Zavrieť

Porady

fa za služby z iného členského štátu

mám faktúry za služby aj nejaké poplatky a Know-how z iných členských štátov. Mám tieto faktúry samozdaňovať aj uplatniť. V zákone o DPH mi pri službách nie je jasné. Faktúry z Čiech sa služby mám aj s českou DPH.
Ďakujem veľmi mi pomôžete.
Naposledy upravil Dav : 20.10.10 at 04:51
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

jarkra Pozri príspevok
Prosím môžte mi poradiť?

Našim dodávateľom je Poľská firma - platca DPH, faktúruje nám práce buldozérom, ktoré vykonala na území SR. Faktúrovaná čiastka je bez DPH. Máme to samozdaniť, alebo to nie je predmetom dane?
samozdaniť.
Daňová povinnosť r. 9 - ZD a r. 10 - DPH
Odpočet dane r. 19 - DPH /ak teda máte nárok na odpočet/
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ďakujem za odpoveď, ešte si chcem upresniť ten nárok na odpočet, ak sme platcom DPH a máme faktúru, máme nárok na odpočet, však?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

jarkra Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, ešte si chcem upresniť ten nárok na odpočet, ak sme platcom DPH a máme faktúru, máme nárok na odpočet, však?
...myslela som tým tento odstavec
(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Poprosím o odobrenie:

český dodávateľ, platca DPH, vykonal opravu nášho stroja priamo na našej prevádzke v SR (tiež sme platci DPH). Poslali nám faktúru bez DPH, čiže uplatním samozdanenie §15ods. 7 a 8.

Ďakujem

A ešte by ma niečo zaujímalo:
fa je vystavená v CZK, ale platbu požadujú v EUR, v akej mene si ju zaúčtujem?
Naposledy upravil ZuzanaP : 20.10.08 at 05:33
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Miesto dodania určíme podľa § 15, odst. 6 - v danom prípade bude tuzemsko.

Samozdanenie vykonáme podľa § 69, odst. 2.
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

andyt Pozri príspevok
Dobrý deň. Prijatá FA z Čiech platca DPH faktura za služby ( licencia NET ). Faktura aj s českou DPH . Ako na to teraz? Samozdanenie? Platba bola zaplatena v celkovej sume aj s DPH.
Dalsia vec, ze je nespravne IČDPH odberatela CZxxx namiesto SK xxxx.

DAkujem krásny deň.


Vie mi niekto poradiť??? Ďakujem !! Prajem príjemný pondelok...
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

azla Pozri príspevok
Miesto dodania služby (ubytovacie služby) sa určí podľa § 15, odst 2. - je to služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť.
Miesto dodania je v Nemecku. Nič nesamozdaňujete. (nie je to predmetom tuzemskej dph).

Zodpovednosť je na dodávateľovi. Ak máte fa bez dph, tak ešte by mohla byť možnosť, že sú od neplatcu ... možno.

Ja som z toho asi mimo, keď takéto faktúry, ktoré máme aj my nesamozdaňujem, tak ako ich naúčtujem. Všetky účtujem bez DPH, či sú vystavené s DPH alebo nie?

Prosím pomôžte, neviem ako postupovať.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Aké faktúry, za aké služby ?
Kto ich vystavil ?
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Máme zamestnancov v Nemecku, sú tam ubytovaní v nejakých penzionoch, prišli nám fa z Nemecka za to ubytovanie.
Niektoré fa sú s DPH a niektoré nie.
Ak nepodliehajú samozdaneniu, čo bolo písané niekde v príspevku hore, tak ako ich účtujem, ako fa bez uplatnenia DPH?
Neviem sa z toho vymotať.
Poraďte niekto ak viete.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Tony1 Pozri príspevok
Máme zamestnancov v Nemecku, sú tam ubytovaní v nejakých penzionoch, prišli nám fa z Nemecka za to ubytovanie.
Niektoré fa sú s DPH a niektoré nie.
Ak nepodliehajú samozdaneniu, čo bolo písané niekde v príspevku hore, tak ako ich účtujem, ako fa bez uplatnenia DPH?
Neviem sa z toho vymotať.
Poraďte niekto ak viete.
Prečítaj si :

príspevok č. 38. (majú fa aj s dph aj bez dph)
príspevok č. 39 - Miesto dodania je Nemecko, ak ich vystavuje platiteľ fa majú obsahovať daň
........................ak neplatiteľ sú bez Dph
príspevok č. 40 - zadavateľka potvrdila, že fa bez dph sú od neplatiteľa.

Tieto fa nepodliehajú samozdaneniu, lebo miesto dodania nie je tuzemsko, je to Nemecko.
Na faktúre si Dph nevšímaš (je to nemecka Dph), fa zaúčtuješ v celej sume na príslušný účet (napr. 518 ...)
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Dík, to znamená, že účtujem rovno do nákladov celú sumu, bez toho, aby som si všímala DPH. Tie čo majú DPH sú zdanené v Nemecku, a tie čo nemajú sú od neplatcov DPH. Ale v podstate mňa to nezaujíma, lebo pozerám len na hodnotu faktúry a DPH neúčtujem.
Pochopila som správne?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Áno.
0 0
erika_25 erika_25

erika_25 je offline (nepripojený) erika_25

Dobry den, prosim o radu:
My (SR zivnostnik platca DPH v SR) vyrabame a predavame katalogy pre cesku spolocnost (ceska sro platca DPH v CR). Medzi tou ceskou firmou a nami je sprostredkovatel - "vyjednavac" (cesky zivnostnik NEPLATCA DPH v CR), ktoreho platime my za to, ze vyjednava, dohadzuje obchody a rokuje za nas s tou ceskou firmou %-tom z vysky obchodov.
Od sprostredkovatela sme dostali za jeho sluzby ("odmena") fakturu vystavenu bez DPH, kedze nie je platcom DPH. A tu vznikaju rozpory nazorov... vznika nam povinnost tie jeho sluzby samozdanit podla §15 ods. 7 a 8 aj napriek tomu, ze nie je platcom DPH?
Ak vznika, ako by sme mohli nadefinovat jeho sluzby v zmluve a v buducich fakturach, aby to spadalo pod §15 ods. 1 - a teda by sme to my nemuseli samozdanovat a kedze on je neplatca dph, tiez by neplatil dph?
Dakujem vam vsetkym za vase rady
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobry deň,
my sme slovenská firma-teda sídlo s.r.o. je v SR.Máme faktúru z Nemecka-za webové služby a domény-táto faktúra je s DPH.Môj názor je ,že táto fakúra by mala byť bez DPH?Aspoň na Slovensku to tak je - tieto elektronické služby-dátum dodania je v sídle odberateľa,tzn. tuzemsko,tzn. Nemecký dodávateľ mal faktúru vystaviť bez DPH-je prosím moja úvaha správna??
Ďakujem moc
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobry deň,
my sme slovenská firma-teda sídlo s.r.o. je v SR.Máme faktúru z Nemecka-za webové služby a domény-táto faktúra je s DPH.Môj názor je ,že táto fakúra by mala byť bez DPH?Aspoň na Slovensku to tak je - tieto elektronické služby-dátum dodania je v sídle odberateľa,tzn. tuzemsko,tzn. Nemecký dodávateľ mal faktúru vystaviť bez DPH-je prosím moja úvaha správna??
Ďakujem moc
poradite mi prosim niekto?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

erika_H Pozri príspevok
Dobry deň,
my sme slovenská firma-teda sídlo s.r.o. je v SR.Máme faktúru z Nemecka-za webové služby a domény-táto faktúra je s DPH.Môj názor je ,že táto fakúra by mala byť bez DPH?Aspoň na Slovensku to tak je - tieto elektronické služby-dátum dodania je v sídle odberateľa,tzn. tuzemsko,tzn. Nemecký dodávateľ mal faktúru vystaviť bez DPH-je prosím moja úvaha správna??
Ďakujem moc
Tiež to takto vidím.
Ak by sme prijatú službu považovali za službu podľa §15, odst. 8, mne to vychádza, že miesto dodania je tuzemsko, fa má by bez dane a v tuzemsku (Slovensko) by sa mala samozdaniť.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

azla Pozri príspevok
Tiež to takto vidím.
Ak by sme prijatú službu považovali za službu podľa §15, odst. 8, mne to vychádza, že miesto dodania je tuzemsko, fa má by bez dane a v tuzemsku (Slovensko) by sa mala samozdaniť.
Ďakujem ti pekne Anka.
a čo s tým teda teraz?faktura je z marca,je ich vlastne viac na takéto služby,všade je DPH..
no my pravdepodobne nemáme nárok na odpočet DPH.. takže ja si môžem zaúčtovať iba základ dane a samozdaniť? a táto DPH bude nedaňový náklad...
a druhá strana by mala faktúru opraviť a vrátiť DPH,všakže?
no pochybujem.. že to budú spätne opravovať
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Muška Pozri príspevok
samozdaniť.
Daňová povinnosť r. 9 - ZD a r. 10 - DPH
Odpočet dane r. 19 - DPH /ak teda máte nárok na odpočet/
...máme podobný prípad:
1. faktúra
dodávateľ z Maďarska nám fakturuje za práce so strojom- drvenie vykonané na území SR bez DPH.
- daňová povinnosť bude podľa § 69 - služby pri ktorých daň platí príjemca v DPH priznaní r. 9,10
-odpočet bude podľa §49 ods 2 - poskytnutie služieb pri ktorých daň platí príjemca - do riadku 19
2. faktúra je vystavená za dopravu stroja na územie SR tiež bez DPH - budem to účtovať tak isto ako 1.faktúru?

dátum dodania na faktúrach 24.04.2009
dátum vystavenia 06.05.2009
Kedže je to zahraničná faktúra budem považovať za dátum dodania den vystavenia, a deň na prepočet z HUF na našu menu použijem deň predchádzajúci dňu vystavenia t.j. 05.05.2009?
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

posúvam
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

SAIVI Pozri príspevok
...máme podobný prípad:
1. faktúra
dodávateľ z Maďarska nám fakturuje za práce so strojom- drvenie vykonané na území SR bez DPH.
- daňová povinnosť bude podľa § 69 - služby pri ktorých daň platí príjemca v DPH priznaní r. 9,10
-odpočet bude podľa §49 ods 2 - poskytnutie služieb pri ktorých daň platí príjemca - do riadku 19
2. faktúra je vystavená za dopravu stroja na územie SR tiež bez DPH - budem to účtovať tak isto ako 1.faktúru?

dátum dodania na faktúrach 24.04.2009
dátum vystavenia 06.05.2009
Kedže je to zahraničná faktúra budem považovať za dátum dodania den vystavenia, a deň na prepočet z HUF na našu menu použijem deň predchádzajúci dňu vystavenia t.j. 05.05.2009?

..posúvam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať