Zavrieť

Porady

Stiahnutie výpovede

Dobrý deň chcela by som sa opýtať na stiahnutie výpovede.Kolegyna dala výpoved svojmu zamestnávateľovi s dvojmesačnou výpovednou dobou,pracovný pomeru jej končí 30.09.2007.Teraz by ju chcela stiahnúť späť chcela som sa opýtať čo treba napísať zamestnávateľovi ohľadom stiahnutia tej výpovede/aký text/ a ešte som sa chcela opýtať či to musí poslať doporučene do firmy,alebo stačí ked tú žiadosť odovzdá zamestnávateľovi v prítomnosti svedkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Ja by som sa išla asi opýtať osobne a dohodnúť sa zo zamestnávateľom. Veď dohodou bola výpoveď daná tak dohodou je potrebné aj niečo zružiť. O nejakom tlačive na stiahnutie výpovede neviem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Kačena I. Pozri príspevok
    Ja by som sa išla asi opýtať osobne a dohodnúť sa zo zamestnávateľom. Veď dohodou bola výpoveď daná tak dohodou je potrebné aj niečo zružiť. O nejakom tlačive na stiahnutie výpovede neviem.

    Výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná .

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Výpoveď nebola daná dohodou výpoveď bola doručená do firmy a plynula 2-mesačná výpovedná doba.

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    To znamená že počas výpovednej doby by som chcela stiahnúť tu výpoved,aby som bola naďalej zamestnancom firmy,aby samotná firma musela riešiť môj odchod.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Odvolanie výpovede je možné, žiaľ iba so súhlasom druhej strany teda zamestnávateľa ( § 61, ods.4 ZP ), a to v písomnej forme. Ak zamestnávateľ bude s týmto odvolaním výpovede súhlasiť, musí tak urobiť tiež písomne. Ak s tým súhlasiť nebude, pracovný pomer skončí uplynutím zvyšnej časti výpovednej lehoty, teda 30.9.2007.

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Mne právnik povedal,že stiahnutie výpovede je normálny právny úkon a že to nesúvisí s tým,aby zamestnavateľ s tým súhlasil.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Kejt Pozri príspevok
    Mne právnik povedal,že stiahnutie výpovede je normálny právny úkon a že to nesúvisí s tým,aby zamestnavateľ s tým súhlasil.
    Doporuč takémuto právnikovi, aby si poriadne prečítal zákonník práce. Ajobs Ti tu dal konkrétny paragraf, ktorý to rieši. Zamestnávateľ nemôže súhlasiť alebo nesúhlasiť s tým, ak dám ako zamestnanec výpoveď, pretože to je jednostranný právny úkon a zamestnávateľ ho môže len vziať na vedomie. Ale ak chcem stiahnuť výpoveď, tu už s tým musí zamestnávateľ súhlasiť. Čo keď má už za mňa náhradu - a možno aj lepšiu?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Kejt Pozri príspevok
    Mne právnik povedal,že stiahnutie výpovede je normálny právny úkon a že to nesúvisí s tým,aby zamestnavateľ s tým súhlasil.
    Súhlasím s prvou časťou vety, že je to normálny právny úkon - ale keďže je jednostranný, musí druhá strana s jeho obsahom súhlasiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.