Zavrieť

Porady

Výkaz ziskov a strát vs. daň z príjmov

Som tesne pred ukončením uzávierky za rok 2006 v Pohode. Skončili sme s hospodárskym výsledkom + 2.229.057 Sk, ale keď si vytlačím Výkaz ziskov a strát, na riadku 64 mám Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie 1.907.406 Sk, výsledok je ponížený o splatnú daň z príjmov 252.432 a o odloženú daň z príjmov 69.219 Sk. Má to tak byť, je to tak správne? Alebo má byť na riadku 64 Výsledok hospodárenia suma 2.229.057?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    johny18 Pozri príspevok
    Som tesne pred ukončením uzávierky za rok 2006 v Pohode. Skončili sme s hospodárskym výsledkom + 2.229.057 Sk, ale keď si vytlačím Výkaz ziskov a strát, na riadku 64 mám Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie 1.907.406 Sk, výsledok je ponížený o splatnú daň z príjmov 252.432 a o odloženú daň z príjmov 69.219 Sk. Má to tak byť, je to tak správne? Alebo má byť na riadku 64 Výsledok hospodárenia suma 2.229.057?
    Ak si zaučtovala daň tak výsledok vo VZaS máš správne.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ja to robím tak, že si vytlačím výkazy z DzP a potom zaúčtujem splatnú daň, ktorá nám vyšla za daný rok 591/341, tým pádom mám v riadku 64 hosp.výsledok taký, ako má byť. Ja si myslím, že by tam malo byť podľa správnosti v tvojom prípade na riadku 64 2 229 057. Ale je to len môj názor, možno sa na to ešte niekto ozve. Ahoj.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Ozvali sa mi z hotline Pohoda, mam to spravne, na riadku 64 ma byt hospodarsky vysledok uz ponizeny o splatnu a odlozenu dan, teda 1.907.406 Sk. Tento zisk sa bude aj rozdelovat v roku 2007, teda spravne ma byt na riadku 64 HV uz vycisleny po zdaneni.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Hm, aj my ho budem rozdeľovať v roku 2007, ale moja poradkyňa mi hovorila jednoznačne, že riadok 64 musí obsahovať hodnotu pred zdanením...
    Tak teraz mám v tom chaos..Platilo to aj pre minulý rok?? Lebo tam som to tiež tak zadávala:-(

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ja si tlačím jeden výkaz zistkov a strát pred zdanením (nezaúčtovaná daň) a jeden po zdanení (zaúčtovaná daň) a ten dávam aj na daňový úrad.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    jenny7 Pozri príspevok
    Hm, aj my ho budem rozdeľovať v roku 2007, ale moja poradkyňa mi hovorila jednoznačne, že riadok 64 musí obsahovať hodnotu pred zdanením...
    Tak teraz mám v tom chaos..Platilo to aj pre minulý rok?? Lebo tam som to tiež tak zadávala:-(
    Na r. 64 VZaS má byť výsledok už po zdanení.
    Naposledy upravil Antonia1 : 23.03.07 at 09:19 Dôvod: preklep

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ste zlatí, že ste hneď takto zareagovali. To znamená, že aj riadok 85 v súvahe strana Pasív, má byť HV po zdanení? Podľa všetkého asi hej, ale je to sila. Keď si prečítam riadok 64 VZaS, tak je tam výsledok hospodárenia za účt.obdobie! Pochopila som to tak, že by tam malo byť zaznačené jednoznačne pred zdanením, túto hodnotu vypisujem aj do riadku 100 v DP - tam mi to sedí z riadkom 64 VZaS a aj so súvahou a potom počítam daň..Ach jo, začínam tomu nerozumieť. Bola som presvedčená, že to mám ok, a teraz mám pochybnosti.Takže stále ste za to, že riadok 64 má byť po zdanení??
    Sorry, že sa tak stále pýtam, ale stále dúfam, že sa niekto prikloní na moju stranu, a že napíše, že som to mala dobre

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jenny7 Pozri príspevok
    Ste zlatí, že ste hneď takto zareagovali. To znamená, že aj riadok 85 v súvahe strana Pasív, má byť HV po zdanení? Podľa všetkého asi hej, ale je to sila. Keď si prečítam riadok 64 VZaS, tak je tam výsledok hospodárenia za účt.obdobie! Pochopila som to tak, že by tam malo byť zaznačené jednoznačne pred zdanením, túto hodnotu vypisujem aj do riadku 100 v DP - tam mi to sedí z riadkom 64 VZaS a aj so súvahou a potom počítam daň..Ach jo, začínam tomu nerozumieť. Bola som presvedčená, že to mám ok, a teraz mám pochybnosti.Takže stále ste za to, že riadok 64 má byť po zdanení??
    Najprv po skončení všetkých potrebných úkonov máš súvahu aj VzaS pre zdanením- vytlačíš. Na základe zisteného HV plus pripočitateľné položky mínus odpočitateľné si vypočítaš daň a zaúčtuješ 591/341. Prostredníctvom účtu 591 sa Ti premietne do VZaS a prostredníctvom účtu 341 na stranu pasív /nedoplatok/ aktív /preplatok/. Tak dostaneš výkazy po zdaneneí. To znamená riadok 85 v Súvahe a riadok 64 VZa S sú teraz po zdanení a musia byť na vlas rovnaké a tieto výkazy prikladáš k DP. Riadok 64 predstavuje čistý HV po zdanení, ktorý máš určený k prerozdeleniu v budúcom období.
    To znamená v riadku 100 píšeš HV pred zdanením /z prvých výkazov/ ppočítaš daň - zaúčtuješ, a to sa Ti premietne v riadku 310 - základ dane...a ten Ti súhlasí s výkazmi po zdanení

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ok, je mi to už jasné. vo VZaS budem mať vyplnení aj riadok 53 a 54, kde bude zachytený výpočet dane, však? Človek sa učí aj na chybách iných...
    tým myslím moju poradkyňu. ďakujem evina

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jenny7 Pozri príspevok
    Ok, je mi to už jasné. vo VZaS budem mať vyplnení aj riadok 53 a 54, kde bude zachytený výpočet dane, však? Človek sa učí aj na chybách iných...
    tým myslím moju poradkyňu. ďakujem evina
    Áno presne vo VZaS budeš mať zachytenú aj da§ a tým pádom výkazy korešpondujú aj s DP.
    P.s. Poradkyňu vymeň napr. aj za Poradu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.