Zavrieť

Porady

Tlačivá pre daňový úrad - prenájom nehnuteľnosti fyzickou osobou nepodnikateľom

Hľadám formulár pre daň z prenájmu nehnuteľnosti pre fyzické osoby. Nikde ju nevidím. Hodí mi niekto nejaký link?
Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    hľadáš niečo čo neexistuje....
    formulár pre daň z prenájmu je ten istý ako pri normálnej dani, t.j. Daňové priznanie k dani z príjmu FO typ B

    a možno myslíš tlačivo k REGISTRÁCII daňovníka, ktorý prenajíma nehnuteľnosť... takže pomenuj svoj problém ešte raz, a hodím ti link...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Ja neviem či existuje akési tlačivo, ale v Pezinku na DÚ majú a vyzerá asi takto:


    Meno,adresa DIČ alebo RČ
    --------------------------



    Adresát - DÚ


    Dátum Miesto


    VEC: Oznámenie o prenájme nehnuteľnosti
    -----------------------------------


    Oznamujem Daňovému úradu v ........., že od dátumu ................

    prenajímam .................................................. ..............................

    na adrese .................................................. ..............................



    S pozdravom

    lnx je offline (nepripojený) lnx

    lnx
    Mam ten isty problem. Zijem trvalo v zahranici a potreboval by som vediet ako prihlasit sa mam zaregistrovat na DU koli prenajmu nehnutelnosti. Idelne by bolo, keby sa to dalo urobit elektronicky.

    Vedel by este niekto poradit ako v mojom pripade (nie som danovy rezident SK) vypocitam nezdanitelnu cast prijmu z prenajmu?

    Dakujem.

    Tlačivá pre daňový úrad - prenájom nehnuteľnosti fyzickou osobou nepodnikateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.