Zavrieť

Porady

Práce v zahraničí - ČR

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, teda overiť si to čo som doteraz naštudovala k danej problematike. Sme platci DPH na Slovensku a budeme vykonávať elektroinštalačné a stavebné práce na nejakej budove v ČR pre platcu DPH v Čechách.
Faktúru za vykonané práce vystavíme bez DPH - prenesieme daň.povinnosť na českého platcu DPH?
Z nakúpeného materiálu si asi môžeme odpočítať daň, len ak požiadame na FÚ Praha 1, alebo sa zaregistrujeme za platcu DPH v Čechách? - vtedy by sme robili FA s českou DPH a v čechách ju aj odviedli?
Je to spracované v príspevku (re. práce v čechách), len mi to prosím niekto odobrite, prosím. Dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Stanislava Liščaková Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, teda overiť si to čo som doteraz naštudovala k danej problematike. Sme platci DPH na Slovensku a budeme vykonávať elektroinštalačné a stavebné práce na nejakej budove v ČR pre platcu DPH v Čechách.
    Faktúru za vykonané práce vystavíme bez DPH - prenesieme daň.povinnosť na českého platcu DPH? ANO
    Z nakúpeného materiálu si asi môžeme odpočítať daň, len ak požiadame na FÚ Praha 1, alebo sa zaregistrujeme za platcu DPH v Čechách? - vtedy by sme robili FA s českou DPH a v čechách ju aj odviedli? ANO
    Je to spracované v príspevku (re. práce v čechách), len mi to prosím niekto odobrite, prosím. Dík.
    Zvýraznené.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Pozor , ale ak vy nemáte povinnosť sa registrovať v Čechách tak vás neregistrujú. Bola som tam osobne s podobným problémom, a nechceli ma registrovať!!!!!
    A podľa Vášho príspevku ani vy by ste nemalí dôvod na registráciu,pretože prenášate povinnosť na odberateľa.
    Mne dali rozne písomné prehlásenia a informácie (vzory , ktoré treba poslať ak chceme vrátiť daň) Musí sa to žiadať. Mne to odporúčali raz za štvrťrok, ale najneskôr do 6 mesiaca nasledujúceho roka.
    Ak by mal niekto záujem o tieto vzory tak mu ich odfaxujem. Treba poslať číslo. Žial neviem to nahodiť do počítača
    Tak pekný deň prajem.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    A ešte som tu našla telefónne číslo, že ak si z niečím neviem dať rady, tak mám zavolať pani Pechovej 224041152 na Finančný úrad Praha 1. Ona je na oddelení vracania daní pre zahraničie. (hrozne milá pani)
    Tak môžte aj tam zavolať :-)))

    Práce v zahraničí - ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.