Zavrieť

Porady

Výpis z obchodného registra

Pekný deň. Chcem sa spýtať ako to prebieha na obchodnom registri, keď si idem pre výpis. Prvý krát sa to nespoplatňuje.
Musím si napísať žiadosť pre druhý výpis ,alebo mi stačí iba ak tam prídem a vystavia mi ho na počkanie. A plati sa kolkami, alebo v hotovosti?
Ďakujem.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

berry Pozri príspevok
Pekný deň. Chcem sa spýtať ako to prebieha na obchodnom registri, keď si idem pre výpis. Prvý krát sa to nespoplatňuje.
Musím si napísať žiadosť pre druhý výpis ,alebo mi stačí iba ak tam prídem a vystavia mi ho na počkanie. A plati sa kolkami, alebo v hotovosti?
Ďakujem.

Neplatíš jedine v tom prípade, ak si dával návrh na zmenu údajov v OR a oni ti tú zmenu vykonajú. Vtedy dostaneš potvrdenie o vykonaní zmien v OR a aktuálny výpis (s novými údajmi) bez poplatku.

Inak za každý výpis sa platí 200 SKK kolok, je jedno, či ideš prvýkrát alebo piaty.

Výpis vystavujú (aspoň teda v BA) na počkanie. Býva tam rada - tak 5 - 10 ľudí, ale ide to rýchlo. Povieš akú firmu chceš, predložíš OP + 200 SKK kolky a vytlačia ti výpis na počkanie.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Tak u nás v Žiline sa za prvý určite neplatí. Mám to napísane aj na výpise. Ale ďakujem za odpoveď . Pekný deň všetkým.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

berry Pozri príspevok
Tak u nás v Žiline sa za prvý určite neplatí. Mám to napísane aj na výpise. Ale ďakujem za odpoveď . Pekný deň všetkým.
Prvým výpisom myslíš výpis, ktorý ti vydali po zapísaní spoločnosti do OR? Ale veď to som ti napísal, len som neuviedol presne, že nie len pri zmenách, ale aj pri prvom zápise dostaneš potvrdenie o vykonaní zápisu do OR a k tomu priložený výpis so zapísanými údajmi. A to isté po každej zmene.

Takže sme sa asi neochopili, lebo som nevedel, čo si pod prvým výpisom predstavuješ. (myslel som, že chceš brať napr. 5 výpisov v jeden deň a ten prvý by si mal zadarmo).
0 0
xfenix xfenix

xfenix je offline (nepripojený) xfenix

Som baba ktora sa snazi preniknut do tajov podnikania :) ...viac
A platí to isté aj pre výpis zo živnostenského registra?
Vďaka za odpoveď, J.
0 0
laka laka

laka je offline (nepripojený) laka

Potrebujem 2x vypis z obchodneho registra, patrime pod Okresny sud Bratislava 1...to mam ist na Zahradnicku 10? Viete mi niekto povedat kde to presne je?
Dakujem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
laka Pozri príspevok
Potrebujem 2x vypis z obchodneho registra, patrime pod Okresny sud Bratislava 1...to mam ist na Zahradnicku 10? Viete mi niekto povedat kde to presne je?
Dakujem

Justičák = Okresný súd Bratislava I., Záhradnícka 10, Bratislava
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
xfenix Pozri príspevok
A platí to isté aj pre výpis zo živnostenského registra?
Vďaka za odpoveď, J.
Za výpis zo Živnostenského registra sa platí 100,- Sk v kolkoch a jej jedno, či si Výpis žiadaš hneď po správoplatnení "čerstvých" živnostenských listov alebo inokedy.....
0 0
asanny asanny

asanny je offline (nepripojený) asanny

Ahoj, prosím vás neviete aký euro kolok treba k výpisu z obchodného registra?

Aďa
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux


Vypis z OR stoji 6,50 EUR
Vypis z ZR stoji 3 EUR.
Kolky predavaju len na poste a nie vsade ich maju.
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

musime mat novy obchodny register ked teraz je mena €?(myslim na ZI 200.000Sk to je 6638,78€)musim mat kvoli tomu novy vypis?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kornelia2 Pozri príspevok
musime mat novy obchodny register ked teraz je mena €?(myslim na ZI 200.000Sk to je 6638,78€)musim mat kvoli tomu novy vypis?
Výpis nepotrebuješ. Ale musíš zmeniť ZI v OR. Musí sa to urobiť rozhodnutím štatutára (predstavenstvo, konateľ), kde sa uvedie zmena v zápise v OR základného imania z SKK na EUR. Je to bez poplatku a kým to neurobíš, dovtedy ti nič iné v registri nezapíšu.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Prosím poradáci nemáte náhodou taký vzor na zmenu alebo musím ísť k právnikom a tak dať zápis na zmenu zo Sk na €.Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Monika C. Pozri príspevok
Prosím poradáci nemáte náhodou taký vzor na zmenu alebo musím ísť k právnikom a tak dať zápis na zmenu zo Sk na €.Ďakujem.
Treba urobiť zápisnicu - rozhodnutie predstavenstva (alebo vedenia), kde sa overia podpisy konateľov (štatutárov) a to bude prílohou žiadosti o zmenu ZI. Tlačivo (žiadosť) na zápis do OR nájdeš na stránke Min. spravodlivosti - je to formulár č 29.:

http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...v.sk/or/or.htm
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

dakujem za info
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Skúšali ste niekto získať elektronický výpis z Obchodného registra prstredníctvom Ústredneho portálu verejnej správy SR http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx ? A nielen získať ale ho aj použiť? My sme sa zaregistrovali, zaplatili poplatok za výpis 0,33eur, za dva dni sme v maily našli elektronický výpis, formát súboru zep, je to archív a v ňom súbory rtf - výpis, p7s - elektr.podpis a der - certifikát. Tento výpis je právne použiteľný. Ako? Napr. k žiadosti na úhradu nákladov CHD na ÚPSVaR atď... Na vaše praktické skúsenosti som zvedavá.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

elektronicky vypis z OR je pouzitelny na pravne ucely no v praxi ho nepouzijes. Jeho jedinymi vyhodami je cena a aktualnost udajov Z OR, kedze udaje na internete sa aktualizuju zhruba kazde dva tyzdne. Inak u notara sa da dostat elektronicky vypis do listinnej podoby tak, aby mohol byt pouzity na pravne ucely. Cenovo by to malo vychadzat stale menej ako ziadat o vypis klasickou cestou.
0 0
bystricanko bystricanko

bystricanko je offline (nepripojený) bystricanko

Az na to, ze vacsina notarov to nerobi. Telefonoval som do 2 notarskych kancelarii v Povazskej Bystrici a nakoniec som to vzdal. Keby mi niekto vedel poradit notara v PB, ktory mi da elektronicky vypis do listinnej podoby, tak mu budem vdacny...
0 0
Denis@ Denis@

Denis@ je offline (nepripojený) Denis@

Zdravím.

Potrebovala by som poradiť v jednej veci ohľadom vyžiadania výpisu z OR. Je nutné sa osobne dostaviť na príslušný Okresný súd, alebo je tu aj taká možnosť vyžiadať výpis z OR a doručiť poštou? Viete mi niekto v tejto veci poradiť? Bola by som Vám veľmi vďačná.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Denis@ Pozri príspevok
Zdravím.

Potrebovala by som poradiť v jednej veci ohľadom vyžiadania výpisu z OR. Je nutné sa osobne dostaviť na príslušný Okresný súd, alebo je tu aj taká možnosť vyžiadať výpis z OR a doručiť poštou? Viete mi niekto v tejto veci poradiť? Bola by som Vám veľmi vďačná.
Že vraj to ide aj poštou:

http://www.porada.sk/150894-post8.html
0 0
Muzilub Muzilub

Muzilub je offline (nepripojený) Muzilub

Vybavíš to osobne na počkanie. Ak nebývaš v sídle súdu, ktorý výpisy vydáva, netreba cestovať. Je možné požiadať o výpis aj elektronicky. Netreba kupovať kolky, platí sa bezhotovostným prevodom. Dá sa to urobiť nap. cez stránku yrp.sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať