Zavrieť

Porady

Dočasné pridelenie zamestnanca - dohodára

Dobrý den,

chcela by som niekoho poprosiť o názor resp. radu, či je mozné dohodára (má uzavretu dohodu o vykonaní práce) prideliť dočasne na výkon práce k inému zamestnávateľovi.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak sa s ním dohodnete písomne, ako dodatok k tej dohode tak áno.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    sandy.r Pozri príspevok
    Dobrý den,

    chcela by som niekoho poprosiť o názor resp. radu, či je mozné dohodára (má uzavretu dohodu o vykonaní práce) prideliť dočasne na výkon práce k inému zamestnávateľovi.Dakujem
    Podľa môjho názoru nemôže, pretože na dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sa vzťahujú ustanovenia prvej časti Zákonníka práce, t.j. nemôžete uplatniť dohodu podľa §58.

    sandy.r je offline (nepripojený) sandy.r

    sandy.r
    Vyššie uvedené teorie sú dve základné teorie medzi ktorými kmitám prosím o dalsie nazory dakujem

    sandy.r je offline (nepripojený) sandy.r

    sandy.r
    Podla môjho nazoru to nie je mozne, pretoze na dohodu o vykonaní prace sa vztahuje len prva cast ZP. Teoreticky by sa mohlo uviest do dohody miesto vykonu prace - iny zamestnavatel, lenze miesto vykonu prace nie je podstatnou náležitostou dohody, pretoze zamestnanec je povinný vykonať pracu pre zamestnávateľa, s ktorým uzatvoril dohodu, nie pre iného zamestnávateľa. Co si myslite?

    jnt je offline (nepripojený) jnt

    jnt
    Podľa mňa nie. Dva argumenty:
    1)Dohoda o vykonaní práce a dočasné pridelenie sa pojmovo vylučujú. Spomenutá dohoda sa totiž uzatvára na vykonanie konkrétnej pracovnej úlohy, teda má jednorazový charakter, je vymedzená výsledkom práce, nie časom. Pri dočasnom pridelení ide o výkon práce na určité obdobie.
    2)Tiež súhlasím s názorom, že na dohody sa vzťahuje len prvá časť ZP.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sandy.r Pozri príspevok
    Dobrý den,

    chcela by som niekoho poprosiť o názor resp. radu, či je mozné dohodára (má uzavretu dohodu o vykonaní práce) prideliť dočasne na výkon práce k inému zamestnávateľovi.Dakujem
    Ja som to tiež riešila, nie je to možné, link kde mi radia odborníci:
    http://www.porada.sk/552569-post1535.html

    Dočasné pridelenie zamestnanca - dohodára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.