Zavrieť

Porady

Konanie na obchodnom súde.

Chcel by som požiadať poraďákov. ktorí sú zbehlí v obchodnom práve o radu v nasledovnom probléme. Môj klient (s.r.o.), ktorému vediem účtovníctvo, zmenil miesto sídla. Podľa mojich skúseností som majiteľom poradil presne, čo majú robiť. Napriek môjmu upozorneniu, aby podali celé tlačivo na zápis zmeny v OR (cca 15 strán), bola podaná len tá časť tlačiva, v ktorej bolo čo vypĺňať (cca 3 strany). Teraz samozrejme prišlo zo súdu zamietavé stanovisko s tým, že do 15 dní je možné podať námietku proti rozhodnutiu. Chcem sa spýtať, či je možné v tejto 15 dňovej lehote podať návrh na zmenu už na úplnom tlačive, ako prílohu k námietke alebo podať návrh na zmenu bez podania námietky ihneď alebo až po tých 15 dňoch. Inak podanie námietky považujem za zbytočné, lebo nie je čo namietať. Teda aký postup z právneho hľadiska treba zvoliť, aby táto zmena bola vykonaná ešte do konca roka. Súd od podania po vykonania rozhodnutia má teraz lehotu 15 dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Ja by som napísala list, v ktorom bude uvedené ako Vec číslo námietky - doplnenie údajov pre zápis zmeny sídla spoločnosti do OR.
    Aby sa to posudzovalo ako ten istý prípad. Ako príloha by bolo vyplnené požadované tlačivo.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Mal by si vyhotovit nove tlacivo, tentoraz uz cele, podpisat, overit podpis a tak isto aj s namietkou ho odoslat v 15dnovej lehote od dorucenia oznamenia na obchodny register.
    Logicky: odmietli totiz zapisat, lebo navrh nesplnal zakonne nalezitosti, ale kedze si tam (spolu s namietkou) uz dorucil dobry navrh, nemaju dovod odmietat zapisat zmenu, lebo ten navrh je v poriadku a preto davas namietky.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    ODSTRANTE SI Z PRISPEKVOV REKLAMU

    RIchard
    Naposledy upravil Richard : 08.12.06 at 07:34

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    DušanČ
    Chcel by som požiadať poraďákov. ktorí sú zbehlí v obchodnom práve o radu v nasledovnom probléme. Môj klient (s.r.o.), ktorému vediem účtovníctvo, zmenil miesto sídla. Podľa mojich skúseností som majiteľom poradil presne, čo majú robiť. Napriek môjmu upozorneniu, aby podali celé tlačivo na zápis zmeny v OR (cca 15 strán), bola podaná len tá časť tlačiva, v ktorej bolo čo vypĺňať (cca 3 strany). Teraz samozrejme prišlo zo súdu zamietavé stanovisko s tým, že do 15 dní je možné podať námietku proti rozhodnutiu. Chcem sa spýtať, či je možné v tejto 15 dňovej lehote podať návrh na zmenu už na úplnom tlačive, ako prílohu k námietke alebo podať návrh na zmenu bez podania námietky ihneď alebo až po tých 15 dňoch. Inak podanie námietky považujem za zbytočné, lebo nie je čo namietať. Teda aký postup z právneho hľadiska treba zvoliť, aby táto zmena bola vykonaná ešte do konca roka. Súd od podania po vykonania rozhodnutia má teraz lehotu 15 dní.
    Jednoznačne je potrebné podať námietku voči rozhodnutiu registrového súdu, a to v lehote 15 dní od doručenia, pričom táto lehota plynie od nasledujúceho dňa po doručení. Prikladám VZOR námietky.

    IDENTIFIKAČNÉ ÚDAJE O SPOLOČNOSTI



    Okresný súd ..........
    Obchodný register
    .............................
    .............................





    k č. ..........................


    Vec : Námietka proti Oznámeniu o odmietnutí vykonať zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra


    Dňa ................... nám bolo doručené Oznámenie Okresného súdu ............., č. ........................ zo dňa ............... o odmietnutí vykonať zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra, týkajúcich sa spoločnosti ...................................., z dôvodu, že
    1. ................................................
    2. ..............................................
    Vypísať všetky dôvody z ktorých registrový súd odmietol vykonať zápis
    Proti odmietnutiu vykonania zápisu podávame námietku, ktorú odôvodňujeme nasledovne.

    1. nedopatrením z našej strany sa stalo, že návrh .................................
    2. v návrhu sme omylom uviedli v .........................
    Uvedený nedostatok odstraňujeme ...............................uviesť akým spôsobom odstraňujete nedostatok vytknutý registrovým súdom napr. predkladáme registrovému súdu tlačivo č...... v počte ......strán..


    Na základe uvedenej skutočnosti žiadame, aby súd námietke vyhovel a povolil zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra.

    V ...............................


    S úctou

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    O námietkach rozhoduje registrový súd v lehote desiatich pracovných dní od ich doručenia okrem prípadov, ak navrhovateľ podal námietky a súčasne splnil všetky podmienky na vykonanie zápisu.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    DušanČ - nepíšeš, čo bolo dôvodom odmietnutia zo strany OR. Myslím, že to nebolo neúplné tlačivo...... Podali ste spolu s tlačivom aj Zápisnicu z VZ (alebo Rozhodnutie jediného spoločníka) + Úplné znenie spoločenskej zmluvy + Doklad, ktorým je potrebné preukázať nové sídlo spoločnosti ????

    Konanie na obchodnom súde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.