Zavrieť

Porady

Vysokozdvizny vozik

Prosim vas neviete mi nahodou poradit do akej odpisovej skupiny mam zaradit elektricky vysokozdvizny vozik?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Neporadím ti Jozef. Len toľko viem, že keď nevieme zatriediť majetok do žiadnych odp. skupín máme ho zatriediť do 2.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Do druhej odpisovej skupiny, aspoň ja mám vysokozdvižné vozíky tam, účtovníctvo som prebrala od roku 2004 a VZV sú tam v majetku od roku 2000 a všetky ešte aj nízkozdvižný v 2 odp. skupine. Lenka

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Ako je to s PHM pre vysokozdvižné vozíky. U nich nie je daná spotreba ale motohodiny.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bredikova
    Ako je to s PHM pre vysokozdvižné vozíky. U nich nie je daná spotreba ale motohodiny.
    Spotrebu PHL treba počítať na normohodiny. Ak tento údaj nemáte, treba ho zistiť vlastným pozorovaním - viesť evidenciu času vozíka v činnosti a spotrebu PHL za tento čas - najlepšie za dlhšiu dobu, napr. 6-12 mesiacov. Urobiť si k tomu internú smernicu.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Prosím Vás nemá niekto spracovanú tabuľku na evidenciu motohodín na vysokozdvižný vozík.Súrne !!!!!!!!!!

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Ja by som sa vrátila k tejto téme,lebo práve sme zakúpili vysokozdvižny vozík a neviem k tomu žiadne info.. Akú evidenciu musíme viesť?Dostať na to dajaké knihy?

    eva1954 je offline (nepripojený) eva1954

    eva1954
    Ja ich mám zaradené do 2 odp.sk. 29.22.18 Ostatné zdvíh.man.
    nakladacie alebo vykladanie zariadenia

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Ahote, keďže sú tu staršie príspevky a nie som si istá, zaraďuje sa teraz VZV do odpis. skupiny 1.??? podľa 1-26 motor vozidlá na prepravu nákladu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.