Zavrieť

Porady

Aky §?

Dobry den,

uz asi pol hodiny citam zakon a nemozem sa z toho vymotat. Mam takyto problem.

Podnikatel SR vykonal montazne prace pre podnikatelsky subjek z Nemecka (DE), ale tieto prace boli vykonane v Polsku. Aj slovenský aj nemecký podnikatel je platcom DPH. Podla akeho § sa mam riadit??

Poradte mi prosim...

Dakujem vsetkym za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Základným pravidlom na určenie miesta dodania ocenenia hnuteľ. hmotného majetku a prác je, že miestom dodania je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonávajú-15/6.
    Platí tu výnimka, pri ocenení a prácach, ak sa vykonávajú pre zákazníka, kt. je identifikovaný pre daň v inom ČŠ akov ČŠ, kde sa práce fyzicky vykonávajú, miestom dodania služby sa určuje podľa 16/7

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    matalenka Pozri príspevok
    Dobry den,

    uz asi pol hodiny citam zakon a nemozem sa z toho vymotat. Mam takyto problem.

    Podnikatel SR vykonal montazne prace pre podnikatelsky subjek z Nemecka (DE), ale tieto prace boli vykonane v Polsku. Aj slovenský aj nemecký podnikatel je platcom DPH. Podla akeho § sa mam riadit??

    Poradte mi prosim...

    Dakujem vsetkym za pomoc.

    Jedná sa o montážne práce na hnuteľnom alebo nehnuteľnom majetku?

    Z praxe viem, že zadavatelia otázok to nerozlišujú.

    matalenka je offline (nepripojený) matalenka

    matalenka
    Sú to montážne práce zrejme na nehnuteľnom majetku. Poradte mi prosim, do ktoreho riadku na DP to mam zapisat.

    Dakujem.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    matalenka Pozri príspevok
    Sú to montážne práce zrejme na nehnuteľnom majetku. Poradte mi prosim, do ktoreho riadku na DP to mam zapisat.

    Dakujem.
    Služby viazané na nehnuteľnosť=miesto dodania služby je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza, t.z. v Poľsku.
    Na Slovensku daná služba nie je predmetom dane, do DP sa neuvádza.
    Predmetom dane však bude v Poľsku. Je nemecký subjekt zdaniteľnou osobou v Poľsku? Môžete na ňho preniesť daňovú povinnosť ? Ak nie, tak vychádzajúc zo šiestej smernice EU a zákonov o DPH, kt. poznám, vám vznikla povinnosť registrovať sa v Poľsku (bolo by dobré si pozrieť poľský zákon o DPH).

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    matalenka Pozri príspevok
    Sú to montážne práce zrejme na nehnuteľnom majetku. Poradte mi prosim, do ktoreho riadku na DP to mam zapisat.

    Dakujem.
    Kým, nezistíš, o čo presne ide , nikto Ti správne neporadí ...
    Ani pri najlepšej vôli sa nedá účtovať a robiť DPH na základe asi, možno, zrejme ... toto nie je odkaz pre Teba, ale pre podnikateľa, vyzvi ho na spoluprácu .

    matalenka je offline (nepripojený) matalenka

    matalenka
    Dakujem za odpovede, ale prosim Vas do akeho riadku v DP zapisem a ci to tam vobec davam, ked prace boli vykonane na nehmotnom majetku v Polsku, pre Nemeckeho odberatela, slovenskou firmou. Su platcami DPH. Prosim o jednoduchu a vystiznu odpoved.

    Dakujem.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Odpovedal som v prísp. 6.
    V zmysle slov. zák. o DPH to nie je predmetom dane.
    Ak niečo nie je predmetom dane, do DP to neuvádzam.
    Naposledy upravil emgeton : 24.07.07 at 17:00

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.