Zavrieť

Porady

Darček k zakúpenému tovaru

Mám takýto problém, prosím, ak viete, skúste poradiť:
- dávame v predajni s výp. technikou ako darček každému zákazníkovi za nákup nad 1.000,-- Sk pozornosť v podobe sladkosti. Sladkosti som normálne prijala na sklad a predávajúci mi každý vydaný kus zapíšu do výdajky. Ako takéto niečo zaúčtovať, je to vlastne dar zákazníkovi?!

Ďakujem.
Pozit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Podľa mňa je to náklad, ktorý súvisí so zabezpečením príjmu - podporujem tým predaj.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ako ste to zaúčtovali na vstupe, teda pri príjme ? Ak ako tovar a uplatnili ste si DPH, nemôžete to len tak dávať zadarmo, musí to byť napr.aspoň 1.-Sk a z nej odviesť DPH.
    Ja by som sa skôr prikláňala k reprezentačnému.

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    Ďakujem Marta L a rene.
    Je to záležitosť tohto mesiaca ako vianočná akcia. Ešte len rozmýšľam, čo s tým urobím, ako to zaúčtujem, ale bodla by nejaká finta, aby sme mohli uplatniť aj DPH aj to dať do nákladov. Čo na to ostatní poraďáci, nikoho z vás nič nenapadá, nedávali ste už zákazníkom nejakú "pozornosť" za nákup? Skúste, prosím, poradiť.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Kúpite to ako tovar, DPH uplatníte na vstupe. Pri výdajke ho dáte do nákladov na 504 a urobíte si internú smernicu, že v rámci vianočnej akcie to dávate ako bonus za 1,- Sk, z ktorej DPH odvediete a je to O.K. / my sme to tak urobili, kontrola nebola proti/.

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    rene,
    ďakujem veľmi pekne za radu, len ešte jedna malličkosť: môžem to dať všetko spolu ako bonus za 1,-- Sk alebo každý kus za 1,-- Sk?

    Vopred ďakujem.
    Zdraví pozit

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Rado sa stalo, pekný deň aj Vám a ešte krajšie Vianoce a ešte krajší Nový rok !

    Darček k zakúpenému tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.