Zavrieť

Porady

Výpočet množstva liehu v l a.

Prosím o pomoc pri výpočte množstva liehu v l a. pre vedenie evidencie podľa §44 ods.12 zákona 105/2004 Z.z.Ako som zistila aj nové tlačivá Oznámení sa budú preratúvať na množstvo prijatého liehu v SBL v l a.
napísala som aj na Colnú správu no zatiaľ, žiadna odpoveď a 1.1.2007 je už čoskoro. Ďakujem.
Usporiadat
zuzka34 zuzka34

zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

Príšla mi táto odpoveď tak je uvádzam.
Množstvo liehu v l a sa vypočíta:


X l a = 100 % objemu
Množstvo liehu v l objem v množstve alkoholu v %


Príklad:
Množstvo : 200 l v objemovej koncentrácií 50%

X 100

[hore]
200 50

X 1


2 50

X = 100 la


Alebo

200. 50
X = = 100 la
100


JUDr. Eva Bôriková
riaditeľka Kancelárie generálneho riaditeľa CR SR
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Pripájam tabuľku pre výpočet.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ikuška,
Ty si šikulka.
Ale nestačí, keď všetok alkohol , ktorý mám v 0,7 napr. 40 %, tak ho rovno spolu prepočítam?
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Aj tak še dá. A evidenciu budeš mať výstup zo skladovej evidencie?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ikuš, veď to, že ja budem mať tú evidenciu vlastne tak isto ako doteraz, čiže mne by stačila tabuľka s nejakými 15-timi riadkami.

Len stále neviem ako to bude s tými otvorenými /nie plnými/ fľašami
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Čo sa týka otvorených fliaš-nespotrebovaných, ja som sa rozhodla ich vykazovať, nakoľko máš ešte spotrebiteľské balenie. Ale koľko budeš vykazovať, toť otázka. Podľa mňa už iba na liter absolútneho alkoholu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ikuška, OK
V piatok povypráviame, prinesiem Ti môj alkohol.....že mi urobíš excell.tabuľku ?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Muška
Ikuška, OK
V piatok povypráviame, prinesiem Ti môj alkohol.....že mi urobíš excell.tabuľku ?

Ikuška a čo keď prinesiem aj ja svoj alkohol. Muška, čo myslíš ,zvládneme to množstvo????
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Majka prines....snáď nás potom niekto odprevadí domov
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja vás odprevadím, len neviem či chcete ísť k sebe domov alebo ku mne domov.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Evka, no ja určite ku Tebe.....aspoň by si ma naučila robiť tie parádne excelové tabuľky
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=352596&postcount=3

ani súhlas sa mi nedá dať v tejto téme Evka ,Muška.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ika na dnešné stretko neprišla a ani Evka ani Majka.
Takže fiktívny alkohol som vypila sama
Idem asi na kurz Excellu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zle sa mi plazilo Muška.
0 0
Norča Norča

Norča je offline (nepripojený) Norča

Prepáčte, preruším Vašu alko-párty, poraďte:
ak v priebehu mesiaca nakúpim alkohol od nového dodávateľa, som povinná hlásiť to na colný úrad zvlášť, alebo to stačí v mesačnom výkaze?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

do 15 dní

Dôkaz:
Zákon o spotrebnej dani z liehu
§ 44 odst. 8
(8) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj (ďalej len "držiteľ povolenia na predaj"), je povinná každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 4 písm. a) a podľa odseku 5 písm. b) a c) oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku. Zmenu údajov podľa odseku 5 písm. a) je držiteľ povolenia na predaj povinný oznámiť colnému úradu do 15 dní odo dňa podania návrhu na zmenu údajov príslušnému orgánu.

odst. 5
(5) Prílohami k žiadosti sú
a) výpis z obchodného registra alebo zo živnostenského registra nie starší ako 30 dní alebo jeho osvedčená kópia,
b) zoznam dodávateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov,
c) zoznam odberateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov s výnimkou odberateľov spotrebiteľského balenia, ktorými sú koneční spotrebitelia,
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prikladám tabuľku pre výpočet LA a takisto aj pre výpočet na všetky strany Oznámenia pre CU. Nakoľko ja mám výstup zo softu , ale robila som to pre priateľku. Prípadne nedostatky, či chyby oznámte.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka, je to perfektné.
Len ja stále nie som vysporiadaná, že ako to urobím s tými pootváranými fľašami, bolo by mi výhodnejšie, keby som mohla nahadzovať iba, že 1,12 litra 40 % a z toho prepočítať 100 %.
Malo byť nejaké usmernenie , ale zatiaľ o ničom neviem.
A aký máš soft?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja mám spravený program, aby mi zo skladového softu spravil komplet colnicu. Bola to moja požiadavka pre programátora -unisoft+mtz.
Ty by si teda chcela radšej namiesto kusov nahodzovať litre?
0 0
janka01 janka01

janka01 je offline (nepripojený) janka01

Dobrý večer. Dievčatá, tento výkaz po novom platí až za január, teda 1-krát ho musím spracovať do 25.2. ???? A ešte jedna otázočka. Nové tlačivá pre colnicu už máte? ja som ich hľadala po obchodoch, ale zatiaľ márne. ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať