Zavrieť

Porady

Spotreba PHM uvedená v TP

Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

a čo v prípade, keď mám v TP uvedenú iba normu STN 21 pri rýchlosti 73 km/h?... ako si viem tam určiť spotrebu v meste, mimo mesta a kombinovanú...
Neviem si s tým rady, poraďte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    ZuzkaOE Pozri príspevok
    a čo v prípade, keď mám v TP uvedenú iba normu STN 21 pri rýchlosti 73 km/h?... ako si viem tam určiť spotrebu v meste, mimo mesta a kombinovanú...
    Neviem si s tým rady, poraďte prosím.
    Podľa § 7 ods. 4 písm. a) ZCN ak je v technickom preukaze motorového vozidla uvedená spotreba len podľa STN, pre výpočet sa spotreby sa použije spotreba podľa tejto normy; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba určená podľa STN zvýši o 40 %.
    Jazdy treba osobitne evidovať v meste a osobitne ostatné. Spotreba mimo mesta = spotreba STN, spotreba v meste = spotreba STN x 1,4

    ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

    ZuzkaOE
    Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
    V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
    EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

    a čo v tomto prípade, keď sú v TP uvedené spotreby STN aj EHK?... ktorú zo spotrieb mám uviesť?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    ZuzkaOE Pozri príspevok
    a čo v tomto prípade, keď sú v TP uvedené spotreby STN aj EHK?... ktorú zo spotrieb mám uviesť?
    Ak sú v TP uvedené obe normy (STN aj EHK), použije sa spotreba podľa EHK - § 7 ods. 4 písm. b) ZCN...

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Poraďte čo s TP, v ktorom nie je uvedená spotreba MV. Podľa čoho mám vychádzať? ( je to nákladné MV Peugeot Boxer). V autopredajni Peugeot by mi to povedali? Je zadávaná rovnaká spotreba do TP pre rovnaký typ vozidla, alebo sa líšia?

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Vie mi niekto poradiť , čo s tým TP bez udania spotreby PMH? Bola som aj v Peugeote a tam mi povedali, že na žiadnom z Peugeotov nie je zadaná spotreba, ako teda urobiť prepočet?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Viď § 19 ods.2 písm.l) zákon o dani z príjmu. Výdavky (náklady) na spotrebované PHM podľa cien platných v čase ich nákupu, prepočítané podľa spotreby uvedenej v TP, alebo ak sa táto spotreba v TP neuvádza, alebo ak sa vozidlo alebo zariadenie používa na prevádzku , pri ktorej nie je spotreba PHM uvededená v TP, podľa spotreby preukázanej iným preukázat.dokladom.

    Pokiaľ nemáš možnosť zistiť spotrebu, tak je potrebné ju preukázať meraním vykonaným špecializ.organizáciou alebo vlastným preukázateľne zdokladovaným meraním., ktorý bude slúžiť na výpočet PHM a výpočet z takejto spotreby bude daňovo uznaným...

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Je možné zistiť si to aj podľa nabehnutých km pr. za mesiac a spotrebovanej PHM a urobiť priemer?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    jani73 Pozri príspevok
    Je možné zistiť si to aj podľa nabehnutých km pr. za mesiac a spotrebovanej PHM a urobiť priemer?
    Presne z tohto sa bude vychádzať a určovať spotreba. Treba však mať preukázateľný doklad, na základe čoho sa spotreba určila...

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Môže mi niekto z poraďákov priložiť vzor internej smernice na ošetrenie PHM bez údaja TP - autodoprava - preprava tovaru?
    Ď.

    EFA je offline (nepripojený) EFA

    EFA
    Os. autu kúpenému v r. 1998 bol v r. 2005 vydaný nový TP (osvedčenie o evidencii). Je tam uvedená len jedna spotreba a nie je pri nej uvedené, podľa akého predpisu. Nie je mi jasné, ktorý výpočet spotreby mám použiť. Viete mi poradiť? Vďaka.

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    [quote=ZuzkaOE;407412]Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
    V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
    EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

    Ja mám tento istý problém. Mám pre spotrebu v knihe jázd počítať EHK mesto+EHK mimo mesto+kombinovaná/3 , alebo použiť iba EHK kombinovú spotrebu. Rozpisovať to v knihe jázd na mesto a mimo mesto je dosť zložité pri väčšom počte áut.

    ďakujem

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    [quote=sisas;434123]
    ZuzkaOE Pozri príspevok
    Chcem si do číselniká áut nahodiť údaje o spotrebe auta, no neviem ktorý údaj z TP nahodiť... do kolóniek v meste, mimo mesta a kombinované.
    V TP mám uvedené normy STN 6,9 pri rýchlosti 100km/h
    EHK 7,6 mesto 5,2 90km/h 7,0 120 km/h

    Ja mám tento istý problém. Mám pre spotrebu v knihe jázd počítať EHK mesto+EHK mimo mesto+kombinovaná/3 , alebo použiť iba EHK kombinovú spotrebu. Rozpisovať to v knihe jázd na mesto a mimo mesto je dosť zložité pri väčšom počte áut.

    ďakujem
    Ja som písala väčšinou kombinovanú.

    milanyyy je offline (nepripojený) milanyyy

    milanyyy
    Dobry den, prosim len o malu radu, citam diskusie po internete ale nikde som nenasiel prave moj konkretny pripad. Pridavam sukromne auto do číselníka (ALFA - kros) ale pri udavani spotreby neviem ktoru vyplnit. Cital som aj zakon o cestovnych nahradach je to tam pekne rozpisane ale napriek tomu pisem aj Vam. V technickom preukaze nemam nic spomenute ohladom STN normy, ani EHK spotreby ci podla cyklov alebo bez.


    Mam tam len napisane takto: DALSIE URADNE ZAZNAMY Spotreba paliva mesto: prazdne, mimo mesta prazdne, kombinovana 5,1/100km
    mozem to brat ze je toto norma podla STN nakolko tam nikde STN spomenuta nie je? Alebo ako to mam riesit dalej?
    DAkujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.