Zavrieť

Porady

Výpočet odvodov do soc. poist. od 1.7.2007

Som živnostík, za rok 2006 som dosiahol príjmy 380 456,--
výdavky 261 436,--
základ dane 119 020,--

Živnosť som vykonával celý rok 2006

Výpočet vymeriavacieho základu : 119 020:2:12= 4 959,--
Vzhľadom na to, že minimálny vymariavaci základ je 7 600,-- Sk, tak budem
platiť odovody vo výške 2 520,-- Sk.

Prosím o odsúhlasenie.Ak je to správne,pomôže tento modelový príklad aj iným živnostníkom, ktorí nie sú odborníci v tejto oblasti.

ďakujem
Usporiadat
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím, podla tejto tabulky už možem platiť odvody teraz od 1. jula 2007?
je to ok? dosadim to tabulky a čo vychadza to budem platiť?
ešte jedna otazka - kde sa vo vypise udava ten odpočet 12000sk.? dakujem.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pohar Pozri príspevok
prosím, podla tejto tabulky už možem platiť odvody teraz od 1. jula 2007?
je to ok? dosadim to tabulky a čo vychadza to budem platiť?
ešte jedna otazka - kde sa vo vypise udava ten odpočet 12000sk.? dakujem.
Podľa § 138 ods.7 zákona o sociálnom poistení to vychádza na upravenú tabuľku. Na výpise pre SP sa neuvádzajú platby na DDS a ŽP, čiže guláš. Pritom na výpise je uvedené, že výpis slúži na ...účely stanovenia VZ na určenie poistného....Bude treba asi doložiť ďaľšie doklady potvrdzujúce oprávnenosť uplatnenia odpočtu na DDS prípadne ŽP.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno, treba doručiť SP výpis z DDS, alebo životn.poistenia za rok 2006.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zníženie VZ pre SP z DDS /predtým DDP/ platilo už aj z výpočtu pred rokom 2006.
Možnosť zníženia VZ pre SP zo životného poistenia vyplýva z nového znenia zákona o ZP platného od 1.8.2006.
Už dávnejšie som mala informáciu z SP, že životné poistenie pre výpočet do SP sa môže uplatniť iba vo výške, ktorá bola uhradená od 1.8.2006 /platnosť zákona/ do 31.12.2006.

Vie sa k tomu niekto vyjadriť?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dakujem za info. chcem ešte dodať toto - volala som dnes do soc. poistenie - konkretne panej ktora ma na starosti odvody. bola z toho celá vybúraná čo sa jej pýtam (ohľadne živ.pist. alebo DDS). potom ma prepla na register tam že ano mam priložiť kopiu živ. poistenia, ale že ešte nemajú program do ktorého to nahadzujú, že bližie mi povedia v priebehu júna.
mam len ja pocit že tam nič nerobia?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Pohár, nie tak dávno mi volala pani z SP, že platím málo. Tak som jej vysvetlila, že platím z VZ zníženého o 3 % /nakoľko som platila DDP/. Nakoniec som ju to po telefone naučila ako sa to počíta. Tiež sa vyhovorila na program.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím vás skúšala som tu novu xls. tabulku na odvody (so živ.poist) a porovnala som si so zakladnou a vyšli mi rovnaké odvody......robím chyu? ako vam to vyšlo? vyšiel mi menší VZ , ale odvody rovnaké
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Jedine, ak máš minimálne, alebo maximálne odvody, tak Ti to môže vychádzať rovnako.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Muška Pozri príspevok
Pohár, nie tak dávno mi volala pani z SP, že platím málo. Tak som jej vysvetlila, že platím z VZ zníženého o 3 % /nakoľko som platila DDP/. Nakoniec som ju to po telefone naučila ako sa to počíta. Tiež sa vyhovorila na program.
To mi pripomenulo, že keď som ešte znižovala odvody SZČO o 0,5 % na každé dieťa, tak klientov v priebehu roka každého aspom štyrikrát, (telefonicky aj písomne), zo SP upoznornili, že platí málo. A tak som vždy niekomu na SP vysvetľovala o čo ide, ale oni mali len jednu odpoveď, a to, že si to teda nemám všímať, keď niekoho upozorňujú, lebo im to vyhadzuje PC, keďže na to nemajú program.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Muška Pozri príspevok
Zníženie VZ pre SP z DDS /predtým DDP/ platilo už aj z výpočtu pred rokom 2006.
Možnosť zníženia VZ pre SP zo životného poistenia vyplýva z nového znenia zákona o ZP platného od 1.8.2006.
Už dávnejšie som mala informáciu z SP, že životné poistenie pre výpočet do SP sa môže uplatniť iba vo výške, ktorá bola uhradená od 1.8.2006 /platnosť zákona/ do 31.12.2006.

Vie sa k tomu niekto vyjadriť?
To by teda znamenalo, že si možno uplatniť max. 5000?
Naposledy upravil Anja111 : 29.05.07 at 09:12
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Anja111 Pozri príspevok
To by teda znamenalo, že si možno uplatniť len za pol roka, max. 6000?
Anja, keď už , tak 5000,- Sk. /za 8-12/2006/

Ale dala som písomný dotaz na SP, tak odpoveď pricapím. Lebo telefonicky som opäť nič nevybavila
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Muška Pozri príspevok
Anja, keď už , tak 5000,- Sk. /za 8-12/2006/

Ale dala som písomný dotaz na SP, tak odpoveď pricapím. Lebo telefonicky som opäť nič nevybavila
Máš pravdu. Nedomyslela som to. Keby sa aj platilo pozadu, (ako som uvažovala), tak by tam zasa nebola platba za december... Díky. Už aj to opravím, aby som nemýlila iných.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Pohar Pozri príspevok
prosím vás skúšala som tu novu xls. tabulku na odvody (so živ.poist) a porovnala som si so zakladnou a vyšli mi rovnaké odvody......robím chyu? ako vam to vyšlo? vyšiel mi menší VZ , ale odvody rovnaké
Tiež mám ten istý problém... VZ prepočíta, ale odvody nie. A VZ nie je ani minimálny, ani maximálny. Napr. 235000. Kde robím chybu?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

chyba je asi vo vzorci.........

vo výške odvodov sa nezohladnuje menší VZ....neviem......
mne vyšli úplne rovnaké odvody v oboch prípadoch
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

No veď práve... Aj mne.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Dokonca aj v príklade z tabuľky vychádzajú odvody rovnaké.
Naposledy upravil Anja111 : 30.05.07 at 12:29
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Fakt, máte pravdu.....napíšem ekopovi
P.S.

SS-ka odoslaná .....už len čakať
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zistila som, kde je chyba len to neviem opraviť, musíme počkať na ekopa.

V upravenej tabuľke percentá počíta z VZ, ale kolonku VZ nemá zadanú ako VZ - tú má zadanú v tej prvej tabuľke. Keď si zadáte do upravenej hocijakú sumu, tak Vám bude rátať vždy z VZ z prvej tabuľky.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
OK, upravený výpočet v tabulke v príspevku 20 je opravený. Dík za upozornenie. Ak je ešte problém napíšte cez ss, alebo do témy.
Naposledy upravil ekopo : 30.05.07 at 05:11 Dôvod: opravené č. príspevku v ktorom je tabulka (vymazaný príspevok)
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať