Zavrieť

Porady

fa za služby z iného členského štátu

mám faktúry za služby aj nejaké poplatky a Know-how z iných členských štátov. Mám tieto faktúry samozdaňovať aj uplatniť. V zákone o DPH mi pri službách nie je jasné. Faktúry z Čiech sa služby mám aj s českou DPH.
Ďakujem veľmi mi pomôžete.
Naposledy upravil Dav : 20.10.10 at 04:51
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

betka Pozri príspevok
Malo info, preprava môže byť osobná alebo preprava tovaru.

Len tak pre info Norsko nie je v EU.
Viem ze Norsko nie je v EU, ale ako krajina mimo EU, ked vykonava cinnost dopravcu v krajinach EU (napr. DE-CZ), tak by mala byt asi registrovana v danej krajine kde doprava zacina (aspon tak som to pochopila), alebo to tak musi byt len ked ide o dopravu osob? Firma kt. spominam nevykonala danu sluzbu (prepravu tovaru) pod cislo IC DPH ziadnej krajiny v EU)

V tomto prípade ide o prepravu tovaru (sluzby z pohladu DPH posudzovane podla § 15 odst.1).
Moja otazka znie: ci je spravne ak zdanim tuto sluzbu a zaroven si uplatnim odpocet, aj ked tato firma nie je registrovana v EU?
Naposledy upravil nika.sum : 21.09.10 at 06:47
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

69/(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

dakujem, to zahranicnou osobou z tretieho som prehliadla. Este raz dakujem.
0 0
tinto tinto

tinto je offline (nepripojený) tinto

Ahoj Vierka22, chcel by som sa spýtať ako sa ti tento prípad podarilo vyriešiť? Já mám podobný prípad ale v Maďarsku a ja som bol aj vystavovateľ, za odpoveď ďakujem.
Naposledy upravil tinto : 24.09.10 at 04:56
0 0
vierka22 vierka22

vierka22 je offline (nepripojený) vierka22

Ahoj Tinto. My sme vystavovali v Brne a zistila som, že tá firma vystavuje všetkým faktúry aj s DPH, lebo mi musíme uhradiť daň v CZ. Potom si máme pýtať DPH z CZ a to až na rok. Teraz sa pýta daň späť za rok 2009. Potrebovala by som poradiť nejakú firmu, čo sa týmto zaoberá a vybavuje späť dph za nejaké drobné percentá. V PÚ som to zaúčtovala na 518 a českú dph som dala na 315. Neviem, či by som to nemala preúčtovať celé na 518 a keď príde z CZ dph dať to do mimoriadnych výnosov? Neviem či som Ti poradila a ak možeš poraď mi aj ty, veľmi by mi to pomohlo s tým zaúčovaním čo je správne. Vierka 22
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Pekný deň prajem. Prosím o radu.
Česká firma (plátca dph) nám (plátcovi dph ) faktúruje školenie vykonané na území SR. Faktúra bez dph. Robím samozdanenie.
Pýtam sa aký kurz použiť ( z kt.dátumu ), a s akým dátumom mám povinnosť daň odviesť a odpočítať.
Dátum vyst.fakt. 13.10.2010
Dátum zd.plnenia 30.9.2010
Faktúra došla 13.10.2010
Ďakujem.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Skúsi niekto poradiť?
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Posúvam.
0 0
alenki alenki

alenki je offline (nepripojený) alenki

Ja by som použila prepočet na menu EUR kurzom ECB vyhláseným v deň predchádzajúci vzniku daňovej povinnosti (§ 26), v tomto prípade je vznik daňovej povinnosti deň dodania služby 30.9.2010
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

alenki Pozri príspevok
Ja by som použila prepočet na menu EUR kurzom ECB vyhláseným v deň predchádzajúci vzniku daňovej povinnosti (§ 26), v tomto prípade je vznik daňovej povinnosti deň dodania služby 30.9.2010
Ďakujem. Tak som urobila aj ja a samozdanenie som urobila tiež s dátumom 30.9.2010 (odviedla aj odpočítala daň). Myslíte, že postup je správny?
0 0
tara05 tara05

tara05 je offline (nepripojený) tara05

Dobrý deň, prosím Vás, poradte mi, prišla nám faktura do firmy/s.r.o. platca dph/ od českej firmy /s.r.o. platca dph/ za someliersky kurz , ktorý sa konal v českej republike, faktura je s českou dph 20%, je to prosím Vás správne? a čo mám ja ako slovenská firma s tou dph urobiť? vedieme podvojne učtovníctvo, a fakturu sme uhradili aj s dph. Česká firma dph odvedie v českej republike a my si ju ako požiadame? alebo nepožiadame?Ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

tara05 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, poradte mi, prišla nám faktura do firmy/s.r.o. platca dph/ od českej firmy /s.r.o. platca dph/ za someliersky kurz , ktorý sa konal v českej republike, faktura je s českou dph 20%, je to prosím Vás správne? a čo mám ja ako slovenská firma s tou dph urobiť? vedieme podvojne učtovníctvo, a fakturu sme uhradili aj s dph. Česká firma dph odvedie v českej republike a my si ju ako požiadame? alebo nepožiadame?Ďakujem
Someliersky kurz - povedala by som, ze sa to moze posudzovat podla §16 odst.3, miesto dodania sluzby je tam kde sa fyzicky vykonavaju, cize vo vasom pripade v CR.Takze firma Vam fakturovala spravne s DPH. Vy fakturu zauctujete na ucet 518 v celej sume. ak si budete chciet vyziadat DPH z Ciech tak tu mate link kde je nieco o tom popisane:
http://www.porada.sk/t127637-vrateni...ahranicia.html
3 0
tara05 tara05

tara05 je offline (nepripojený) tara05

ďakujem
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

dobry den, potrebujem surne poradit. mam fakturu od platcu DPH z ČR,kde su nasledovne polozky: nakup pneu, montaz, uskladnenie, servis auta. Ma byt faktura vystavena bez DPH a mame ju samozdanit? vobec si s tym neviem rady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ccokoladecka Pozri príspevok
dobry den, potrebujem surne poradit. mam fakturu od platcu DPH z ČR,kde su nasledovne polozky: nakup pneu, montaz, uskladnenie, servis auta. Ma byt faktura vystavena bez DPH a mame ju samozdanit? vobec si s tym neviem rady.
AK ste platiteľmi, tak je vystavená správne, vy ju samozdaníte.
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

a ked sme v mali v 5. mesiaci od nich tiez fakturu za nakup pneu, ale nie je to presne vymedzene + servis, , a vtedy nam ju dali s DPH? je to chyba?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ccokoladecka Pozri príspevok
a ked sme v mali v 5. mesiaci od nich tiez fakturu za nakup pneu, ale nie je to presne vymedzene + servis, , a vtedy nam ju dali s DPH? je to chyba?
Áno, je.
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

a chyba dodavatela alebo odberatela?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ccokoladecka Pozri príspevok
a chyba dodavatela alebo odberatela?
Vás, pretože ak ste platiteľmi dph, mali ste to oznámiť dodáv., aby vám fakturoval tak, ako má, teda bez dph. Ak ste mu to oznámili, tak je chyba na jeho strane.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Dobrý deň chcela by som sa spýtať ako postupovať pri faktúre, ktorej predmetom je refakturácia dopravy tovaru dovezeného z Čiech na Slovensko od platcu DPH, či sa môže uplatniť samozdanenie. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať