Zavrieť

Porady

daň z predaja bytu-kedy

Potrebovala by som poradiť od vás poraďáci. Daň z predaja nehnuteľnosti za tento rok budem platiť ak sa nemýlim do konca marca 2008. Vidím,že budem mať ale malý probém s dátumom. Totižto sa peniažky z predaja otočili na kúpu domu. Teraz ešte čakáme na prefinancovanie rekonštrukcie, ktorá sa však bude realizovať najskôr až na jar, a to nestihneme otočiť tie peniaze z banky na vyplatenie dane z predaja. Máte niekto skúsenosti, prípadne znalosti- aké sú sankcie za omeškanie platenia, alebo dá sa aj nejako rozumne dohodnúť - zaviazať, že to bude uhradené napríklad o 2 mesiace? Prosím, lebo neviem, kde mám zohnať tie peniaze. Ďakujem za každú radu.

P.S. A zrejme som sa nesprávne zaradila do témy, ako vidím.
Naposledy upravil lorelei : 26.11.07 at 15:49 Dôvod: P.S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    lorelei Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť od vás poraďáci. Daň z predaja nehnuteľnosti za tento rok budem platiť ak sa nemýlim do konca marca 2008. Vidím,že budem mať ale malý probém s dátumom. Totižto sa peniažky z predaja otočili na kúpu domu. Teraz ešte čakáme na prefinancovanie rekonštrukcie, ktorá sa však bude realizovať najskôr až na jar, a to nestihneme otočiť tie peniaze z banky na vyplatenie dane z predaja. Máte niekto skúsenosti, prípadne znalosti- aké sú sankcie za omeškanie platenia, alebo dá sa aj nejako rozumne dohodnúť - zaviazať, že to bude uhradené napríklad o 2 mesiace? Prosím, lebo neviem, kde mám zohnať tie peniaze. Ďakujem za každú radu.

    P.S. A zrejme som sa nesprávne zaradila do témy, ako vidím.
    Máš dve možnosti
    1.) § 59 "odklad platenia a povolenie splátok " zákona č. 511/1992 o správe daní - v krátkosti: môžeš požiadať DÚ o splatenie dane v splátkach alebo o odloženie platenia dane, ale dlžná suma musí byť zabezpečená (záložné právo § 71); odklad môže byť najdlhšie na 12 mesiacov odo dňa splatnosti dane, teda od 31.3.2008; počas odkladu platenia dane alebo platenia dane v splátkach zaplatíš úrok z odloženej sumy vo výške trojnásobku základnej úrokovej sadzby NBS platnej v deň, keď bol povolený odklad platenia dane alebo platenie dane v splátkach

    2.) § 49 ods. 3 zákona č. 595/2003 o dani z príjmov: Správca dane môže na žiadosť daňovníka alebo z vlastného podnetu predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania alebo hlásenia najviac o tri mesiace, ak ide o žiadosť daňovníka podanú najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2....

    Ak vieš, že budeš mať peniaze do 3 mesiacov od 31.3.2008 nemusíš žiadať o odklad splatenia dane ani o splatenie dane v splátkach, ale požiadaš o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania; v zmysle § 49 ods. 2 zákona č. 595/2003 je daň splatná v lehote na podanie daňového priznania (keď budeš mať túto lehotu predĺženú predlžuje sa tým aj samotná splatnosť dane) a nebudeš platiť žiadne úroky ako by si platila pri odklade dane resp. splateniu dane v splátkach.
    Naposledy upravil skaspa : 26.11.07 at 16:45

    daň z predaja bytu-kedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.