Zavrieť

Porady

Meranie hluku

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte poradáci,

vedeli ste o povinnosti raz ročne si dať namerať hluk vo vaších prevádzkach? Týka sa to každého podnikateľského subjektu, ktorý má v priestoroch umiestnené stroje, zariadenia, ktoré vydávajú hluk.

Počul som to prvýkrát teraz v TV novinách.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 12.12.07 at 17:45
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

merať hluk sa môže až počas prevádzky, ako ti predsa odmerajú hlučnosť strojov, keď ich ešte nemáš? a Merania hluku sa robia z ohľadom na zamestnancov a následným prideľovaním OOPP
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, neviem kam zaradiť svoju otázku, u nás v organizácii nám v hospodárskej budove robia rekonštrukciu ( výmena okien, maľovanie.. ) prosili sme s kolegyňou o dovolenku, lebo síce vymieňali okno vo vedľajšej kancelárii, ale tá je s nami prepojená, nedá sa izolovať, ten prach, hluk, to sa proste nedalo robiť. Šéf nám však dovolenku nepodpísal, lebo že kvôli tomu dovolenku brať nebudeme, existuje nejaký paragraf ZP, ktorý toto upravuje? Ja by som šla za tie dni kým sa to bude robiť aj na 60%, len nech nedýcham tie tony prachu. Apropo, keď budú robiť našu kanceláriu, " presťahujeme " sa ku kolegyniam, čiže ani počítač, ani papiere mať nebudeme, vnímam to ako truc podnik šéfa, jeho štve že sa vôbec ozvali a " pohundrali " na pracovné podmienky. Poradíte mi prosím?
0 0
mirekvia mirekvia

mirekvia je offline (nepripojený) mirekvia

V prvom rade si treba uvedomiť, že pokiaľ ide o výrobnú prevádzku, organizácia má povinnosť vypracovať vnútropodnikové smernice, ktoré okrem iného predkladá okresnému hygienikovi, spolu so žiadosťou na uvedenie výrobných priestorov do prevádzky. Pre túto potrebu musí byť vypracovaný znalecký posudok (zdravotná služba) s vytipovaným priestorom, resp. profesiou, ktoré spadajú do kategórie "Rizikové" a pre organizáciu z tohoto vyplýva povinnosť zabezpečenia jednotlivých meraní (hlučnosť, prašnosť a tď.) , ktoré na žiadosť organizácie vykoná okresný hygienik - samo za úplatu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať