Zavrieť

Porady

návrh na vklad ( zápis) do katastra rozostavaná stavba

Prosím Vás , nevedel by mi niekto poradiť, kde nájsť vzor na Návrh na vklad do katastra rozostavanej stavby ( rodinného domu ). Potrebujeme to kvôli hypotekarnemu úveru, ktorý chceme založiť rozostavaným domom. Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
Prosím Vás , nevedel by mi niekto poradiť, kde nájsť vzor na Návrh na vklad do katastra rozostavanej stavby ( rodinného domu ). Potrebujeme to kvôli hypotekarnemu úveru, ktorý chceme založiť rozostavaným domom. Ďakujem
Mne ten návrh spravila banka spolu so zmluvou o hypoúvere, a vecného bremena na stavu RD.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

Môžem sa spýtať, ak ste čerpali úver postupne, aké s tým máte skúsenosti ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
Môžem sa spýtať, ak ste čarpali úver postupne, aké s tým máte skúsenosti ?
Čerpal a ešte čerpám postupne. Mal som podmienku, že čerpanie môže byť maximálne 6x. Takže vždy som nahromaždil bločky a dal na preplatenie banke. Banka do 10 dní poukázala sumu na môj účet. ale niečo som dal uhradiť aj priamo dodávateľovi. To záleží na tom či máte nejaké vlastné financie na priebežné platenie. Hotovostné nákupy banka uhrádza iba spätne do 12 mesiacov, ak sa nemýlim (nákupy som mal aj z 05/05 a úver som dostal 05/06, takže preplatili bloky od 05/05).
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

My chceme ísť cez banku, ktorá nevyžaduje dokladovanie (faktúry ani bločky). Dokumentuje sa fotkami a posudkom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
My chceme ísť cez banku, ktorá nevyžaduje dokladovanie (faktúry ani bločky). Dokumentuje sa fotkami a posudkom.
Ten posudok bude kto robiť? Stavebný dozor, alebo má na to banka znalca? Tie posudky môžu vyjsť dosť draho.
Ak nepožadujú bloky je to klasická hypotéka alebo americká?
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

...to vieme, ale aj tak sa nám to oplatí. Plánujeme čerpať asi v 3 etapách, nakoľko staviame dosť malý domček a ani úver nebude nejak závratný. znalecké posudky bude robiť znalec banky.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
...to vieme, ale aj tak sa nám to oplatí. Plánujeme čerpať asi v 3 etapách, nakoľko staviame dosť malý domček a ani úver nebude nejak závratný. znalecké posudky bude robiť znalec banky.
Ak sa môžem spýtať, ten dosť malý domček má aký rozpočet?
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

V minulom roku okolo do 1 300 000 na kľúč. (zverejnený na internete v r.2006) My staviame svojpomocou.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

Pre upresnenie je to naozaj malý domček ( v rámci našich možností ). 8,5x 6,5
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
Pre upresnenie je to naozaj malý domček ( v rámci našich možností ). 8,5x 6,5
Ja tiež staviam svojpomocne. Mám 8 x 14,7 m. Rozpočet na klúč bol 1,6 mil.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

To je dosť málo na tak veľký dom, nie ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
To je dosť málo na tak veľký dom, nie ?
Ale je to bungalov, bez podkrovia. 4 izby + veľká obývačka spojená s kuchyňou.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

U nás ( DT ) je bungalov "tabu" už takto nám vybavenie povolenia trvalo skoro rok. Aj to s odretými ušami. Na povolení je asi 15 podmienok ako má dom vyzerať akú má mať omietku, že musí mať červenú škribľu a podobne...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
U nás ( DT ) je bungalov "tabu" už takto nám vybavenie povolenia trvalo skoro rok. Aj to s odretými ušami. Na povolení je asi 15 podmienok ako má dom vyzerať akú má mať omietku, že musí mať červenú škribľu a podobne...
Zrejme je schválený územný plán a urbanistická štúdia mesta, ktorý sa musí dodržiavať aj pri novostavbách. Hlavne čo sa týka vonkajšieho výzoru. Ja na dedinke, neďaleko od BA (asi 20 km) som si mohol postaviť hoci čo, totiž nemajú ten plán schválený. A priznám sa, že som stavbu začal 05/05 a povolenie vydali až v 11/05. Takže hrubá stavba už stála, keď som mal v ruke papiere.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 29.03.07 at 15:12
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

My máme povolenie od včera a múry už stoja... hups
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sisli Pozri príspevok
My máme povolenie od včera a múry už stoja... hups
KeĎ susedia sú v pohode, tak sa dá aj takto s časovým sklzom. Inak riskovali sme pokutu s tým, že sme začali bez povolenia.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

My ju aj dostaneme. Ale radšej zaplatím nejakých trápnych 5 000 ,ako čakať, kým sa na úrade rozmyslia.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Predbežný plán stahovania je 06/2007. Síce nebude úplne hotový ale obývateľný.
0 0
sisli sisli

sisli je offline (nepripojený) sisli

Môj muž ma presviedča, že silvestra oslavujeme v dome ) Ale prečo mu brať ilúzie ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Novnstavbu je lepšie nechať jednu zimu vymrznúť bez omietok. Inak neskôr sa môže objaviť praskanie omietky, práve preto, že stavba ešte sadá a príliš rýchlo sa naniesla omietka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať