Zavrieť

Porady

zahraničná pracovná cesta

Dobrý deň,
chcela by som poradiť s napočítaním diét a vreckového pri zahraničnej pracovnej ceste do Canady.
Cesta tam -Slovensko - Rakúsko 4:30-5:40
odlet Rakúsko - Nemecko 7:50-9:00
odlet Nemecko-Canada 12:15 - 20:00
V letenke je napísané,že mal zabezpečený obed.Stravné sa napočíta za celý deň v CAD a kráti sa stravné o obed-40%?Kráti sa aj vreckové?
Cesta späť na letenke je napísaná, že trvala od 01.10-02.10.,pričom 01.10.-je uvedený čas v Canade 18.15 hod.,prílet do Nemecka 02.10.-o 7.15 hod SEČ,je zabezpečená večera.Ako napočítať diéty za tieto dva dni, keď je časový posun 6 hod.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    tobi Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som poradiť s napočítaním diét a vreckového pri zahraničnej pracovnej ceste do Canady.
    Cesta tam -Slovensko - Rakúsko 4:30-5:40
    odlet Rakúsko - Nemecko 7:50-9:00
    odlet Nemecko-Canada 12:15 - 20:00
    V letenke je napísané,že mal zabezpečený obed.Stravné sa napočíta za celý deň v CAD a kráti sa stravné o obed-40%?Kráti sa aj vreckové?
    Cesta späť na letenke je napísaná, že trvala od 01.10-02.10.,pričom 01.10.-je uvedený čas v Canade 18.15 hod.,prílet do Nemecka 02.10.-o 7.15 hod SEČ,je zabezpečená večera.Ako napočítať diéty za tieto dva dni, keď je časový posun 6 hod.?
    no riadil by som sa par 13 ods 5 - zamestnávateľ vyplatí stravné zamestnancovi v mene krajiny, kde stravil v kalendárnom dni najviac času - takže podľa všetkého to bola Kanada
    - čo sa týka krátenia stravného par. 13 ods 7 hovorí o tom že stravné podľa ods 1 až 6 sa bude krátiť ....atď to jest krátil by som len stravné nie vreckové vreckové by som vypočítal podľa par. 14 (nekrátil by som)
    - čo sa týka časového posunu - hm to je zaujímavé človek sa nad tým ani nezamýšľa kým to nepotrebuje..to by aj mňa zaujímalo...

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Urobila by som to ako keby časový posun nebol, teda skutočný počet hodín na ceste.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    liba2 Pozri príspevok
    Urobila by som to ako keby časový posun nebol, teda skutočný počet hodín na ceste.
    V prípade, že PC začína aj končí v našom časovom pásme, tak časový posun v CA nemusíme brať vôbec do úvahy, lebo vieme presne, kedy začne aj kedy skončí PC. Časový posun by sme museli brať v úvahu vtedy, keby zamestnanec končil PC napr. v CA a následne by tam zostal súkromne týždeň na dovolenke. Vtedy by trebalo prepočítať, kedy a o koľkej nášho času skončila cesta pre výpočet náhrad stravného. ALe keď odíde dnes o 8:00 a vráti sa pozajtra o 16:00 nášho času, je jedno, koľko hodín bol časový posun v krajine cesty.

    tobi je offline (nepripojený) tobi

    tobi
    Súhlasim, ale mám ešte jednu otázku.Ak mám na letenke dňa 01.10. s odletom 18.15 Canadského času uvedenú večeru, mám krátiť stravné za 01.10. o 35% v CAD a dňa 02.10. keď je prílet o 7.15 SEČ do Nemecka napočítam stravné od 6-12hod. v EUR?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tobi Pozri príspevok
    Súhlasim, ale mám ešte jednu otázku.Ak mám na letenke dňa 01.10. s odletom 18.15 Canadského času uvedenú večeru, mám krátiť stravné za 01.10. o 35% v CAD a dňa 02.10. keď je prílet o 7.15 SEČ do Nemecka napočítam stravné od 6-12hod. v EUR?
    Ak bol 1.10. v CA a mal večeru, tak za ten deň mu krátiš stravné o 35%. Pre výpočet náhrad počítaš pobyt v CA až do času pristátia lietadla v DE. Píšeš, že prílet bol 7:15 v DE, ale neuvádzaš, koľko ešte bol v DE, a koľko mu trval tranzit až do SK. Tento čas je ešte dôležitý pre určenie, či budeš za 2.10. poskytovať CAD alebo EUR.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tobi Pozri príspevok
    Do DE prišiel od 7:15, odlet z DE do AT bol 8:00-9:10 a odchod z AT do SVK 9:30 -10:30.
    Tak potom dostane CAD pre časové pásmo 6-12 hodín, lebo najviac času strávil v CA (lietadlo) - 7:15, potom DE - 1:10 hod. a nakoniec AT 1 hodina.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    ak ak cestoval autom:
    Vranov nad Topľou - hr. prechod Glinne 13.30 - 18.00
    hr. prechod Glinne - Kuznia Raciborská 18.05 - 20.00
    ako mám vypočítať stravné?

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Zamestnanec isiel na ZPC cez Prahu do Istanbulu. Do Prahy siel vlakom v noci a od 11:40 do 15:00 letel lietadlom do Istanbulu. Mam ratat stravne celodenne Turecko? (lebo CZK bol len do 11:40). Podobne cesta nazad za 3 dni odlet z Istanbulu 11:15 prilet do Prahy 13:00 ratat cely den Turecko, alebo ako? Poradite? Dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    EPk Pozri príspevok
    Zamestnanec isiel na ZPC cez Prahu do Istanbulu. Do Prahy siel vlakom v noci a od 11:40 do 15:00 letel lietadlom do Istanbulu. Mam ratat stravne celodenne Turecko? (lebo CZK bol len do 11:40). Podobne cesta nazad za 3 dni odlet z Istanbulu 11:15 prilet do Prahy 13:00 ratat cely den Turecko, alebo ako? Poradite? Dakujem
    Áno, väčšinu dňa strávil v TR (je to považované od odletu z Prahy), preto bude mať náhradu počítanú podľa nároku pre TR. Rovnako aj v deň návratu, pobyt v TR sa počíta do príletu do Prahy.

    susaan88 je offline (nepripojený) susaan88

    susaan88
    Mám menší dotaz k takýmto cestám, keď konateľ spoločnosti ide na zah. cestu do Srbska, pričom nie je zamestnancom spoločnosti, má nárok na stravné? Lebo neviem, ako by som to mala zaúčtovať.

    A ešte jedna otázka, keď tam išiel potom aj so zamestnancom a mali tam výdavky, ktoré boli v priebehu 2 dní, mali by sa prepočítať kurzom na dni, kedy vznikli, alebo až ku dňu vyúčtovania pracovnej cesty? Trošku som už z toho popletená... ďakujem za radu

    A čo sa týka stravného, keďže tam išli autom, mám im rátať nárok na stravné prekročením hranice so Slovenskom, alebo až keď prekročili srbskú hranicu.

    vopred ďakujem za radu

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    susaan88 Pozri príspevok
    Mám menší dotaz k takýmto cestám, keď konateľ spoločnosti ide na zah. cestu do Srbska, pričom nie je zamestnancom spoločnosti, má nárok na stravné? Lebo neviem, ako by som to mala zaúčtovať.
    Z pohľadu zákona o cestovných náhradách konateľ je zamestnancom, takže postupuješ ako u zamestnanca.

    A ešte jedna otázka, keď tam išiel potom aj so zamestnancom a mali tam výdavky, ktoré boli v priebehu 2 dní, mali by sa prepočítať kurzom na dni, kedy vznikli, alebo až ku dňu vyúčtovania pracovnej cesty? Trošku som už z toho popletená... ďakujem za radu
    Použiješ kurz dňa výplaty cestovných náhrad.

    A čo sa týka stravného, keďže tam išli autom, mám im rátať nárok na stravné prekročením hranice so Slovenskom, alebo až keď prekročili srbskú hranicu.

    vopred ďakujem za radu
    Stravné sa poskytuje okamihom prekročenia SK hranice, teda keď je mimo územia SR má nárok na zahraničné stravné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.