Zavrieť

Porady

Bločeky za predchádzajúci mesiac

Erika
Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať, ako mám zaúčtovať bločeky z decembra, ktoré mi náš stavby vedúci priniesol minulý týždeň. Sú tam vysoké výdavky, ktoré by sa nám hodili do DPH. Môžem ich zaradiť do DPH za január, alebo mám urobiť opravné DPH za december. Ozvite sa mi, prosím, čím skôr na biskupicova@silkat.sk

Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety Pozri príspevok
Spoločnosť ich evidovala do podania DP za 12/06( iba ich mala zapotrošené), podala by som dodatočné DP za 12/06. Doplním:zákon mi dáva možnosť dph si uplatniť aj v nasledujúcom účtovnom období, ale ako bububu, pre tých, čo radi zapotrošujú doklady, by som postrašila dodatočným DP.
Účtovné obdobie upravuje § 3 Zákona o účtovníctve a je ním:
- kalendárny rok,
alebo
- hospodársky rok.

Zdaňovacie obdbobie pre účely DPH je upravuje § 77 ZDPH a je ním kalendárny mesiac, alebo kalendárny štvrťrok.

Daň z pridanej hodnoty účtujeme v účtovnom období, ale odpočítanie dane uplatňujeme v zdaňovacom období pre účely DPH a zaevidujeme v záznamoch podľa § 70 ZDPH.

Majka, niekedy sa stráca zmysel príspevkov, keď sa tak významne zmení znenie príspevku, ktorý rozvinie diskusiu.
Naposledy upravil Jana Acsová : 20.02.07 at 16:50 Dôvod: hrubica :eek:
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

všeobecne .... už sme si aj povedali, aby na zmenu v príspevku , najmä významnú ,boli ostatní upozornení (po zmene už napr. ani súhlasiť nechcem)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety Pozri príspevok
Spoločnosť ich evidovala do podania DP za 12/06( iba ich mala zapotrošené), podala by som dodatočné DP za 12/06.
Tweety Pozri príspevok
Doplním:zákon mi dáva možnosť dph si uplatniť aj v nasledujúcom účtovnom období, ale ako bububu, pre tých, čo radi zapotrošujú doklady, by som postrašila dodatočným DP.
Musím zareagovať osobne, aj keď nerada, ale takéto úpravy naozaj nemôžeme robiť po diskusii, ktorú pôvodný príspevok odštartoval, nakoľko teraz to vyzerá, a poviem to naplno, že sme s Jankou tu citovali linky a paragrafy len tak z dlhej chvíle ...
Nemyslím si ani, že naším cieľom je robiť bububu a robiť poriadok niekomu v šuplíku...
P.s. rozhodne Tí čo sa na tejto stránke pýtajú nie sú tými, ktorí "zapotrošujú" doklady a stresu v našej robote máme viac ako dosť aj bez bububu.
Naposledy upravil evina : 20.02.07 at 17:41
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať