Zavrieť

Porady

Zlozvyk žmurkanie

Ahoj poraďáci. Môj syn začal s takým nepríjemným zlozvykom, nápadne žmurká. Na vyšetrení u očnej lekárky sme boli, oči má v poriadku, je to zlozvyk. Nestretli ste sa s tým niekto, prípadne sa vám možno podarilo takýto zlozvyk odstrániť. Prosím o radu.
Usporiadat
unknown unknown

unknown je offline (nepripojený) unknown

Dakujem za reakciu pani Viera. Ale predpokladam, ze podnet k zmurkaniu pri alergii su podrazdene oci (svrbenie, palenie atp.), co sa mi zda ako prirodzena reakcia organizmu. No v mojom pripade to tak celkom nie je.

Letko: este raz dakujem a snad sa prevod uspesne podari.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Pošli mi svoj email, pretože súbor má 12MB a viem ho rozdeliť cez RAR, no tu sa dá pripnúť len ZIP.
0 0
unknown unknown

unknown je offline (nepripojený) unknown

e-mailovu adresu som uz skor zasielal v SS, ale ak nahodou neprisiel, tak to mozete poslat na lubos90@centrum.sk. Dakujem.
Naposledy upravil unknown : 10.01.12 at 20:04
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
unknown Pozri príspevok
e-mailovu adresu som uz skor zasielal v SS, ale ak nahodou neprisiel, tak to mozete poslat na lubos90@centrum.sk. Dakujem.
Už by si to mal mať.
0 0
unknown unknown

unknown je offline (nepripojený) unknown

Diky, nahravka je uz na e-maily. Po case dam vediet ci to zabera.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no čo? zabralo niečo? podeľ sa s nami
0 0
Turboboost Turboboost

Turboboost je offline (nepripojený) Turboboost

Konecne som nasiel temu ktoru hladam, lebo vsade sa pise len o tych mimovolnych tikoch, na ktore staci zjest horcik. Toto je cosi ine.
Mam presne do bodky ten isty problem ktory opisujes ty a marekmac. Pred mesiacom som mal 20 a zacalo to nejak v 14-15r, odvtedy mi to komplikuje zivot.
Chodil som s tym k cvokarovi, vyskusal som snad vsetky tabletky. Riesil som to aj cez ocneho, ten konstatoval ze po zrakovej stranke je vsetko v poriadku a ked som mu hovoril o tychto pocitoch v ociach (neda sa to opisat. Je to nieco podobne ako keby mi stale fukal silny ventilator do oci) tak pozeral na mna ako keby som padol z vesmiru. Tazko sa to opisuje, viem len ze to nieje klasicky tik kedy sa oko samovolne zatvara. Dufam ze sa niekto ozve!!!

SS alebo piste sem do temy,budem ju pravidelne sledovat
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Skús to riešiť tak, ako som radil skôr. Len škoda, že sme nedostali spätnú väzbu.
0 0
Turboboost Turboboost

Turboboost je offline (nepripojený) Turboboost

Osobne si myslim ze to nepomoze, ale ak ta mozem poprosit posli to aj mne - svoju mailovku ti poslem cez SS na toto forum.
Inak mozes nam opisat ako sa to zmurkanie prejavovalo u teba? Presne ten isty problem ako unknown alebo marekmac? Kedy to zacalo - a kedy si sa z toho vyliecil?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ja som to mal ešte na základnej škole a pomohlo mi to. Keď chceš, pošlem, keď nie, je to na tebe.
0 0
MagdalénaP MagdalénaP

MagdalénaP je offline (nepripojený) MagdalénaP

Moja dcéra začala žmurkať s nástupom puberty. Aj manžel má trošku také "tiky", keď je nahnevaný - žmurká a aj mu trhá ústami, tak som to chcela riešiť. Lekárka povedala, že sa to v pubertálnom období objavuje a väčšinou aj samo vymizne. V dcérkynom prípade to bola pravda. Zmizlo to zhruba do roka - dvoch. Inak tiky ako žmurkanie, mykanie ústami sú prejavom Turetovho syndrómu.
1 0
bnorika bnorika

bnorika je offline (nepripojený) bnorika

Aj moja 7-ročná dcéra má podobný problém, mimovoľné pohyby, mykanie ramenom, niekedy to robí veľmi často, teraz má tabletky ATARAX od neurologičky + Pyridoxin, už vybrala 1 krabicu, ale tak sa mi zdá, že je horšie, čo mám robiť? Už som z toho nervózna.
Dôvod, prečo to robí? Nedávno zomrel jej starý otec, mala z toho traumu. Boli sme aj u psychologičky, všetko v poriadku ako aj na neurologii na EEG.
Nemáme ju na to vôbec upozorňovať?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Keby ste chceli to psychologické cvičenie, ktoré mi nahral pred veľa rokmi psychológ, pošlite mi vašu @, pošlem vám ho ako mp3, potom si to už len púšťajte každý deň (predpokladám, že také dva mesiace) a dajte nám vedieť, či vám to pomohlo.
0 0
Turboboost Turboboost

Turboboost je offline (nepripojený) Turboboost

MagdalenaP -bol tvoj manzel niekedy hyperaktivny?? Kedysi davno som mal tiez tento druh tikov - vzdy ked som chytil nervy na nieco, skrcili sa mi usta alebo same zavreli oci. Viac sa to prejavovalo ked som na to myslel a za kazdu cenu sa to snazil potlacit nejak. Casom to preslo same. Myslim, aj som si celkom isty ze to bolo sposobene hyperaktivitou - lebo ja som bol vzdy velmi aktivny - uz v skolke si somnou nevedeli poradit - stale som sa niekde vesal lebo som neobsedel a asi pred 2 rokmi sa mi u kadernicky zakrutila hlava a odpadol som. Nemohol som sa pohnut a nechcel som tam spravit divadlo ...

Jeden moj byvaly spoluziak zo zakladky ked sa zacal sustredit na nieco tak zacal krcit nosom a strasne zmurat - nie velmi agresivne, zmurknutia boli skr velmi kratke a intenzivne - za 2 sekundy zmurkol aj 10 krat. Som si isty ze to nerobil schvalne, ale skor mu nejak same pracovali svaly na tvari. Myslim ze to bol ten Tourettov syndrom. Podla toho co som cital, v niektorych pripadoch moze pomoct magnesium - bud z mineralky (zdravsi sposob) alebo z lekarni v tabletkovej forme.

A ten moj druh tikov je asi dost ojedinely - strasne ako keby palenie,prievan v ociach, alebo silny mraz - je to taky zvlastny pocit, ktory ma donuti zmurknut - ten pocit by som opisal ako svrbenie s tym ze sa nemozes poskriabat. Len horsie. Robim to aj s nosom ale kontrolovat nos a usta je pre mna lahsie ako oci

Letko - mail som ti poslal cez SS
0 0
MagdalénaP MagdalénaP

MagdalénaP je offline (nepripojený) MagdalénaP

Manžel hyperaktívny asi nebol. Vraj bol v škole kľudné dieťa. Ani dcéra nie je hyperaktívna. Je ale pravda, že sa to prejavuje častejšie u takýchto detí. Je to v prvom rade dedičné. U manžela je jednoznačným spúšťačom stres, hnev. Inak sa mu to vôbec neprejavuje. Nikdy nebral na to nijakú liečbu. O tom, že je by to mohol byť Tourettov syndróm, sme sa dozvedeli z českej relácie Diagnóza. Zhodou okolností ju dávali práve v čase, keď začala žmurkať aj dcéra. Aspoň sme vedeli, na čom sme.
0 0
Turboboost Turboboost

Turboboost je offline (nepripojený) Turboboost

To je potom cosi ine. Ja mam ten pocit v ociach stale rovnaky bez ohladu na psychicky stav a robim to vedome k voli tym pocitom ktore som opisal vyssie. To s tvojim manzelom su skorej samovolne tiky, by som povedal a moze ist o tourettov syndrom.
0 0
martinko5678 martinko5678

martinko5678 je offline (nepripojený) martinko5678

Dobry vecer prajem vsetkym.

Ja bojujem s tymto problemom uz pomaly 15 rokov. Skusal som vsetko pyrodoxin, vitaminy a ine veci. Mam to uz od detstva. Zacalo to, ked s tym zacal moj mladsi brat ja som to akymsi sposobom od neho odpozeral a odvedy to robim (on prestal ale ja to robim stale).
Nie je to ustavicne zmurkanie (tiky). Niekedy to trva 1 - 2 mesiace, ;potom sa to dostava do normalu a ja akymsi sposobom prestanem zmurkat, ale nakoniec sa to vzdy vratit...

Je to nutkanie, ktore pocitujem, tazko opisat alebo ked sa na mna niekto pozera. Zmurkam tolko, az ma nakoniec zacne boliet hlava.
Nie som v strese alebo nejako zvlastne unaveny. Tento problem mi velmi zneprijemnuje zivot,kedze v case ked to robim sa nechcem ani ukazovat nikomu .... pocitujem hanbu a chcem sa vyhnut zbytocnym otazkam.

TOUTO CESTOU BY SOM POPROSIL O POMOC. AK NIEKTO VIE CO BY ZABRALO, PROSIM VAS DAJTE ME VEDIET.

VOPRED VELMI PEKNE DAKUJEM ZA AKUKOLVEK DOBRU RADU.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

nemas sa za co hanbit, moj mladsi syn to robil taktiež, upozornila som ho jemne na to, daval si pozor, po roku prestal. odvrat od toho pozornosť, nevšimaj si to, a ver, že to prejde.
0 0
martinko5678 martinko5678

martinko5678 je offline (nepripojený) martinko5678

Dobry den,


Tento email je pre pana Letka.

Prave som si cital vsetky prispevky na temu "nutkane zmurkanie, zlovyk" a dozvedel som sa, ze mate nejaku mp3 nahravku, ktora by (aspon dufam) mi mohla pomoct s mojim problemov, s ktorym uz bojujem pomaly 15 rokov. Skusal som vsetko: vitaminy, kvapky do oci, zdravsiu dietu atd ....
ale tie tiky sa vzdy vracaju. Uz neviem co viac by som mal robit.

Touto cesto by som Vas aj ja poprosil o tu nahravku, aj keby to nevyslo.
Dopredu Vam velmi pekne dakujem.
Moj email je: ivca18@yahoo.co.uk

Este raz dakujem
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
martinko5678 Pozri príspevok
Dobry den,


Tento email je pre pana Letka.

Prave som si cital vsetky prispevky na temu "nutkane zmurkanie, zlovyk" a dozvedel som sa, ze mate nejaku mp3 nahravku, ktora by (aspon dufam) mi mohla pomoct s mojim problemov, s ktorym uz bojujem pomaly 15 rokov. Skusal som vsetko: vitaminy, kvapky do oci, zdravsiu dietu atd ....
ale tie tiky sa vzdy vracaju. Uz neviem co viac by som mal robit.

Touto cesto by som Vas aj ja poprosil o tu nahravku, aj keby to nevyslo.
Dopredu Vam velmi pekne dakujem.
Moj email je: ivca18@yahoo.co.uk

Este raz dakujem
Odoslané
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať