Zavrieť

Porady

skoncenie pracovneho pomeru

Dobry den,

chcem dat vypoved zo zamestnania, ale neviem co presne tam mam napisat. V sucasnom zamestnani pracujem 8.mesiac a mam zmluvu na dobu neurcitu. Mohli by ste mi napisat ako to mam presne formulovat, ci tam treba uviest nejaky paragraf alebo datum ukoncenia prac.pomeru?

dakujem
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
dejka
Dobry den,

chcem dat vypoved zo zamestnania, ale neviem co presne tam mam napisat. V sucasnom zamestnani pracujem 8.mesiac a mam zmluvu na dobu neurcitu. Mohli by ste mi napisat ako to mam presne formulovat, ci tam treba uviest nejaky paragraf alebo datum ukoncenia prac.pomeru?

dakujem

Ahoj, pozri sa na tento link, je to vzor výpovede.

http://info.profesia.sk/buxus/docs/v...b660a6f8613cbe
0 0
veget veget

veget je offline (nepripojený) veget

Môžeš skúsiť dať aj výpoveď dohodou podľa § 60 ZP ak sa dá s tvojím zamestnávateľom jednať. Dá sa dohonúť aj skoršie ukončenie pracovného pomeru, ale musia obe strany súhlasiť.
0 0
dejka dejka

dejka je offline (nepripojený) dejka

dakujem za odpovede, velmi mi to pomohlo, je super, ze existuje takato stranka
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Čo mám robiť?Dala som výpoveď dohodou v januári s tým že ukončím PP v polovici februára.Zamestnávateľ sa mi vyjadril posledný deň keď som mala odísť že nesúhlasí s výpoveďou,dal mi to i písomne.Ja som už ale nenastúpila do zamestnania rozviazala som s ním PP §69.Nevyplatil mi mzdu.Keď som nenastúpila do práce kázal mi okamžite odovzdať kľúče od kancelárie a zablokoval si prístup k PC.Povedal že ma zažaluje za nesplnenie povinností a ušlú ujmu a neviem ešte za čo.Ja do konca februára som mu dni vykryla OČR,takže absenciu nemám a PP som rozviazala k poslednému februáru keď mi uplynula splatnosť mzdy.S tým že som nenastúpila do práce zamestnávateľ so mnou prestal komunikovať.Nemala som komu odovzdať OČR pretože sme boli malá firma a všetky papierovačky i s účtovníctvom som mala na starosti ja.Výpoveď i OČR som mu poslala poštou lebo na firme som zamestnávateľa nenašla a nemala som ju komu odovzdať.Ale pošta sa mi vrátila nazad s tým že ju neprebral! Takže on vlastne ani netuší že ja som bola na OČR,ani nevie akú výpoveď som mu dala.A môže to evidovať ako absenciu a moje hrubé porušenie pracovnej disciplíny.Ja som mu poslala ešte doporučene list že keď mi umožní prístup k ekonomickej agende som ochotná mu vypracovať všetky uzávierkové operácie za rok 2008 i DP, ale ako keď nemám k dokladom žiadny prístup?Doposiaľ zatiaľ nemám ani papiere k ukončeniu PP.Čo robiť?? nahlásiť to na inšpektorát práce a potom na súd??? Môže si vôbec on niečo súdne odo mňa nárokovať keďže mi nevyplatil mzdu teraz už vlastne za dva mesiace?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maad Pozri príspevok
Čo mám robiť?Dala som výpoveď dohodou v januári s tým že ukončím PP v polovici februára.Zamestnávateľ sa mi vyjadril posledný deň keď som mala odísť že nesúhlasí s výpoveďou,dal mi to i písomne.Ja som už ale nenastúpila do zamestnania rozviazala som s ním PP §69.Nevyplatil mi mzdu.Keď som nenastúpila do práce kázal mi okamžite odovzdať kľúče od kancelárie a zablokoval si prístup k PC.Povedal že ma zažaluje za nesplnenie povinností a ušlú ujmu a neviem ešte za čo.Ja do konca februára som mu dni vykryla OČR,takže absenciu nemám a PP som rozviazala k poslednému februáru keď mi uplynula splatnosť mzdy.S tým že som nenastúpila do práce zamestnávateľ so mnou prestal komunikovať.Nemala som komu odovzdať OČR pretože sme boli malá firma a všetky papierovačky i s účtovníctvom som mala na starosti ja.Výpoveď i OČR som mu poslala poštou lebo na firme som zamestnávateľa nenašla a nemala som ju komu odovzdať.Ale pošta sa mi vrátila nazad s tým že ju neprebral! Takže on vlastne ani netuší že ja som bola na OČR,ani nevie akú výpoveď som mu dala.A môže to evidovať ako absenciu a moje hrubé porušenie pracovnej disciplíny.Ja som mu poslala ešte doporučene list že keď mi umožní prístup k ekonomickej agende som ochotná mu vypracovať všetky uzávierkové operácie za rok 2008 i DP, ale ako keď nemám k dokladom žiadny prístup?Doposiaľ zatiaľ nemám ani papiere k ukončeniu PP.Čo robiť?? nahlásiť to na inšpektorát práce a potom na súd??? Môže si vôbec on niečo súdne odo mňa nárokovať keďže mi nevyplatil mzdu teraz už vlastne za dva mesiace?
AJ ty si urobila chybu aj zamestnávateľ svojimi chybami len sťažuje situáciu, dokonca aj svoju.

Tvoj PP neskončil, lebo dohoda nebola uzatvorená. Ty si len dala návrh na skončenie k 28. februáru (pozor, nejde o výpoveď!!, ale o dohodu a tá nebola akceptovaná). Takže ty si mala aj v marci riadne pracovať, a dať riadnu výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou (PP by teda skončil 30.4.2009). Takto ty si stále v PP a mala by si chodiť do práce. AK máš OČR, tak máš odpravedlnenú neprítomnosť.

Na druhej strane ti zamestnávateľ nemá právo nevyplatiť mzdu za február, ak si február riadne odpracovala. Vyhľadaj si na Porade, aké následky pre neho môže mať to, že ti nevyplatil mzdu (hľadal podľa slov napr. "nevyplatená mzda").
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

On nesúhlasil s dohodou, ale ja som mu dala ešte jednu výpoveď Okamžité skončenie PP §69 lebo mi nevyplatil mzdu za január.Takže moja výpoveď bola okamžitým skončením ku 28.február a zákon píše že i keď neprevezme zásielku pri okamžitom skončení sa počíta deň odoslania, čiže pečiatka pošty toto platí len pri okamžitom skončení!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maad Pozri príspevok
On nesúhlasil s dohodou, ale ja som mu dala ešte jednu výpoveď Okamžité skončenie PP §69 lebo mi nevyplatil mzdu za január.Takže moja výpoveď bola okamžitým skončením ku 28.február a zákon píše že i keď neprevezme zásielku pri okamžitom skončení sa počíta deň odoslania, čiže pečiatka pošty toto platí len pri okamžitom skončení!!
Obávam sa, že si si nedostatočne naštudovala ZP, pretože ak ti nevyplatil mzdu za január, tak tam plynú určité lehoty a do konca februára určite neuplynie lehota, kedy by si mohla dať okamžité skončenie PP pre nevyplatenú mzdu za január. Podľa ZP má on totiž povinnosť vyplatiť mzdu za január najneskôr do konca februára a ak tak neurobí do 15. marca, tak až 16. marca by si mohla okamžite skončiť PP.

A nepočíta sa deň odoslania, ale deň doručenia okamžitého skončenia. Doručenie a odoslanie nie je to isté. AK neprevezme zásielku, tak sa považuje za doručený buď dňom, kedy ju odmietol prevziať, alebo keď sa ti vráti ako nedoručená.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ja som si to naštudovala ja som mala v pracovnej zmluve výplatný termín 12 dňa v mesiaci, keď ešte prirátam 15 dní tak splatnosť uplynula na konci februára,to čo si teraz napísal platí ak nie je v pracovnej zmluve uvedení dátum výplatného termínu a vtedy by to bolo až v polovici marca
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Aj s tými lehotami na odoslanie a doručenie viem že to nie je to isté,ale v zákone som čítala že pri okamžitom skončení PP sa ráta deň odoslania a nie doručenia a toto platí iba pri okamžitom skončení PP inak je to lehota ako je napísané v tvojom príspevku!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maad Pozri príspevok
Ja som si to naštudovala ja som mala v pracovnej zmluve výplatný termín 12 dňa v mesiaci, keď ešte prirátam 15 dní tak splatnosť uplynula na konci februára,to čo si teraz napísal platí ak nie je v pracovnej zmluve uvedení dátum výplatného termínu a vtedy by to bolo až v polovici marca
Tak keď bol v zmluve určený výplatný termín 12. v mesiaci, tak si v práve. Toto mení situáciu.

Asi sa so zamestnávateľom budeš musieť ešte naťahovať, možno to bude mať aj súdnu dohru....
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Môžem to postúpiť na inšpektorát práce alebo ako ďalej postupovať?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maad Pozri príspevok
Môžem to postúpiť na inšpektorát práce alebo ako ďalej postupovať?
Môžeš, ale inšpektorát nemá právomoc prikázať mu vyplatiť ti mzdové nároky a dať výstupné papiere, prípadne rozhodnúť, kto je v práve a kto nie. Oni môžu len kontrolovať, či bol porušený ZP alebo nie a ak zistia porušenie, môžu udeliť pokutu v rámci správneho konania. Spory nemôžu rozhodovať, na to má kompetencie jedine súd.
0 0
tanca tanca

tanca je offline (nepripojený) tanca

Chobot Pozri príspevok
Obávam sa, že si si nedostatočne naštudovala ZP, pretože ak ti nevyplatil mzdu za január, tak tam plynú určité lehoty a do konca februára určite neuplynie lehota, kedy by si mohla dať okamžité skončenie PP pre nevyplatenú mzdu za január. Podľa ZP má on totiž povinnosť vyplatiť mzdu za január najneskôr do konca februára a ak tak neurobí do 15. marca, tak až 16. marca by si mohla okamžite skončiť PP.

A nepočíta sa deň odoslania, ale deň doručenia okamžitého skončenia. Doručenie a odoslanie nie je to isté. AK neprevezme zásielku, tak sa považuje za doručený buď dňom, kedy ju odmietol prevziať, alebo keď sa ti vráti ako nedoručená.
Viete mi poradit, ako sa pocita lehota pre okamzite skoncenie pp?
§ 69(3) hovori, ze zamestnanec moze okamzite ukoncit poracovny pomer iba v lehote 1 mesiaca odo dna, ked sa o dovode dozvedel...v pripade ked zamestnavatel vyplatil mzdu za marec az 19.05, zacina plynut spominana lehota 16.05. a konci 15.06.2009? Je to spravne?
Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tanca Pozri príspevok
Viete mi poradit, ako sa pocita lehota pre okamzite skoncenie pp?
§ 69(3) hovori, ze zamestnanec moze okamzite ukoncit poracovny pomer iba v lehote 1 mesiaca odo dna, ked sa o dovode dozvedel...v pripade ked zamestnavatel vyplatil mzdu za marec az 19.05, zacina plynut spominana lehota 16.05. a konci 15.06.2009? Je to spravne?
Dakujem
Áno, je to správne. Zamestnanec sa 16.5. dozvedel, že mu nebola vyplatená mzda, preto má 1 mesiac na to, aby podal okamžité skončenie PP, teda do 15.6.
0 0
tanca tanca

tanca je offline (nepripojený) tanca

dik...este jedna otazka
Okamzite ukoncenie pp znamena "okamzite"? Myslim to tak, ze v den dorucenia vypovede musi zamestnanec ukoncit aj pracovny pomer alebo moze dorucit vypoved zamestnancovi napr. v piatok a datum ukoncenia prac. pomeru stanovi vo vypovedi na nedelu?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tanca Pozri príspevok
dik...este jedna otazka
Okamzite ukoncenie pp znamena "okamzite"? Myslim to tak, ze v den dorucenia vypovede musi zamestnanec ukoncit aj pracovny pomer alebo moze dorucit vypoved zamestnancovi napr. v piatok a datum ukoncenia prac. pomeru stanovi vo vypovedi na nedelu?
Okamžite znamená okamžite. Teda ak dnes doručíš oznámenie, tak dnešným dňom končí PP a zajtra si nezamestnaná. V okamžitom skončení sa nedá dať skončenie na neskorší dátum.
0 0
tanca tanca

tanca je offline (nepripojený) tanca

to znie logicky...takze, ak ma dotycny nastupit od podnelka 15.06. k novemu zamestnavatelovi musi dat staremu zamestnavatelovi vypoved v piatok 12.06. a cez vikend ostat nezamestnanym? Vyplyvaju z toho pre neho nejake dalsie povinnosti voci uradu prace alebo soc. poistovni?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
tanca Pozri príspevok
to znie logicky...takze, ak ma dotycny nastupit od podnelka 15.06. k novemu zamestnavatelovi musi dat staremu zamestnavatelovi vypoved v piatok 12.06. a cez vikend ostat nezamestnanym? Vyplyvaju z toho pre neho nejake dalsie povinnosti voci uradu prace alebo soc. poistovni?
Môže dať výpoveď aj k 14.6. a od 15.6. nastúpi k novému z-ľovi a nebude ani 1 deň nezamestnaný. Ale starý zamestnávateľ musí súhlasiť s výpoveďou k 14.6.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tanca Pozri príspevok
to znie logicky...takze, ak ma dotycny nastupit od podnelka 15.06. k novemu zamestnavatelovi musi dat staremu zamestnavatelovi vypoved v piatok 12.06. a cez vikend ostat nezamestnanym? Vyplyvaju z toho pre neho nejake dalsie povinnosti voci uradu prace alebo soc. poistovni?
AK chce, môže sa registrovať na úrade práce na 2 dni ako nezamestnaný. Ak to neurobí, vznikne mu nepokryté obdobie 2 dní, počas ktorých nebude soc. poistený. Môže si tieto 2 dni doplatiť ako samoplátca.

Pozri si témy, kde s pojednáva o dobrovoľnom nezamestnanom a jeho poistení.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sabadka Pozri príspevok
Môže dať výpoveď aj k 14.6. a od 15.6. nastúpi k novému z-ľovi a nebude ani 1 deň nezamestnaný. Ale starý zamestnávateľ musí súhlasiť s výpoveďou k 14.6.
Tu ide o okamžité skončenie prac. pomeru. V nedelu ho sotva vo firme niekto preberie.
Takže buď sa dohodne s novým zamestnávatelom na začiatku prac. pomeru od soboty, alebo sa na víkend prihlási v zdr.poisťovni ako samoplatitel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať