Zámky = vyber si podľa možností,no nemám čas či sa dá konkr.bunka, ale čosi sa mi zdá,že je to možné

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    Tak to neprepisuj, ale zkopíruj, aby Ti to nezkopírovalo aj vzorec, choĎ cez funkciu "Vložiť inak" a tam označ len "hodnoty". Tak Ti zkopíruje len číslo bez vzorca.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    bazalka
    skús Nástroje/Zabezpečenie
    alebo pravým tl.klik na prázne miesto lišty zobrazí sa ponuka a vyberieš Ochrana, objavia sa Ti Zámky = vyber si podľa možností,no nemám čas či sa dá konkr.bunka, ale čosi sa mi zdá,že je to možné
    skúšala som, dal sa iba zošit, hárok, a zabezpočiť a zdielať zošit.

    Dakujem. asi sa bude prepisovať

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    bz5
    Tak to neprepisuj, ale zkopíruj, aby Ti to nezkopírovalo aj vzorec, choĎ cez funkciu "Vložiť inak" a tam označ len "hodnoty". Tak Ti zkopíruje len číslo bez vzorca.
    mohla by som poprosiť nejaký podrobnejší navod?( taký debilkovský ) neviem to najsť?

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    Neprepisúúúúj :p , skús môj postup. (zkopíruj si to do vedľajšieho stĺpca cez "vložiť inak", predchádzajúci so vzorcom vymaž a opäť to prekopíruj.

    bazalka je offline (nepripojený) bazalka

    bazalka
    dá sa zamknúť aj iba BUNKA !
    klik pravým tl.myši na voľné miesto hornej lišty-výber-OCHRANA-klik na zámok zamkne len bunku v ktorej ostal kurzor

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    Označiš si bunky, ktoré chceš prekopírovať. stlačíš kopírovanie. klikneš na bunku, kde to chceš vložiť, a v ÚPRAVY máš políčko VLOžIť INAK a tu zaškrtneš HODNOTY. (Tak budeš mať ten istý stĺpec len v ňom budú už len čísla a nie vzorce.) potom ten stĺpec so vzorcom môžeš vymazať a vložiť miesto neho ten tvoj novovytvorený.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    bz5
    Neprepisúúúúj :p , skús môj postup. (zkopíruj si to do vedľajšieho stĺpca cez "vložiť inak", predchádzajúci so vzorcom vymaž a opäť to prekopíruj.

    ) ano, ale kde najdem vložiť inak? nemam nahodou nejaký iný excel?

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    bz5
    Označiš si bunky, ktoré chceš prekopírovať. stlačíš kopírovanie. klikneš na bunku, kde to chceš vložiť, a v ÚPRAVY máš políčko VLOžIť INAK a tu zaškrtneš HODNOTY. (Tak budeš mať ten istý stĺpec len v ňom budú už len čísla a nie vzorce.) potom ten stĺpec so vzorcom môžeš vymazať a vložiť miesto neho ten tvoj novovytvorený.

    NO to pardon! ja som tam nemala vložiť inak, ale PRILEPIť šPECIALNE

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    sonka1
    Prosím o radu......:

    zjednodušene

    v stlpci A je číslo 10
    v stlpci B je číslo 10
    v stlpci C mam súčin týchto čísiel ako vzorec - A*B=100

    Ak vymažem číslo 10 v stlpciA a v stlpci B, je nejaká finta na to, aby mi ten výsledok zostal??
    viem že nezostane iba tak, ale napríklad po nejakom nakopírovaní bunky, alebo čo, ..........nejjednoduchšie je prepísať výsledky do stlpca D, ale to je velmi vela.
    Ď
    Myslím, že by to chcelo rozpísať trochu konkrétnejšie. Mám pocit, že do tých buniek, ktoré sa vymažú budú vpísané opäť nejaké údaje. Tie chceš zase skopírovať a stále dookola? Asi by si mala napísať, čo chceš vyčarovať a určite Ti niekto poradí. Excel je obrovský nástroj a dokáže naozaj strašne veľa.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Skús to takto: Celé to skopíruj a potom daj na to isté miesto cez "úpravy", "vložiť inak", "vložiť hodnoty" a OK.
    Mali by tam byť nakopírované len hodnoty bez vzorcov a to by sa nemalo meniť. nech už meníš čokoľvek v stĺpci "A" alebo "B"

    Postup bol popísaný vyššie.

    Niekde máš "prilepiť špeciálne"




    EDIT - Reagoval som na predchádzajúci príspevok bez pozretia si predchádzajúcej strany. - už ste to vyriešili.
    zdravim...

    neviete mi niekto poradi ako vytvorit vzorec ak mam sumu s DPH napr.100 a potrebujem vzorec na sumu bez DPH vo vedlajsom stlpci.
    dakujem
    maja

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    majakallayova Pozri príspevok
    zdravim...

    neviete mi niekto poradi ako vytvorit vzorec ak mam sumu s DPH napr.100 a potrebujem vzorec na sumu bez DPH vo vedlajsom stlpci.
    dakujem
    maja
    (suma s DPH x 100)/119

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    teda ak máš danú sumu s DPH (napr. 100) v bunke B2, tak potom bude vzorec konkrétne:
    (B2 x 100)/119

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    Blankake Pozri príspevok
    teda ak máš danú sumu s DPH (napr. 100) v bunke B2, tak potom bude vzorec konkrétne:
    (B2 x 100)/119
    Netreba to zbytocne komplikovat a nasobit 100. Najjednoduchsie to asi bude takto:

    B2/1,19

    kde sa v bunke B2 nachadza suma s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.