Zavrieť

Porady

Vyšetrenie - dotazník branca

Zamestnanec bol na vyšetrení a na potvrdení od lekára je uvedené. Vyšetrenie - dotazník branca. Čo s tým? Mám mu to normálne preplatiť priemerom a počítať to do 7 dní platených, na ktoré má nárok? Nemá to nič s vojenskou správou a refundáciami mzdy? alebo ako to funguje? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Presne tak by som to urobila, ako paragraf, nakoľko je nutné to vyšetrenie, nemožno ho urobiť v inom termíne, bla... bla... bla,,, a do 7 narokovateľných dní ako uvádzaš...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    pozri zákonník práce § 139 ods. 1 a ods. 11

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
    Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
    vladan
    pozri zákonník práce § 139 ods. 1 a ods. 11
    Myslím, Vladi že ale nejde o tento prípad, pretože ja som mala pracovníka, ktorý mal takýto dotazník a šiel na vyšetrenie ku svojej lekarke, nie na orgán voj. správy. Ide vlastne len o dotazník, kde napr. zapísal čo v blízkej budúcnosti bude robiť, napr. bude študent VŠ a oni ho potom nebudu ani predvolávať. Ja si myslím, že § 139 ods-1 a 11 platí ak ho predolajú z vojenskej správy na prehliadku vojenským lekárom...

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Lucy, ak mu vojenská správa zaslala nejaký príkaz, aby sa dostavil na vyšetrenie v súvislosti s plnením brannej povinnosti (neviem presnú príčinu prečo tam išiel), tak by som mu poskytla pracovné voľno a aj náhradu mzdy. Túto náhradu mzdy by som si potom dodatočne vyžiadala preplatiť orgánom vojenskej správy.
    ... skús niečo bližšie o tom "brancovi" napísať, lebo by som ti nechcela zle radiť

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Som toho názoru ako Vlada, on predsa nešiel na to vyšetrenie sám od seba, ale ho niekto poslal. § 139/1 hovorí:
    "Ak je zamestnanec povinný dostaviť sa osobne v súvislosti s plnením brannej povinnosti na orgán vojenskej správy alebo na vyšetrenie, .........." a to vyšetrenie môže tým pádom absolvovať kdekoľvek, aj u pediatra, ak tam patrí.
    Takže § 139/1 k § 139/7 k § 139/11.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Nooo, tak som vyspovedala toho nášho zajačika Teda, nedostal povolávací rozkaz, ale nejaké papiere z vojenskej správy, aby šiel na lekárske vyšetrenie. Bol u svojho lekára, ktorý ho poslal k vojenskému. Jeho praktický lekár mu dal potvrdenie o vyšetrení. Ešte vraj pôjde na lekárske prehliadky, lebo má nejaké zdravotné problémy, ale nemal by ísť na vojnu. Takže čo teraz. Ďakujeééém.
    Naposledy upravil Lucy : 11.02.05 at 12:56

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... ja by som asi chcela potvrdenie o vyšetrení od vojenského lekára a následne by som postupovala podľa toho § 139

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Lucy
    Nooo, tak som vyspovedala toho nášho zajačika Teda, nedostal povolávací rozkaz, ale nejaké papiere z vojenskej správy, aby šiel na lekárske vyšetrenie. Bol u svojho lekára, ktorý ho poslal k vojenskému. Jeho praktický lekár mu dal potvrdenie o vyšatrení. Ešte vraj pôjde na lekárske prehliadky, lebo má nejaké zdravotné problémy, ale nemal by ísť na vojnu. Takže čo teraz. Ďakujeééém.
    Po tejto spovedi sa prikláňam k tomu čo radila Vlaďka a pekný weekend...

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Volala som do Olympu, takže deň preplatím priemerom a budem žiadať o refundáciu mzdy z vojenskej správy. Ale ešte pôjde na vyšetrenie, tak si to pozbieram a pošlem spolu. Alebo je tam nejaký termín? Platí §139.
    Dikesss. Ste super.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Lucy, pre prípad, pýtaj od toho "zajka" aj ten príkaz z vojenskej správy (ofoť a založ)
    ... termín v § 139 vôbec nevidím, ale ja by som to asi pýtala mesačne (teda po výpočte mzdy v danom mesiaci) ... sa mi zdá, že táto refundácia ti príde tak po pol roku (skúsenosť môjho známeho)
    ... ešte som sa chcela opýtať, čo za zložku mzdy budeš zadávať v Olympe pre takéto pracovné voľno, hm? ... vieš, keď náhodou budem v budúcnosti potrebovať

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Lucy
    Vladka, kód 380 ostatné náhrady. Skoro som zabudla napísať ti to. Prepáč.
    veď zato ... máš ty, ale dievča, šťastie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.