Zavrieť

Porady

sviatky v nepretržitej prevádzke

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu pre svoju známu. Pracje v nepretržitej prevádzke. 1. mája zamestnanci nepracovali, pretože im zamestnávateľ nezabezpečil prácu. Dostali mzdu vo výške 60 %. Za odpracovaný sviatok 8. mája dostali mzdu, ktorá bola nižia ako v iné odpracované sviatky. Mzdová účtovníčka im to zdôvodnila tým,že základ pre výpočet mzdy za tento sviatok ovplyvnila mzda za 1. máj. Je tento postup správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mapope Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu pre svoju známu. Pracje v nepretržitej prevádzke. 1. mája zamestnanci nepracovali, pretože im zamestnávateľ nezabezpečil prácu. Dostali mzdu vo výške 60 %. Za odpracovaný sviatok 8. mája dostali mzdu, ktorá bola nižia ako v iné odpracované sviatky. Mzdová účtovníčka im to zdôvodnila tým,že základ pre výpočet mzdy za tento sviatok ovplyvnila mzda za 1. máj. Je tento postup správny?
    Ak dostali mzdu na neodpracovaný sviatok 1.mája vo výške 60 % zo základu, toto by nemalo ovplyvňovať prípadné odpracované ďalšie sviatky. Zníženie základu na 60% sa malo vzťahovať len na tento jeden deň.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    toman.k Pozri príspevok
    Platí príplatok za sobotu,nedeľu a vo sviatok aj za obednú prestávku?
    Za obednú prestávku určite nie.

    sviatky v nepretržitej prevádzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.