Zavrieť

Porady

jazykový kurz

Prosím poraďte začiatočníčke. Účtujem firmu sprostredkujúcu poistenie, ktorá má konateľa Angličana. Súhlasil preplatiť jazykový kurz angličtiny jednému zamestnancovi. Je to pre spoločnosť náklad, ak zamestnanec potrebuje angličtinu na dorozumenie sa so šéfom? Je to pre zamestnanca nepeňažný príjem? Musím to stihnúť ešte v tejto výplate? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lissa je offline (nepripojený) Lissa

    Lissa
    Prosím, nikto mi neporadí? Až dneska som sa naučila, ako treba oceňovať a chcela by som to využiť. Vďaka
    Monika Kováčová
    Takže preberali sme to tu: http://www.porada.sk/t51521-pracovna...covn%E1+zmluva
    Treba spísať so zamestnancom DOHODU o ďalšom vzdelávaní podľa zákonníka práce, kde sa uvedú podmienky.
    Nie je to zdaniteľný príjem

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Jazykový kurz v rámci vzdelávania zamestnancov podľa § 19 ods.2 pís.c.) je daňový náklad,pre firmu to znamená dosiahnutie a udržanie príjmu.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ermon Pozri príspevok
    Takže preberali sme to tu: http://www.porada.sk/t51521-pracovna...covn%E1+zmluva
    Treba spísať so zamestnancom DOHODU o ďalšom vzdelávaní podľa zákonníka práce, kde sa uvedú podmienky.
    Nie je to zdaniteľný príjem
    Tá dohoda nie je nutná, ak na tom firma netrvá. To len preto, lebo z Tvojho príspevku to vyznieva tak, že bez tej dohody by kurz nemohli preplatiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.