Zavrieť

Porady

počítač na splátky

Ahojte! Potrebovala by som poradiť ako zaúčtovať nákup PC na splátky v jednoduchom účtovníctve. Nie som platcom DPH. Je potrebné zaradiť PC do dlhodobého hmotného majetku ak cena nepresiahla 30.000,- Sk?
Vďaka.
Naposledy upravil Richard : 09.11.06 at 06:45
Usporiadat
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

michelle84 Pozri príspevok
Firma účtujúca v jednoduchom účtovníctve, platca DPH, zakúpila PC na leasing. Akontácia a zaúčtuje ako výdavok neovplyvňujúci základ dane? A jednotlivé mesačné splátky sa zaúčtujú ako výdavok ovplyvňujúci základ dane? Ďakujem.
Obsahuje LZ všetky náležitosti na lízing? alebo sú to len splátky - splátková spoločnosť. Ak máš fa na celú sumu máš nárok na odpočet DPH. Bude to majetok odpisový alebo do spotreby ? Aká bude vstupná cena pc.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Daggmar Pozri príspevok
Obsahuje LZ všetky náležitosti na lízing? alebo sú to len splátky - splátková spoločnosť. Ak máš fa na celú sumu máš nárok na odpočet DPH. Bude to majetok odpisový alebo do spotreby ?
Ahoj, Daggmar
Počítač sa nebude odpisovať. Podrobnosti neviem, len mi bolo povedané, že počítač je na leasing. Zisťujem to pre známu, takže ani informácie nemám úplné
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Ahoj Miška, ak by to bol čistý lízing mali by postupovať ako pri lízingu, ak splátky a vstupná cena do 1 700 eur splátky ti idú rovno do nákladov na základe jednotlivých platieb.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Daggmar Pozri príspevok
Ahoj Miška, ak by to bol čistý lízing mali by postupovať ako pri lízingu, ak splátky a vstupná cena do 1 700 eur splátky ti idú rovno do nákladov na základe jednotlivých platieb.
Super, ďakujem ti veľmi pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať