Zavrieť

Porady

orechový zákusok

normálka
Poprosím Vás milé cukrárky a cukrári o dobrý orechový zákusok, ktorý chcem upiecť na Veľkú noc. Mám asi takú predstavu o koláčiku, aby nebol veľmi maslový, myslím tým, aby tam nebolo veľa maslovej plnky, aby sa nepokazil, aby dlhšie vydržal, lebo myslím si, že na Veľkú noc bude papanice až až...
Usporiadat
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
marči Pozri príspevok
Vybrala som zopár receptov, kde sa pridávajú orechy...Možno sa Ti bude niektorý hodiť
Ďakujem. Tie všetky recepty od Vás sú naozaj dobré. Keď ich čítam,už vôbec neviem pre ktorý sa rozhodnúť. Asi sa mi zdá, že musím do toho zainteresovať rodinku a normálne zvolám poradu, ktorý orechový zákusok zvíťazí na Veľkú noc.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

viky57x Pozri príspevok
posielam recept na orechove rozky,vydrzia ak sa nespapaju>14 dkg mletych orechov,1 vajicko 1lyzica kakaa 9dkg praskoveho cukru,1lyzica vanilkoveho cukru,krystalovy cukor na obalovanie.Pomlete orechy zmiesama so vsetkymi prisadami,cesto nechame chvilu odstat,potom z neho tvarujeme rohlicky,ktore obalujeme v krystalovom cukre,dame piect
Velmi ma zaujal tento recept ab určite vyskúšam.Múku tam nepotrebujeme?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

anmary Pozri príspevok
Tu na porade som našla recept na JUHOSLOVANSKÝ KRÉMEŠ. Je to s orechovým cestom, ale boooooooooooooooooooomba. Skús nájsť cez vyhľadávač, naozaj stojí za to.
Nájdeš ho tu
http://www.porada.sk/t10865-rozne-za...usky-overen%E9
a aj iné zákusky.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Prispievam aj ja svojim receptom na orechový zákusok. Volám ho obrátený zákusok: 6 žltka, 200 g práš. cukru a 140 g palmarínu vyšľaháme na penu. Do toho pridáme 140 g pomletých a 60 g posekaných orechov. Nakoniec pridáme sneh zo 6 žltkov. Na plech dáme papier, ktorý pomastíme, vylejeme hmotu na plech, upečieme. Na to dáme piškótu zo 6 vajec. Spodok rúry vypneme. Pečieme len zvrchu. Po upečení koláč vyklopíme, dáme papier dole. Po vychladnutí polejeme čokoládovou polevou.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ivana Š Pozri príspevok
28 dkg práškového cukru
28 dkg palmarínu
vymiešať, pridať 30dkg mletých orechov
14 dkg múky
zo 6 bielkov sneh
dať piecť. Počas pečenia vymiešať 6 žĺtkov a 28 dkg práškového cukru
po vytiahnutí upečeného cesta IHNEĎ vymiešané žĺtky rozotrieť na cesto
(počas chladnutia koláča tá zmes stuhne)
Po vychladnutí krájať a papať, u mňa sa ešte nestalo, žeby sa pokazil
(vydrží aj tých 4 - 5 dní, samozrejme pokiaľ sa do tej doby nezje)
tento zákusok má veľmi rada aj moja mami, ktorá inak plnkové zákusky vôbec neje
Chcem sa opýtať skúsených, že či môžem dať do tohoto zákusku menej cukru. Ovplyvní to nejako cesto okrem toho, že bude menej sladké? Chcem pohnuť orechy a tu ide veľa.
0 0
eričitka eričitka

eričitka je offline (nepripojený) eričitka

Keď už ste znova otvorili túto tému, pridám aj môj orechový koláčik, ktorý má v našej rodine obrovský úspech. Je trvanlivý, bez plniek.
KLÁRKA

CESTO: 25 dkg smetolu
35 dkg polohrubej múky
Kvások /urobíme dopredu z 2 dkg droždia a 3 lyžíc mlieka/

- vypracujeme cesto, rozdelíme na dve časti. Prvú vyvaľkáme, dáme na plech, potrieme džemom. Na to dáme plnku.

PLNKA: 2 dl mlieka dáme variť, pridáme
3 dkg smetolu
25 dkg kryš. cukru
- varíme, kým nezačne zovierať, pridáme do toho 25 dkg mletých orechov alebo maku. Spolu varíme ešte asi 1 min.

Plnku /vychladnutú/ dáme na cesto, prikryjeme druhým cestom a necháme cca 1 hod. stáť, aby cesto podkyslo.
Potom dáme piecť. Kým sa koláč pečie, ušľaháme tuhý sneh z 5 bielok a 5 lyžíc kryštálového cukru.
Upečený koláč vyberieme, natrieme na vrch sneh, môžeme posypať mletými orechmi a sneh dáme do horúcej rúry zapiecť.

Prajem dobrú chuť !
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

To musí byť dobrota....
0 0
Nina258 Nina258

Nina258 je offline (nepripojený) Nina258

"KLÁRKA" - vyzerá to dobre, iste vyskúšam
0 0
eričitka eričitka

eričitka je offline (nepripojený) eričitka

"KLÁRKA" - ako by povedal Miňo z Profesionálov: "Nebíčko v papuli", určite sa oplatí vyskúšať. A ešte jeden postreh, nie je dobré používať na sneh vajíčka priamo z chladničky, nevyšľahá sa dobre sneh...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

eričitka Pozri príspevok
"KLÁRKA" - ako by povedal Miňo z Profesionálov: "Nebíčko v papuli", určite sa oplatí vyskúšať. A ešte jeden postreh, nie je dobré používať na sneh vajíčka priamo z chladničky, nevyšľahá sa dobre sneh...
... a do cesta nejde vajíčko ?
To znamená, že tento koláčik sa hodí piecť, keď nazbierame 5 zvyšných bielkov.
0 0
eričitka eričitka

eričitka je offline (nepripojený) eričitka

Áno, do cesta vôbec nedávame žĺtka. Pri pečení napr. vianočných suchých koláčikov mi väčinou zostávajú bielka, do lineckých ciest sa najviac dávajú žĺtka. Ale vtedy, keď mi zostáva veľa bielok, tak pekávam štafetky. Tam tiež idú iba bielka, to je tiež fantastický koláčik, len je s plnkou, takže jeho trvanlivosť je kratšia.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja by som poprosila o recept na tie štafety. Ďakujem. Inak je u Klárky zaujímavá kombinácia kysnutého cesta so snehom.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marína Pozri príspevok
Ja by som poprosila o recept na tie štafety. Ďakujem. Inak je u Klárky zaujímavá kombinácia kysnutého cesta so snehom.
http://www.porada.sk/1089392-post42.html
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Libuška.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Nemá niekto recept na orechový zákusok, ktorý pozostáva : spodok krehké cesto, na to ide plnka z pomletých orechov v plnke je aj vajce a hrubá muka, čiže to nejako narastie ako skoro cesto a na vrch ide druhá polovica krehkeho cesta. Pod tým orechovým cestom môže byť lekvár. Sestra je u mňa na návšteve a nevie si spomenúť na prestný recept. Ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

vema Pozri príspevok
Nemá niekto recept na orechový zákusok, ktorý pozostáva : spodok krehké cesto, na to ide plnka z pomletých orechov v plnke je aj vajce a hrubá muka, čiže to nejako narastie ako skoro cesto a na vrch ide druhá polovica krehkeho cesta. Pod tým orechovým cestom môže byť lekvár. Sestra je u mňa na návšteve a nevie si spomenúť na prestný recept. Ďakujem.
Možno je to tento, ktorý veľmi často robím aj ja:

Parádne linecké rezy

1. cesto:
350 g hladkej múky, 200 g masla, 2 žĺtky, 100 g práškového cukru, 1 prášok do pečiva, 2 PL kyslej smotany alebo jogurtu.

2. cesto:
50 g masla, 250 g práškového cukru, 2 žĺtky, 200 ml mlieka, 220 g orechov, 150 g hrubej múky, 4 bielky, lekvár

Hladkú múku, maslo, žĺtky, prášk.cukor, prášok do pečiva a smotanu spracujeme na vláčne cesto a rozdelíme na dve polovice. Jednu rozvaľkáme, uložíme do vymasteného a posypaného hlbokého plechu a natrieme lekvárom.
Maslo vymiešame s práškovým cukrom, pridáme žĺtky, mlieko, orechy, múku a tuhý sneh zo 4 bielkov. Cesto vylejeme na natretý plát a uložíme naň druhý rozvaľkaný plát cesta. Koláč popicháme a dáme do stredne vyhriatej rúry upiecť. Polejeme bielou polevou.
Dobrú chuť
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tamila Pozri príspevok
Možno je to tento, ktorý veľmi často robím aj ja:

Parádne linecké rezy

1. cesto:
350 g hladkej múky, 200 g masla, 2 žĺtky, 100 g práškového cukru, 1 prášok do pečiva, 2 PL kyslej smotany alebo jogurtu.

2. cesto:
50 g masla, 250 g práškového cukru, 2 žĺtky, 200 ml mlieka, 220 g orechov, 150 g hrubej múky, 4 bielky, lekvár

Hladkú múku, maslo, žĺtky, prášk.cukor, prášok do pečiva a smotanu spracujeme na vláčne cesto a rozdelíme na dve polovice. Jednu rozvaľkáme, uložíme do vymasteného a posypaného hlbokého plechu a natrieme lekvárom.
Maslo vymiešame s práškovým cukrom, pridáme žĺtky, mlieko, orechy, múku a tuhý sneh zo 4 bielkov. Cesto vylejeme na natretý plát a uložíme naň druhý rozvaľkaný plát cesta. Koláč popicháme a dáme do stredne vyhriatej rúry upiecť. Polejeme bielou polevou.
Dobrú chuť
Ďakujem Tamila, sestra hovorí, že to bude ono, s malou obmenou, ale základ je ten istý. Ďakujem pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať