Zavrieť

Porady

niečo chutné diétne

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Poradíte mi niečo chutné, ale zároveň diétne na môj boľavý žalúdok? Už by som zjedla aj niečo iné ako obyčajne. Už ma tie stále rovnaké diety nebavia.
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Čo je niečo iné ako obyčajne a aké diety? nevieme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kalkulka Pozri príspevok
Poradíte mi niečo chutné, ale zároveň diétne na môj boľavý žalúdok? Už by som zjedla aj niečo iné ako obyčajne. Už ma tie stále rovnaké diety nebavia.
Kalkulka, je ťažké Ti poradiť, lebo nevieme od čoho Ťa bolí žalúdok a ako sa stravuješ. Daj viac informácií.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Papám ryby, kuracie mäso skôr na prírodne, ryby na masle, dusenú zeleninu, brokolicu na masle, kurča dusené alebo pečené. Nemôžem kysnuté cestá - knedlíky, koláče. Zo zeleniny vylučujem strukoviny ako fazuľa, šošovica. Momentálne ani kapustu, cesnak vôbec, cibuľu iba v jedle, surovú vôbec, žiadnu papriku a radšej ani mletú červenú, ak nemusím. Sladké mlieko nemôžem, normálny chlieb vôbec nemôžem, od vajíčok sa vyhádžem./volské oko, na tvrdo/ Samozrejme žiadne vyprážané a neviem, čo by som ešte vymenovala. Budem rada, keď sa mi niekto ozve s nejakým dobrým receptíkom.
Naposledy upravil kalkulka : 12.11.07 at 11:16
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Papám ryby, kuracie mäso skôr na prírodne, ryby na masle, dusenú zeleninu, brokolicu na masle, kurča dusené alebo pečené. Nemôžem kysnuté cestá - knedlíky, koláče. Zo zeleniny vylučujem strukoviny ako fazuľa, šošovica. Momentálne ani kapustu, cesnak vôbec, cibuľu iba v jedle, surovú vôbec, žiadnu papriku ani mletú červenú. Sladké mlieko nemôžem, normálny chlieb vôbec nemôžem, od vajíčok sa vyhádžem./volské oko, natvrdo/ Samozrejme žiadne vyprážané a neviem, čo by som ešte vymenovala. Budem rada, keď sa mi niekto ozve s nejakým dobrým receptíkom.
Alicka, zapamätaj si, čo je chutné, je väčšinou aj nezdravé. ALe podľa rozpisu: máš ozaj veľmi obmedzené možnosti ... naozaj je jednoduchšie vymenovať, čo môžeš - asi toho je menej. Kuracie môžeš mať na rôzne spôsoby: dusené so šampiňonmi, plnené brokolicou, plnené marhuľou. Aké môžeš prílohy? Ak môžeš cestoviny, poradila by som rybacie lasagne.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Rybacie lasagne? To som nerobila, skús napísať nejaký recept. Budem ti vďačná.Prílohy - ryžu, zemiaky, cestoviny môžem, ale z opatrnosti radšej pomenej. Kuracinu plnenú brokolicou robím, zapekané mäso s broskyňou a pod.
Naposledy upravil kalkulka : 12.11.07 at 11:44
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Rybacie lasagne? To som nerobila, skús napísať nejaký recept. Budem ti vďačná.Prílohy - ryžu, zemiaky, cestoviny môžem, ale z opatrnosti radšej pomenej. Kuracinu plnenú brokolicou robím, zapekané mäso s broskyňou a pod.
http://www.porada.sk/t62180-lasagne.html
a namiesto mletého mäsa alebo zeleniny dáš varenú roztlačenú rybacinu.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Nikto viac nemá nejaký iný recept? Tie lasagne vyskúšam.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Nikto viac nemá nejaký iný recept? Tie lasagne vyskúšam.
Keď mi zostane špenát, robím zapekané cestoviny .... ale ty tuším nemôžeš cesnak, však? a špenát bez cesnaku asi tráva. Nič ma zatiaľ nenapadá, ale budem na teba myslieť.
A taký ryžový nákyp?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Veľmi dobré sú lasagne s bezkostnou rybou. Neviem ako sa presne volá, myslím že panganius, stojí asi 160,- Sk/kg. Je chutná, nemá žiadne kosti. Dávajú ju aj maličkým deťom v jasliach.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem či môžeš syry, ak áno, ja robím brokolicu na pare v mikrovlnke a posypem Niva syrom. Alebo plnené cukety - na plnku môžeš použiť buď ryžu s mäsom, ja plním tak, že nakrájam rohlíky, syr - Nivu, majoránka, trochu cibulky, oleja a aby neboli suché pridávam cmar. Naplním, dám piecť do rúry.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
wagner Pozri príspevok
Neviem či môžeš syry, ak áno, ja robím brokolicu na pare v mikrovlnke a posypem Niva syrom. Alebo plnené cukety - na plnku môžeš použiť buď ryžu s mäsom, ja plním tak, že nakrájam rohlíky, syr - Nivu, majoránka, trochu cibulky, oleja a aby neboli suché pridávam cmar. Naplním, dám piecť do rúry.
Vyzerá to dobre, vyskúšam. Ďakujem.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Marta V Pozri príspevok
Veľmi dobré sú lasagne s bezkostnou rybou. Neviem ako sa presne volá, myslím že panganius, stojí asi 160,- Sk/kg. Je chutná, nemá žiadne kosti. Dávajú ju aj maličkým deťom v jasliach.
A kde dostať tú rybu, niekde v hypermarketoch a ktorých?
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Keď mi zostane špenát, robím zapekané cestoviny .... ale ty tuším nemôžeš cesnak, však? a špenát bez cesnaku asi tráva. Nič ma zatiaľ nenapadá, ale budem na teba myslieť.
A taký ryžový nákyp?
Ryžový nákyp áno. Skús napísať recept s tým špenátom. Občas špenát jedávam ako prívarok, alebo do mäsových plniek alebo robím špenátové halušky so syrečkom. Halušky sú super, ale teraz trocha ťažké na žalúdok.
Ale cestoviny so špenátom, to som nerobila. Vynechám cesnak a basta.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

kalkulka Pozri príspevok
A kde dostať tú rybu, niekde v hypermarketoch a ktorých?
U nás ju mávajú v markete, v hydinových predajniach a raz som ju kúpila aj v metre. Zistím presne ako sa volá a dám vedieť.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Marta V Pozri príspevok
U nás ju mávajú v markete, v hydinových predajniach a raz som ju kúpila aj v metre. Zistím presne ako sa volá a dám vedieť.
Mohol by to byť morský Sumček Pangasius (filety), ale dostať rôzne druhy sumčekov - žraločí, nílsky, ....
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Cestoviny s omáčkou

2 syry Lučina, malá cibuľa, citrónová šťava, mleté biele korenie, soľ, hrnček cestovín.

Lučinu zmiešame s vodou tak, aby vznikla hustota omáčky. Cibuľu nakrájame na kocky, speníme na olivovom oleji a pridáme k Lučine. Prehrejeme, dochutíme soľou, korením a citrónovou šťavou. Cestoviny uvaríme do mäkka v osolenej vode, dáme na tanier a polejeme omáčkou.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Ryžový nákyp áno. Skús napísať recept s tým špenátom. Občas špenát jedávam ako prívarok, alebo do mäsových plniek alebo robím špenátové halušky so syrečkom. Halušky sú super, ale teraz trocha ťažké na žalúdok.
Ale cestoviny so špenátom, to som nerobila. Vynechám cesnak a basta.
Uvarené cestoviny pomiešam so špenátom (hotovým, ktorý zostal nezjedený), aj inou varenou zeleninou, strúhaným syrom, trochu masla, ak môžeš, tak aj nízkotučnej smotany (tá na varenie má len 10%) a zapiecť.
Zapekaný baklažán: plnku zo zvyškov v chladničke, podstatný je syr, aby sa to celé "zlepilo", pred dopečením ešte posypať strúhaným syrom - "pre oči"
Apropo, cesnak: mohla by si aspoň k o t á n y i mix s cesnakovou chuťou, neviem si celkom predstaviť špenát bez cesnaku.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mackovka Pozri príspevok
Cestoviny s omáčkou

2 syry Lučina, malá cibuľa, citrónová šťava, mleté biele korenie, soľ, hrnček cestovín.

Lučinu zmiešame s vodou tak, aby vznikla hustota omáčky. Cibuľu nakrájame na kocky, speníme na olivovom oleji a pridáme k Lučine. Prehrejeme, dochutíme soľou, korením a citrónovou šťavou. Cestoviny uvaríme do mäkka v osolenej vode, dáme na tanier a polejeme omáčkou.
Syrová omáčka z BAMBINA - podobne ako Mackovka, občas pre zmenu pridám nasekané - nie mleté! - orechy (vlašské), na záver sekanú čerstvú bazalku.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Stefan2005 Pozri príspevok
Mohol by to byť morský Sumček Pangasius (filety), ale dostať rôzne druhy sumčekov - žraločí, nílsky, ....
Áno, tá ryba je naozaj pangasius. Dá sa pripravovať na rôzne spôsoby.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Od 15. 11. - 28. 11. 2007 je v predajniach COOP JEDNOTA v akcii 157 Sk za kg.(Pangasius filety, glazované)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať