Zavrieť

Porady

nedavali sme stravne listky zamestnancom..

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Od novembra minuleho roka mame 2 zamestnancov. Viem ze je povinnostou zamestnavatela zabezpecit zamestnancom stravovanie. Nasi zamestnanci boli takmer nepretrzite na zahranicnych sluzobnych cestach. Nasou chybou bolo, ze sme im pocas casu, ktory stravili v zamestnani doma nezabezpecili stravne listky. Chceme to napravit, no chceli by sme sa podelit o skusenosti ako sa naklada s takymito stravnymi listkami.
Je asi potrebne uzatvorit zmluvu s firmou, ktora predava taketo stravne listky.
existuju stravne listky s roznymi hodnotami. Podla coho sa vybera v akej hodnote ma stravny listok byt? Zavisi to od zamestnavatela kolko je ochotni svojim zamestnancom dat?
Dalsia otazka..Ako je to s poctom stravnych listkov? V akom mnozstve sa to objednava? Moze sa kupit aj do zasoby...Zauctuje sa vsetko na ucet cenin a dava sa to do nakladov podla toho kolko danemu zamestnancovi v dany mesiac prinalezi?
Dalsia otazka. Ja si to predstavujem tak ze prvy krat dam zamestnancovi plny pocet straveniek na cely mesiac a dalsi mesiac mu dam menej o to na co nemal v prvy mesiac narok...alebo sa to robi inym sposobom? Lebo netusim kolko dni bude zamestnanec v dany mesiac na sluzobnej ceste...
A ako to mam vyriesit v nasom pripade? Minuly rok uz necham tak, stym ze viem ze sme porusili zakonnik prace. A tento rok? Da sa vydat zamestnancom stravne listky na dni za ktore im strava patri aj spatne od januara? Da sa to dat do nakladov? Alebo ako tento problem vyriesit?Mate s tym niekto skusenosti?
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
bui Pozri príspevok
Od novembra minuleho roka mame 2 zamestnancov. Viem ze je povinnostou zamestnavatela zabezpecit zamestnancom stravovanie. Nasi zamestnanci boli takmer nepretrzite na zahranicnych sluzobnych cestach. Nasou chybou bolo, ze sme im pocas casu, ktory stravili v zamestnani doma nezabezpecili stravne listky. Chceme to napravit, no chceli by sme sa podelit o skusenosti ako sa naklada s takymito stravnymi listkami.
Je asi potrebne uzatvorit zmluvu s firmou, ktora predava taketo stravne listky.áno
existuju stravne listky s roznymi hodnotami.áno Podla coho sa vybera v akej hodnote ma stravny listok byt? 89.-Sk, z tejto sumy je 55% náklad zamestnávateľa a 45% sa podieľa zamestnanec. Môžeš dať aj vo vyššej hodnote,ale suma nad 89 SK je VNZD Zavisi to od zamestnavatela kolko je ochotni svojim zamestnancom dat? áno
Dalsia otazka..Ako je to s poctom stravnych listkov? V akom mnozstve sa to objednava? Moze sa kupit aj do zasoby...Zauctuje sa vsetko na ucet cenin a dava sa to do nakladov podla toho kolko danemu zamestnancovi v dany mesiac prinalezi? áno
Dalsia otazka. Ja si to predstavujem tak ze prvy krat dam zamestnancovi plny pocet straveniek na cely mesiac a dalsi mesiac mu dam menej o to na co nemal v prvy mesiac narok...alebo sa to robi inym sposobom? Lebo netusim kolko dni bude zamestnanec v dany mesiac na sluzobnej ceste..ja dávam pri výplate ,podľa odpracovaných dní..
A ako to mam vyriesit v nasom pripade? Minuly rok uz necham tak, stym ze viem ze sme porusili zakonnik prace. A tento rok? Da sa vydat zamestnancom stravne listky na dni za ktore im strava patri aj spatne od januara?Zamestnancom môžeš dať lístky aj spätne. Da sa to dat do nakladov? Alebo ako tento problem vyriesit?Mate s tym niekto skusenosti?
Odpovede v texte vyznačené modrou farbou.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Pridám sa aj ja. So všetkým s Tebou, Majka, súhlasím, len s tým dávaním lístkov spätne moc nie, pretože by malo byť nespochybniteľné, že sa im lístky dávajú ako náhrada na zabezpečenie jedného teplého jedla denne, čo spätne už nie je možné. Čítala som vo viacerých článkoch od poradcov, ale myslím, že aj tu na porade to bolo spomenuté, že by sa spätne nemali dávať. Ale poviem Ti, že by som bola aj rada, keby to tak nebolo .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zamestnavame ludi na zivnost. Zatial sme jedini zamestnanci eserocky ja a manzelka (sucasne sme konatelia a spolocnici s.r.o.). Porusujeme ZP, ked si (sami sebe) nepreplacame stravne listky?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

misomiso Pozri príspevok
Zamestnavame ludi na zivnost. Zatial sme jedini zamestnanci eserocky ja a manzelka (sucasne sme konatelia a spolocnici s.r.o.). Porusujeme ZP, ked si (sami sebe) nepreplacame stravne listky?
Nie, ak prehlásite, že ich nechcete.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
ale ked ako pise majka? dava listky na vyplatu podla odpracovanych dni, tak to je tiez vydavanie stravnych listkov spatne, nie?...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bui Pozri príspevok
ale ked ako pise majka? dava listky na vyplatu podla odpracovanych dni, tak to je tiez vydavanie stravnych listkov spatne, nie?...
Áno je. Je to bežná prax vo firmách. Nechce sa im dávať dopredu lístky lebo nevedia koľko dni v skutočnosti zamestnanec odpracuje v mesiaci a potom v nasledujúcom mesiaci to zúčtovať, ak dostali priveľa, resp. málo.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
tak potom v tom nevidim velky rozdiel ci dam mesiac pozadu..alebo vydam spatne od januara..kedze zatial nedostali nic a mali narok...aj ked len na par dni...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bui Pozri príspevok
tak potom v tom nevidim velky rozdiel ci dam mesiac pozadu..alebo vydam spatne od januara..kedze zatial nedostali nic a mali narok...aj ked len na par dni...
Ja vidím, lebo napr. za máj dostanú v júni spolu s výplatou. Takže ten časový sklz nie je viacmesačný. Spätne od januára by som ani ja nedával, asi by to daň.kontrola neuznala.
0 0
hemaja hemaja

hemaja je offline (nepripojený) hemaja

bui Pozri príspevok
ale ked ako pise majka? dava listky na vyplatu podla odpracovanych dni, tak to je tiez vydavanie stravnych listkov spatne, nie?...
my dávame zamestnancom stravenky prvý deň v mesiaci na celý mesiac dopredu (1.6. sme im dali na jún) podľa počtu pracovných dní a súčasne im strhneme stravenky za dovolenky, paragrafy, PN v predchádzajúcom mesiaci (máj)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
hemaja Pozri príspevok
my dávame zamestnancom stravenky prvý deň v mesiaci na celý mesiac dopredu (1.6. sme im dali na jún) podľa počtu pracovných dní a súčasne im strhneme stravenky za dovolenky, paragrafy, PN v predchádzajúcom mesiaci (máj)
Takto by to malo fungovať
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Chcem uviesť veci na správnu mieru a preto pridávam stanovisko DÚ.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=458699&postcount=98
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Orsz Pozri príspevok
Pridám sa aj ja. So všetkým s Tebou, Majka, súhlasím, len s tým dávaním lístkov spätne moc nie, pretože by malo byť nespochybniteľné, že sa im lístky dávajú ako náhrada na zabezpečenie jedného teplého jedla denne, čo spätne už nie je možné. Čítala som vo viacerých článkoch od poradcov, ale myslím, že aj tu na porade to bolo spomenuté, že by sa spätne nemali dávať. Ale poviem Ti, že by som bola aj rada, keby to tak nebolo .

viem,že sa problém riešil už viackrát,ale napr. prechodná platobná neschopnosť zam-eľa,neumožní nakúpiť SL a on chce zam-com tieto dať pri zlepšenej finančnej situácii,bolo by preto nešťastím pre zamestnancov,keby táto možnosť neexistovala.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ak zamestnanec nemá záujem o stravenky, je nutné to mať na papieri ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jess Pozri príspevok
Ak zamestnanec nemá záujem o stravenky, je nutné to mať na papieri ?
ÁNo je nutné mať prehlásenie zamestnanca, že nechce stravné lítky.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
a to sa moze? moze sa vzdat svojich prav?..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podľa §17 ZP, úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný. Je teda na zamestnávateľovi, aby preukázal, že umožnil stravovanie, ale zamestnanec ho nevyužil.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
len ci to dobre chapem..1.6. im dam fyzicky stravne listky na cely jun, 10.7. vypocitam mzdy, zistim na kolko listkov mali narok...strhnem im z vyplaty 45 perc. hodnoty listkov na ktore mali narok,do uctovnictva zauctujem k 30.6. vyplaty, aj naklady na stravne listky na ktore bol narok, s tym ze k 1.7. im dam fyzicky menej o listky, ktore by mi mali vratit za jun....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bui Pozri príspevok
len ci to dobre chapem..1.6. im dam fyzicky stravne listky na cely jun, 10.7. vypocitam mzdy, zistim na kolko listkov mali narok...strhnem im z vyplaty 45 perc. hodnoty listkov na ktore mali narok,do uctovnictva zauctujem k 30.6. vyplaty, aj naklady na stravne listky na ktore bol narok, s tym ze k 1.7. im dam fyzicky menej o listky, ktore by mi mali vratit za jun....
ÁNo presne tak. A tu je pomocná tabuľka na výpočet nároku:

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=576
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety Pozri príspevok
Podľa §17 ZP, úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný. Je teda na zamestnávateľovi, aby preukázal, že umožnil stravovanie, ale zamestnanec ho nevyužil.
Presne takto som to mal na rozume. Zamestnávateľ musí umožniť dokázateľne, že dal možnosť. Keď to odmietne zamestnanec, najlepšie to mať na papiery.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nášmu zamestnacovi nevyhovuje reštauračná strava tak uteká behom obedňajšej prestávky domov sa naobedovať. Druhý zamestnanec je športovec a tiež mu nevyhovuje reštauračná strava. Ani jeden z nich nejaví záujem o stravenky aj keď sme im ich ponúkli. Takže bude lepšie, keď to dám na papier a oni mi to podpíšu, že ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať