Zavrieť

Porady

jednorazový výber z 2. piliera

Manžel poberá invalidný dôchodok, ktorý mu bol priznaný na viac ako 70%. Suma dôchodku je vyššia , ako referenčná suma na rok 2023-521,30€. Môže požiadať o jednorazové vyplatenie poisťovňu, ak je v celom invalidnom dôchodku, ale nemá vek na starobný dôchodok? Ďakujem
9 komentárov     zbaliť
ivka70 aku poistovnu chce poziadat?
Oliwa Zadávateľka má asi na mysli výplatu z DSS.
leike poisťovňu UNIQA
leike Áno, myslím vyplatenie DSS . Je na celom invalid.dôchodku
ivka70 tak to som uz uplne stratena, co ma Uniqa poiatovna s II.pilierom? info k DDS vyplateniu je na stranke SP (vid link v odpovedi).
veronikasad Ivka, aj poisťovňa UNIQA má DSS. Riešila som tento rok jednorazový výber u dvoch klientov v Allianz DSS, ale ti boli poberateľmi riadneho starobného dôchodku. S inv.dochodkom skúsenosť nemám, navštív najbližšie pracovisko poisťovne UNIQA, určite tam majú pracovníka povereneho vybavovaním agendy DSS.
veronikasad Z mojej skúsenosti u starobných dôchodcov, jednorazový výber žiadna poisťovňa neponúka, treba on vyslovene žiadať, je to možné až po získaní rozhodnutia o priznaní dôchodku zo SP
buchač veronikasad (Včera 13:54) Z mojej skúsenosti u starobných dôchodcov, jednorazový výber žiadna poisťovňa neponúka, treba on vyslovene žiadať
======================
Ja ti mám takú skúsenosť, že som žiadal a žiadal...a žiadal.
No a suma každým rokom klesala a klesala...a klesala.
Je neskutočné, aké prekážky kvôli tomu jednorázovému výberu kladú.
Tak som sa na to všetko behanie okolo toho pekne krásne vyserondial...
Tých pár desiatok éčiek ma z biedy nevytrhne.
veronikasad Juraj, tento rok nerobia žiadne problémy, aspoň v DSS Allianz nie, keď dôchodok z prvého piliera je vyšší ako 521€, ale musí o to žiadať dôchodca sám, neponúkajú ho ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak nemá vek na starobný dôchodok, tak s druhým pilierom môže robiť akurát toto:

    - sledovať stav
    - nastaviť, alebo upraviť si oprávnenú osobu.

    Jednorázová výplata teraz nebude možná. Či bude možná v budúcnosti, závisí od pravidiel, ktoré budú platiť, ked to bude aktuálne.

    jednorazový výber z 2. piliera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.