Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - zmluva o sprostredkovaní poistenia

Prosim vas, ako mam urobit vydavky cloveku ktory mal prijmy na zaklade zmluvy o sprostredkovani poistenia? Ma pridelene DIC, ale neviem ci mu mozem uplatnit 25 % alebo 40 % pausalne vydavky? Ak by viedol jednoduche ucto co si moze vsetko dat do nakladov?
Vopred vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    tinka111 Pozri príspevok
    Prosim vas, ako mam urobit vydavky cloveku ktory mal prijmy na zaklade zmluvy o sprostredkovani poistenia? Ma pridelene DIC, ale neviem ci mu mozem uplatnit 25 % alebo 40 % pausalne vydavky? Ak by viedol jednoduche ucto co si moze vsetko dat do nakladov?
    Vopred vdaka!
    Paušálne výdaje sú 40%.
    Ak by viedol účtovníctvo, môže si dať do nákladov výdavky podľa zákona o DzP. Či "všetko" ťažko povedať.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    tinka111 Pozri príspevok
    Prosim vas, ako mam urobit vydavky cloveku ktory mal prijmy na zaklade zmluvy o sprostredkovani poistenia? Ma pridelene DIC, ale neviem ci mu mozem uplatnit 25 % alebo 40 % pausalne vydavky? Ak by viedol jednoduche ucto co si moze vsetko dat do nakladov?
    Vopred vdaka!
    príjem za sprostredkovanie poistenia je podľa §6 odst. 2 písm. d. Na tieto príjmy si môže uplatniť 40% výdavky + poistné, alebo bude viesť účtovníctvo a pôjde na skutočné výdavky. Do výdavkov si môže dať auto, telefón, kancelárske potreby..... všetko čo potrebuje k svojej práci a obháji si pred prípadnou kontrolou.
    Treba si to prerátať čo je výhodnejšie

    mango11 je offline (nepripojený) mango11

    mango11
    katkaj Pozri príspevok
    príjem za sprostredkovanie poistenia je podľa §6 odst. 2 písm. d. Na tieto príjmy si môže uplatniť 40% výdavky + poistné, alebo bude viesť účtovníctvo a pôjde na skutočné výdavky. Do výdavkov si môže dať auto, telefón, kancelárske potreby..... všetko čo potrebuje k svojej práci a obháji si pred prípadnou kontrolou.
    Treba si to prerátať čo je výhodnejšie
    ahojte,
    mam podobny problem, FO zamestnana, zivnost na sprostredkovanie a sprostredkovavala poistnenie pre maklersku spolocnost...r.2005 vydavky preukazatelne vynalozene, v r.2006 7.8. zrusila zivnost a chcem jej urobit vydavky % z prijmov...je to mozne?...a do ktoreho riadku v DP potom? ako prijem zo zivnosti alebo prijem za sprostredkovanie?...aj po zruseni zivnosti jej este nabiehali provizie, ale od 09/06 uz nie na podnikatelsky ucet ale na osobny...poradi mi niekto prosim?

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    chcem sa este opytat ak niekto mal na zaklade takejto zmluvy prijmy len 2100 Sk musi podavat danove priznanie?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    tinka111 Pozri príspevok
    chcem sa este opytat ak niekto mal na zaklade takejto zmluvy prijmy len 2100 Sk musi podavat danove priznanie?
    Predpokladám že za rok 2006 nemal daňovník celkové príjmy len 2100,- Sk

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    tinka111 Pozri príspevok
    Poberal dochodok a popri nom zarobil za cely rok len tuto sumu - 2100 sk.
    pokiaľ mal za celý rok príjem len 2100,- Sk a nemal nikde zrazené preddavky na daň tak nemusí podávať DP nakoľko príjem za rok nepresiahol 45.408

    Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

    Jana 55
    Zdeni Pozri príspevok
    Pre rok 2006 sú paušálne výdavky 40%.
    Ak si murár a obkladač uplatnili v min.roku 40% výdavky,môžu teraz 60% uplatniť? Platí to aj pre tieto živnosti?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Jana 55 Pozri príspevok
    Ak si murár a obkladač uplatnili v min.roku 40% výdavky,môžu teraz 60% uplatniť? Platí to aj pre tieto živnosti?
    Pod minulým rokom myslíš rok 2005 alebo 2006 ? Prečo si potom už minulý rok neuplatnil 60% ?
    V živnostenskom liste musí mať uvedené "murár"

    MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

    mamicka na RD :) MichaelaMA
    Ja by som sa chcela spýtať.. ak má niekto uvedené v živnosti inštalatér(môže si uplatniť 60% výdavky) a napr. maliar(môže si uplatniť iba 40%) a vykonáva obidve činnosti môže si uplatniť 60% alebo musí 40%? Keďže jedno nie je remeselná a druhé je remeselná živnosť. Keď má príjmy z obidvoch tak fakt neviem.. Ďakujem za odpoveď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    MichaelaMA Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela spýtať.. ak má niekto uvedené v živnosti inštalatér(môže si uplatniť 60% výdavky) a napr. maliar(môže si uplatniť iba 40%) a vykonáva obidve činnosti môže si uplatniť 60% alebo musí 40%? Keďže jedno nie je remeselná a druhé je remeselná živnosť. Keď má príjmy z obidvoch tak fakt neviem.. Ďakujem za odpoveď.
    60% paušálnych výdavkoch si môže uplatniť len pri remeselnej živnosti .Kombinácia prípustná nie je .Ak vykonáva obe činnosti a aj fakturuje, tak môže uplatniť len 40% paušálne výdavky .

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Aj ja by som potrebovala pomôcť.Zamestnanec mal príjem zo záv. činnosti aj zo sprostredkovania poistenia. Požiadal ma o pomoc pri podávaní DP B. Nie je mi ale jasné, ktoré príjmy zo sprostredkovania mu mám započítať do roku 2007 : tie, ktoré skutočne dostal v 2007 alebo tie, ktoré sú za obdobie 1-12/07 (teda aj príjem, kt. dostal v 1/08)?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    fipina Pozri príspevok
    Aj ja by som potrebovala pomôcť.Zamestnanec mal príjem zo záv. činnosti aj zo sprostredkovania poistenia. Požiadal ma o pomoc pri podávaní DP B. Nie je mi ale jasné, ktoré príjmy zo sprostredkovania mu mám započítať do roku 2007 : tie, ktoré skutočne dostal v 2007 alebo tie, ktoré sú za obdobie 1-12/07 (teda aj príjem, kt. dostal v 1/08)?
    Príjem ktorý skutočne dostal od 1.1. do 31.12.2007. Príjem ktorý obdržal až v 1/2008 bude jeho príjmom za rok 2008

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    katkaj Pozri príspevok
    Príjem ktorý skutočne dostal od 1.1. do 31.12.2007. Príjem ktorý obdržal až v 1/2008 bude jeho príjmom za rok 2008
    Dobre tomu rozumiem :

    do DP "B" zahrnieme príjmy a zaplatené poistné, ktoré mu skutočne boli pripísané na účet (v prípade poistného uhradené z účtu)? Poistné aj príjmy zaplatené a prijaté po 31.12.2007 sa budú brať do úvahy až v DP za 2008.
    (pri mzde zo závislej činnosti sa uvádzajú príjmy ZA ROK)
    Správne?
    Naposledy upravil fipina : 18.02.08 at 11:14

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    fipina Pozri príspevok
    Dobre tomu rozumiem :

    do DP "B" zahrnieme príjmy a zaplatené poistné, ktoré mu skutočne boli pripísané na účet (v prípade poistného uhradené z účtu)? Poistné aj príjmy zaplatené a prijaté po 31.12.2007 sa budú brať do úvahy až v DP za 2008.
    (pri mzde zo závislej činnosti sa uvádzajú príjmy ZA ROK)
    Správne?
    Áno správne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.