Zavrieť

Porady

výpis z OR

jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Súrne potrebujem môj aktuálny overený výpis z obchodného registra. Kde ho prosím vás získam ?
Usporiadat
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Myslím, že na Slovensku neexistuje zatiaľ iná možnosť, ako si ísť poň osobne na príslušný súd.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
, len ten súd je odo mňa 100km
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jess, iná možnosť zatiaľ nie je.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

jess
Súrne potrebujem môj aktuálny overený výpis z obchodného registra. Kde ho prosím vás získam ?
Záleží aj na úrade, ktorý vyžaduje predloženie výpisu. Bol mi už nie raz akceptovaný výpis z OR vytlačený z internetu, na ktorý konatelia potvrdili jeho správnosť a aktuálnu platnosť. V jednom z prípadov ani nemusel byť overený notárom. Túto možnosť som si ovšem pred predložením s konkrétnym úradom vopred dohodla.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja som v piatok potrebovala výpisy zo Živnostenského aj z Obchodného registra pre čtyri FO a jednu s. r. o. Vypísala som žiadosť na Živnostenskom úrade, dala som 100.- Sk kolok pre každý výpis a v piatok si mám prísť pre ne.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
abel
Ja som v piatok potrebovala výpisy zo Živnostenského aj z Obchodného registra pre čtyri FO a jednu s. r. o. Vypísala som žiadosť na Živnostenskom úrade, dala som 100.- Sk kolok pre každý výpis a v piatok si mám prísť pre ne.
na živnostenskom ti dajú výpis z OR pre s.r.o. ??
0 0
jela jela

jela je offline (nepripojený) jela

Ja bežne žiadam výpis z OR mimo BA, poštou - zašlem na prílušný Obchodný register žiadosť o zaslanie výpisu z OR - danej s.r.o., s IČO, + 200,- Sk kolok (niekedy ho aj na tú žiadosť nalepím, alebo ho tam len priložím, to záleží od OR). A do 10 dní je výpis naspeť. Takže ak máš dosť času tak to kľudne zašli poštou.

Pekný deň
JELA
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

jess
na živnostenskom ti dajú výpis z OR pre s.r.o. ??
jess, ešte ho v rukách nemám, sama som bola z toho prekvapená ale tak ako som písala - v piatok som žiadala výpis zo ŽR pre fyzické osoby a keď som sa spýtala na s. r. o. povedala mi že tiež u nich ( rozumej na Živnostenskom úrade), dala som 100.- Sk kolok a v piatok si mám preň prísť. Potom napíšem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
abel
jess, ešte ho v rukách nemám, sama som bola z toho prekvapená ale tak ako som písala - v piatok som žiadala výpis zo ŽR pre fyzické osoby a keď som sa spýtala na s. r. o. povedala mi že tiež u nich ( rozumej na Živnostenskom úrade), dala som 100.- Sk kolok a v piatok si mám preň prísť. Potom napíšem.
som zvedavá, čo ti dajú, pretože ja to chápem tak, že na živnostenskom ti dajú výpis aj pre s.r.o., ale výpis zo živnostenského registra......to majú živnostníci a právnické osoby spoločné, avšak výpis z obchodného regsitra majú len právnické spoločnosti ....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Takže jess je to presne tak, mám výpis pre s.r.o. ale výpis zo živnostenského registra. Som zvedavá, či to bude stačiť colnici pre hlásenie o spotrebe alkoholu.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
abel
Takže jess je to presne tak, mám výpis pre s.r.o. ale výpis zo živnostenského registra. Som zvedavá, či to bude stačiť colnici pre hlásenie o spotrebe alkoholu.
Elenka, ak by si im odniesla z toho alkoholu, aby ho spotrebovali, tak by to možno stačilo.:p
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
abel
Takže jess je to presne tak, mám výpis pre s.r.o. ale výpis zo živnostenského registra. Som zvedavá, či to bude stačiť colnici pre hlásenie o spotrebe alkoholu.
...sa mi to nezdalo, že by ti dali výpis z OR na živnostenskom....My sme boli predsa po ten náš výpis z OR osobne...bolo to za 3 minútky vybavené a teta povedala, že nabudúce stačí poslať žiadosť poštou s nalepenými 200,- kolkami a že oni to obratom posielajú späť....no, budeme múdrejší
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ajobs
Elenka, ak by si im odniesla z toho alkoholu, aby ho spotrebovali, tak by to možno stačilo.:p
ajobs, inšpiroval si ma. Pre zlepšenie medziľudských vzťahov tam tuším niečo zoberiem a poviem, že som to zabudla dať do hlásenia a nechcem, aby mi to v sklade robilo šarapatu. A tebe za nápad posielam tiež jeden virtuálny - tak nazdravie - čin-čin.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
abel
ajobs, inšpiroval si ma. Pre zlepšenie medziľudských vzťahov tam tuším niečo zoberiem a poviem, že som to zabudla dať do hlásenia a nechcem, aby mi to v sklade robilo šarapatu. A tebe za nápad posielam tiež jeden virtuálny - tak nazdravie - čin-čin.
Ďakujem, už som ho vypil - virtuálne.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte, chcela by som len aktuálnu informáciu, aký kolok treba priložiť ku žiadosti o výpis z obchodného registra. Ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Posúvam...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

KvetkaK Pozri príspevok
Posúvam...
Keď som naposledy bral náš výpis koncom minulého roka, tak to bolo 200,- SKK.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ďakujem veľmi pekne za info.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Chobot Pozri príspevok
Keď som naposledy bral náš výpis koncom minulého roka, tak to bolo 200,- SKK.
Platí to aj po 1.1.2008, viď zákon 71/1992 Zb.

Položka 24b

a) Za vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra s výnimkou výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z. z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a po vykonaní zápisu podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku

1. v listinnej podobe 200 Sk,
2. v elektronickej podobe 10 Sk,

b) za vyhotovenie fotokópie listiny uloženej
v zbierke listín, za každú, aj začatú stranu 10 Sk,

c) za zaslanie elektronickej podoby listiny
uloženej v zbierke listín elektronickými
prostriedkami 10 Sk,

d) za vyhotovenie a vydanie potvrdenia o tom,
že v obchodnom registri určitý zápis nie je,
alebo potvrdenia o tom, že určitá listina nie
je uložená do zbierky listín 100 Sk,

e) za zaslanie potvrdenia o tom, že v obchodnom
registri určitý zápis nie je, alebo potvrdenia
o tom, že určitá listina nie je uložená do zbierky
listín elektronickými prostriedkami 10 Sk.

Poznámka:

Vyhotovenie a vydanie výpisu z obchodného registra, ktorý sa vydáva po vykonaní zápisu podľa § 8 ods. 2 zákona č. 530/2003 Z. z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a podľa § 200b ods. 4 Občianskeho súdneho poriadku, poplatku nepodliehajú.

Položka 24c

Za nahliadnutie do obchodného registra ..............100 Sk
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som len aktuálnu informáciu, aký kolok treba priložiť ku žiadosti o výpis z obchodného registra. Ďakujem
u notara stoji vypis za kazdu stranu 40sk+DPH, takze to je do styroch stran vypisu lacnejsie ako na obchodnom registri. akurat ze to trva 4 dni
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať